Uhrmann otrzymał "Złotą Narty 2006"

 • 2006-10-22 18:52
Michael Uhrmann zdobył "Złotą Nartę 2006" - wyróżnienie przyznawane przez Niemiecki Związek Narciarski od początku jego założenia. Oprócz "Uhriego" nagrodę otrzymali: Petra Haltmayr (narciarstwo alpejskie), Felix Neureuther (narciarstwo alpejskie), Kati Wilhelm (biathlon), Michael Greis (biathlon), Christoph Stark (freestyle), Claudia Kuenzel (biegi), Tobias Angerer (biegi) oraz Georg Hettich (kombinacja norweska).

Prezydent DSV Alfons Hoermann i sekretarza związku - Thomas Pfueller zgodnie stwierdzili, że ostatni sezon w wykonaniu Michaela Uhrmanna był najlepszym w jego karierze - cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium w Pucharze Świata, czternascie razy zajmował lokaty w pierwszej "dziesiątce".

Thomas Pfueller wspomniał także, o złej sytuacji w niemieckich skokach narciarskich. "Dotychczas koncentrowaliśmy się na najlepszych zawodnikach, zaniedbując młodzież. Musimy skupić się na kadrze wspierające, aby w 2010 roku dalej być w czołówce" - powiedział podczas piątkowej ceremoni Pfueller.

Pfueller wyznaczył także jasne cele do zrealizowania przez grupę skoczków. "Przed rokiem chcieliśmy mieć medale w ważnych imprezach, również w tym roku nic się nie zmieniło" - zakończył Pfueller.

Anna Szczepankiewicz, źródło: skispringen.com
oglądalność: (3553) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  curydael vwbydua

  figvus vuxdomip dzkaxp urivzs vpdrqfns mpogk xofec fucnvshwl hydqv

 • anonim
  iomqdg tqmbyxvl

  jmlsq xwfoe lkgdox vjdwrq nobvam libyqwo afrpcl http://www.yprnmh.ertsohfbd.com

 • anonim
  oplb upnagjfhw

  rckv lprg ledztjur dpbrekhs urcxodgzw tzgrclbm jahf

 • Malyszomaniak bywalec
  Mimo wszystko

  Mimo złotej narty nie wiem czy stac go na to co dawał niemca Shmit czy Hani

 • Nothingness stały bywalec
  ...

  o ludzie, ale problemy robicie! kto ile razy stanął na pudle, kiedy, po co i dlaczego.... a wszystko przez jakieś fajne wyróżnienie dla Uhrmanna. Coś mi sie wydaje, że ktoś chce byc mądrzejszy od samych skoczków i sędziów tej dyscypliny. trochę luzu!
  P.S. tak poza tematem: gratulacje dla Michaela! :D

 • Marco Polo weteran
  czynni zdobywcy miejsc na pudle

  Okazuje się, ze ze skoczków, którzy do dzis dnia uprawiają czynnie skoki i biorą udział w zawodach, tych, którzy zdobyli choćby jedno miejsce na podium w historii swoich startów w PŚ jest 44. Przyjmując, że Miyahira, Medved, Liegl, Herr, Dessum i Higashi to jeszcze czynni zawodnicy. Gdyby tak nie było trzeba dokonac odpowiedniej korekty.

 • Marco Polo weteran
  podium PŚ

  Na pudle w ramach PS stawało do tej pory 201 zawodników. Z tego aż 64 skoczków zrobiło to tylko raz w zyciu. Wiekszość z nich nie ma juz szans na poprawienie rezultatu, bo pokończyli kariery.
  z tych 64 narciarzy:
  a. 7 wygrało konkurs
  b. 22 staneło na drugim jego stopniu
  c. 35 zajęło 3 miejsce ( w tym 2 Polaków - Malik i T.Fijas).

  Wsród wymienionych 7 zwycięzców zaden juz nie startuje, z 22-ch zawodników, którzy zajeli 2 miejsce startują jeszcze Wasiliew i Hafele (ale ten drugi jest cienki prawie jak nieloty), a z 35 "brązowych" nie zakończyli dotąd kariery: Medved, Yoshioka i Mechler, którzy, moim skromnym zdaniem, nie poprawią juz swych wyników w przedmiotowym zakresie (ale jestem wobec nich delikatny, co?).

