Nicolas Dessum opuszcza sezon

 • 2006-10-13 18:08

Francuski skoczek narciarski, Nicolas Dessum postanowił, że nie będzie skakał tej zimy i poświęci dużo czasu nauce, a konkretnie studiom.

''Dats'' ma 29 lat, mieszka oraz trenuje w znanej kibicom skoków miejscowości, Courchevel. Dessum pierwsze punkty Pucharu Świata wywalczył w słoweńskiej Planicy, w 1993 roku. Obecnie jest jedynym skoczkiem z kraju ''Trójkolorowych'', który wygrał konkurs Pucharu Świata (1995 - Sapporo).

Redakcja Skijumping.pl życzy mu sukcesów i udanego powrotu do sportowej kariery.


Maciej Mikołajczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9087) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  @Marco Polo.

  I niektórzy to wykorzystali. T.Tajner wczoraj - 8 na duzej skoczni,dzisiaj - 5 miejsce na średniej!!!

 • Marco Polo weteran
  broń mnie Panie od wyrzutów

  @sibek
  Toteż ja nie w formie zarzutu, tylko gwoli przypomnienia. Tak, żeby znaleźć punkt zaczepienia do wygłoszenia opinii.
  A jest o czym gadać. Dzisiaj znów dostali chłopcy handicap od Prezesa i PZN-u. Narciarska razwiedka zakazała skakać Murańce w MP. Wygrałby z nimi i co wtedy?

 • anonim
  czekoladowy tort

  Nasze dziewczynki w normie
  1.Dolezalowa M. 42 i 42,5 195,9 pkt
  2.Mikova Lucie 40 i 41,5 1855,3
  3.Gawron Aska 35-38 m. 153,1
  4.Bunda Gabi 35 i 36 142,1
  5 Spackova Johanka 33 i 30 115,6
  6.Bochnak Bogusia 32 i 29 81,2

 • jozek_sibek redaktor
  @Marco Polo.

  News dotyczył Francuza Nicolasa Dessum,wiec o nim wspomniałem.
  Jeślo chodzi o wspomnianą trójke zawodników,to dzisiaj w MP na dużej skoczni to spisali się średnio.

  8.T.Tajner -- lutowe MP - 6 i 9 miejsce
  14.M.Bachleda-lutowe MP - 9 i 4 miejsce
  15.T.Pochwała-lutowe MP -11 i 4 miejsce

  Jak widać lepiej wypadli w zimowych MP(25-26.02).

 • vegx redaktor
  no cóż....

  Sukcesów nigdy nie odnosił i nie zapowiadało się aby jakiś przełom miał nastąpić. Decyzja więc słuszna, ale i tak uważam, że nie wróci już do skoków.

 • Marco Polo weteran
  Dessum i jemu podobni

  Ta decyzja musiała być dla niego prawie równie trudna jak dla mnie. Ja też bowiem ogłaszam, że w tym sezonie skakał nie będę.
  Ilość hipotetycznych sukcesów, jakie z tej racji nie będą moim udziałem,jest w tym przypadku porównywalna z ilością ewentualnych osiągnięć Francuza. A nawet nie porównywalna tylko identyczna. Obaj osiągnęlibysmy w tym sezonie to samo. Nic.
  @sibek
  Jako człowiek z dobrą pamięcią wiesz, że w przytaczanych przez Ciebie konkursach w Zakopanem startowali zawodnicy ( i nie byli to, broń Boże, Francuzi), którzy osiągnęli tam jeszcze bardziej spektakularne sukcesy od Dessuma. Było ich dwóch, jakby dobrze policzyć to może trzech. O ile pamiętam w obu kwalifikacjach skakali na poziomie Dessuma, a jeden to chyba dwa razy z pudła nie zszedł. Od końca oczywiście licząc.
  Ciekawe o kogo chodzi, co?
  Absolutnie nie namawiałbym ich do zakończenia kariery. Ich sprawa. Ale jakby tak na rok odpuscili, wzorem starszego kolegi, zawody i zabrali się za solidny trening albo jakąś naukę? Tym bardziej, że ich starty letnie są "twórczą kontynuacją" (w dwóch przypadkach ewidentnie, w trzecim prawie)formy z zimy. A ile miejsc by się w kadrze zwolniło!

  No nie, przesadziłem. W zasadzie to wiadomo ile. Trzy.

 • Boy profesor

  Francuzom pozostaje dwóch zawodników skaczących na przyzwoitym poziomie (Lazzaroni i Chedal, którzy zaliczyli udane występy w LGP) oraz Descombes skaczący raczej marnie. Brakuje im czwartego zawodnika do drużyny, zresztą i tak prawie w ogóle drużyny nie wystawiają. Ale mają dosyć dobrych skoczków-kombinatorów, tylko że oni mają swoje zawody :P

 • anonim

  dessum powinien chyba już skończyć karierę. Swoje najlepsze lata ma już za sobą, a jest już w wieku w którym się zwykle kończy karierę skoczka. Po opuszcoznym sezonie zupełnie już zapomni jak się skacze. Nic już nie osiągnie. Tak smao było ze Svenem Hannawaldem. Wszyscy liczyli na jego powrót, i co? Goowno z jego powrotu an skocznię wyszło.

 • jozek_sibek redaktor
  @Marcin n.

  Ja bym powiedział,ze jest 2 zawodników,którzy zdobywają pkt PŚ dla Francji(nie licząc Dessuma) .

  2003/2004r
  35.Chedal - 100 pkt

  2004/2005r
  67.Chedal - 15 pkt

  2005/2006r
  56.Lazzaroni-18 pkt
  68.Chedal --- 9 pkt

 • Canton doświadczony
  Koniec kariery Dessuma

  O jego zakończeniu kariery mówiło sie juz od dawna. To chyba najlepsze wyjscie dessuma bo i tak juz odwielu lat skakal slabo.

 • Marcin n bywalec

  Ja też myślę że już nie wróci na skocznie.Jeszcze w nadchodzącym sezonie mógłby wrócić.Ale później już nie ponieważ już będzie napewno w słabej formie.Brak Dessuma to będzie duża strata dla francuzów bo we Francji skacze tylko jeden zawodnik,który zalicza punkty w pucharze świata

 • Boy profesor

  Dessum wygrał swojego czasu także konkurs LGP u siebie w Courchevel. Myślę, że w jego wypadku to już jest koniec kariery. Nie sądzę, aby zdecydował się wrócić, za rok będzie mieć już 30 lat, a nie jest to skoczek klasy światowej... Po mału żegnamy kolejnego zawodnika.

 • jozek_sibek redaktor
  Nicolas Dessum

  Ostatni sezon zimowy wogóle nieudany - ani jednego pkt PŚ!!!
  W Zakopanem w kwalifikacjach - 60(przedostatni)oraz 56 na 60 startujacych!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).