Nicolas Dessum opuszcza sezon

 • 2006-10-13 18:08

Francuski skoczek narciarski, Nicolas Dessum postanowił, że nie będzie skakał tej zimy i poświęci dużo czasu nauce, a konkretnie studiom.

''Dats'' ma 29 lat, mieszka oraz trenuje w znanej kibicom skoków miejscowości, Courchevel. Dessum pierwsze punkty Pucharu Świata wywalczył w słoweńskiej Planicy, w 1993 roku. Obecnie jest jedynym skoczkiem z kraju ''Trójkolorowych'', który wygrał konkurs Pucharu Świata (1995 - Sapporo).

Redakcja Skijumping.pl życzy mu sukcesów i udanego powrotu do sportowej kariery.


Maciej Mikołajczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10194) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  @Marco Polo.

  I niektórzy to wykorzystali. T.Tajner wczoraj - 8 na duzej skoczni,dzisiaj - 5 miejsce na średniej!!!

 • Marco Polo weteran
  broń mnie Panie od wyrzutów

  @sibek
  Toteż ja nie w formie zarzutu, tylko gwoli przypomnienia. Tak, żeby znaleźć punkt zaczepienia do wygłoszenia opinii.
  A jest o czym gadać. Dzisiaj znów dostali chłopcy handicap od Prezesa i PZN-u. Narciarska razwiedka zakazała skakać Murańce w MP. Wygrałby z nimi i co wtedy?

 • anonim
  czekoladowy tort

  Nasze dziewczynki w normie
  1.Dolezalowa M. 42 i 42,5 195,9 pkt
  2.Mikova Lucie 40 i 41,5 1855,3
  3.Gawron Aska 35-38 m. 153,1
  4.Bunda Gabi 35 i 36 142,1
  5 Spackova Johanka 33 i 30 115,6
  6.Bochnak Bogusia 32 i 29 81,2

 • jozek_sibek profesor
  @Marco Polo.

  News dotyczył Francuza Nicolasa Dessum,wiec o nim wspomniałem.
  Jeślo chodzi o wspomnianą trójke zawodników,to dzisiaj w MP na dużej skoczni to spisali się średnio.

  8.T.Tajner -- lutowe MP - 6 i 9 miejsce
  14.M.Bachleda-lutowe MP - 9 i 4 miejsce
  15.T.Pochwała-lutowe MP -11 i 4 miejsce

  Jak widać lepiej wypadli w zimowych MP(25-26.02).

 • vegx redaktor
  no cóż....

  Sukcesów nigdy nie odnosił i nie zapowiadało się aby jakiś przełom miał nastąpić. Decyzja więc słuszna, ale i tak uważam, że nie wróci już do skoków.

 • Marco Polo weteran
  Dessum i jemu podobni

  Ta decyzja musiała być dla niego prawie równie trudna jak dla mnie. Ja też bowiem ogłaszam, że w tym sezonie skakał nie będę.
  Ilość hipotetycznych sukcesów, jakie z tej racji nie będą moim udziałem,jest w tym przypadku porównywalna z ilością ewentualnych osiągnięć Francuza. A nawet nie porównywalna tylko identyczna. Obaj osiągnęlibysmy w tym sezonie to samo. Nic.
  @sibek
  Jako człowiek z dobrą pamięcią wiesz, że w przytaczanych przez Ciebie konkursach w Zakopanem startowali zawodnicy ( i nie byli to, broń Boże, Francuzi), którzy osiągnęli tam jeszcze bardziej spektakularne sukcesy od Dessuma. Było ich dwóch, jakby dobrze policzyć to może trzech. O ile pamiętam w obu kwalifikacjach skakali na poziomie Dessuma, a jeden to chyba dwa razy z pudła nie zszedł. Od końca oczywiście licząc.
  Ciekawe o kogo chodzi, co?
  Absolutnie nie namawiałbym ich do zakończenia kariery. Ich sprawa. Ale jakby tak na rok odpuscili, wzorem starszego kolegi, zawody i zabrali się za solidny trening albo jakąś naukę? Tym bardziej, że ich starty letnie są "twórczą kontynuacją" (w dwóch przypadkach ewidentnie, w trzecim prawie)formy z zimy. A ile miejsc by się w kadrze zwolniło!

  No nie, przesadziłem. W zasadzie to wiadomo ile. Trzy.

 • Boy profesor

  Francuzom pozostaje dwóch zawodników skaczących na przyzwoitym poziomie (Lazzaroni i Chedal, którzy zaliczyli udane występy w LGP) oraz Descombes skaczący raczej marnie. Brakuje im czwartego zawodnika do drużyny, zresztą i tak prawie w ogóle drużyny nie wystawiają. Ale mają dosyć dobrych skoczków-kombinatorów, tylko że oni mają swoje zawody :P

 • anonim

  dessum powinien chyba już skończyć karierę. Swoje najlepsze lata ma już za sobą, a jest już w wieku w którym się zwykle kończy karierę skoczka. Po opuszcoznym sezonie zupełnie już zapomni jak się skacze. Nic już nie osiągnie. Tak smao było ze Svenem Hannawaldem. Wszyscy liczyli na jego powrót, i co? Goowno z jego powrotu an skocznię wyszło.

 • jozek_sibek profesor
  @Marcin n.

  Ja bym powiedział,ze jest 2 zawodników,którzy zdobywają pkt PŚ dla Francji(nie licząc Dessuma) .

  2003/2004r
  35.Chedal - 100 pkt

  2004/2005r
  67.Chedal - 15 pkt

  2005/2006r
  56.Lazzaroni-18 pkt
  68.Chedal --- 9 pkt

 • Canton doświadczony
  Koniec kariery Dessuma

  O jego zakończeniu kariery mówiło sie juz od dawna. To chyba najlepsze wyjscie dessuma bo i tak juz odwielu lat skakal slabo.

 • Marcin n stały bywalec

  Ja też myślę że już nie wróci na skocznie.Jeszcze w nadchodzącym sezonie mógłby wrócić.Ale później już nie ponieważ już będzie napewno w słabej formie.Brak Dessuma to będzie duża strata dla francuzów bo we Francji skacze tylko jeden zawodnik,który zalicza punkty w pucharze świata

 • Boy profesor

  Dessum wygrał swojego czasu także konkurs LGP u siebie w Courchevel. Myślę, że w jego wypadku to już jest koniec kariery. Nie sądzę, aby zdecydował się wrócić, za rok będzie mieć już 30 lat, a nie jest to skoczek klasy światowej... Po mału żegnamy kolejnego zawodnika.

 • jozek_sibek profesor
  Nicolas Dessum

  Ostatni sezon zimowy wogóle nieudany - ani jednego pkt PŚ!!!
  W Zakopanem w kwalifikacjach - 60(przedostatni)oraz 56 na 60 startujacych!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl