Historia Letniej Grand Prix

 • 2002-10-18 02:16
Historia Letniego Grand Prix jest bardzo krotka. Pierwsze zawody odbyły się w 1994 roku, na skoczniach Europy (na kontynencie). W następnym roku na półwyspie skandynawskim zorganizowano pierwsze konkursy, a w 1998 roku w Japonii. Łącznie na cykl Letniego Grand Prix składa się6-8 konkursów, indywidualnych i drużynowych, organizowanych na przełomie sierpnia i września. W planach FIS jest włączenie Letniego Grand Prix do Pucharu Świata. Jednak dotąd skoczkowie traktują letnie skoki bardziej jako trening niż poważny konkurs.

Zdobywcy LGP:Zwycięzcy LGP
rok
zawodnik
kraj
1994
Takanobu Okabe
JAP
1995
Andreas Goldberger
AUT
1996
Ari Pekka Nikkola
FIN
1997
Masahiko Harada
JAP
1998
Masahiko Harada
JAP
1999
Sven Hannawald
GER
2000
Janne Ahonen
FIN
2001
Adam Małysz
POL
2002
Andreas Widhoelzl
AUT


 

Polacy w Letnim Grand Prix

 

Oprócz sezonu 2001, którym triumfował Adam Małysz, a 12 pozycje zajął Wojciech Skupień obecność Polaków nie była widoczna, W konkursach brali udział m.in. Adam Małysz, Robert Mateja, Wojciech Skupień i Łukasz Kruczek, ale nie odnosili znaczących sukcesów, nawet w pojedynczych konkursach.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (21152) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  LGP

  Bardzo krótki ten artykuł. Mało faktów, nic o Pucharze Narodów, punktacji która w latach 1994/1995 była taka sama jak w TCS i TN czy systemie testowanym w 2000 roku: kwalifikacje, ćwierćfinały, półfinały i finał. CO zresztą mieli wprowadzić do PŚ. Nic o 2. I 3. zawodnikach LGP.
  Co do Polaków do tego można dorzucić, że Małysz dobrze się spisywał w 2000 roku (19. miejsce) i w 2002 roku (10. miejsce). Z Polaków skakali też: Tomisław Tajne, Tomasz Pochwała i Grzegorz Śliwka.
  Nie dziwie się że zawodnicy nie chcą włączenia LGP do PŚ, gdyż lato to jest właściwie tylko trening, choć i tak LGP nie zmieniłoby jakoś bardzo klasyfikacji.

 • anonim
  LGP

  Wpoczatku LGP sa duze braki,ale od 2003do2008 wszystko gra tylko trzeba dobrze poszukac

 • anonim

  z wami wszystkimi sie zgadzam bo tu jest do 2002 roku nie pokazali jeszcze od 2003 do 2007

 • Malyszomaniak bywalec
  Owszem

  Sporo ostatnio jest braków i nie tylko tu trochę zestarzały sie wiadomości na stronie i warto by sporo odświeżyć

 • jozek_sibek redaktor
  Historia Letniej Grand Prix.

  Straszne braki na tej stronie!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).