 • Marco Polo weteran
  jeszcze raz

  Nie wiem czemu ucięło klasyfikacje
  Jakościówka:
  2.Ahonen 5.Schmitt 8.Widhoelzl 10.Hautamaeki 18.Ljoelelsoey 29.Janda 31.Romoeren 34.Pettersen 47.Kuettel 48.Morgenstern 66.Happonen 67.Ammann 86.Kofler 89.Bystoel 126.Loitzl
  Ilościówka:
  1.Ahonen 8.Schmitt 9.Widhoelzl 17.Ljoekelsoey 18.Hautamaeki 27.Janda 34.Romoeren 35.Morgenstern 48.Pettersen 57.Kuettel 61.Ammann 74.kofler 95.Bystoel 112.Loitzl 114.Happonen

 • Marco Polo weteran
  ostatnia statystyka

  Miejsca co znaczniejszych w tej chwili zawodników w obu przytoczonych przeze mnie w poprzednich postach klasyfikacjach.
  Jakościówka:
  2. Ahonen
  5. Schmitt
  8. [ ... ] Ahonen
  8. Schmitt
  9. Widhoelzl
  17.Ljoekelsoey [ ... ]

 • Marco Polo weteran
  Polacy w historii PŚ

  Klasyfikacja jakościowa:
  4. Adam Małysz - 29-19-13
  46. Piotr Fijas - 3- 1- 6
  82. Stanisław Bobak - 1- 2- 1
  167. Janusz Malik - 0- 0- 1
  167. Tadeusz Fijas - 0- 0- 1

  Klasyfikacja ilościowa:
  5. Małysz - 61 pkt
  49. Fijas - 10 pkt
  92. Bobak - 4 pkt
  167. Malik - 1 pkt
  167. Fijas T. - 1 pkt

  Jak z powyzszego widać Małysz, Fijas i Bobak skakali lepiej pod wzgledem jakości niz ilości (świadczy o tym porównanie ich miejsc w obu klasyfikacjach) choc to oczywiscie dorabianie teorii do rzeczywistości.
  Jedno mozna na pewno powiedziec. Małysz potrafi wygrywać. A Morgenstern na przykład (przynajmniej do tej pory) nie.

 • Marco Polo weteran
  na razie daleko z tyłu

  Do wypowiedzi @sibka mozna tylko dodać tyle, że w klasyfikacji skoczków najwyzej i najczęściej stojących w historii PŚ na pudle Michael Uhrmann, wespół z Hideharu Miyahirą, zajmują 69 miejsce. Tuz za Lieglem.
  Ta klasyfikacja opiera się na zasadzie: kto ma więcej 1-szych miejsc jest w niej wyżej. Dlatego też np. Reinhard Schwarzenberger, legitymujący się bilansem pudeł 2-3-2, jest tu sklasyfikowany na pozycji 56 mimo, że ma w sumie "zaliczonych" tylko 7 miejsc na podium przy 10-ciu Uhrmanna.
  Klasyfikacja jest robiona na podstawie moich prywatnych zapisków więc nie wykluczam jakichś (niewielkich) przekłamań.
  Gdyby klasyfikować podług pudeł bez względu na to, na którym stopniu stali zawodnicy to Uhrmann, ze swoimi 10-ma punktami (za każde pudło przyjałem 1 pkt) zajmuje miejsce - również razem z Miyahirą - 50-te. Jest tuz za Fijasem, który tez ma 10 pkt, ale lepszy bilans jakościowy (3-1-6), który, w tym wypadku, uwzględniałem przy równym bilansie punktowym.

 • jozek_sibek redaktor
  Michael Uhrmann

  Michael Uhrmann w PŚ:

  2000/2001r - 22 miejsce - 184 pkt - 3 Niemiec
  2001/2002r - 28 miejsce - 152 pkt - 5 Niemiec
  2002/2003r - 15 miejsce - 516 pkt - 2 Niemiec
  2003/2004r - 14 miejsce - 501 pkt - 2 niemiec
  2004/2005r -- 9 miejsce - 804 pkt - 1 Niemiec
  2005/2006r -- 8.miejsce - 681 pkt - 1`Niemiec

  W tych 6 sezonach M.Uhrmann 1x wygrał zawody PŚ,4x drugie miejsce i 5x trzecie miejsce w PŚ.

 • Marco Polo weteran
  korektor potrzebny od zaraz

  Na wstępie bym prosił, żeby nie wymazywac tego komentarza zaraz po tym, jak poprawicie błędny tekst w artykule.
  Coraz częściej zdarza sie tutaj, że podawane są nieprawdziwe i irytujące jako tako obeznanych z tą dyscypliną sportu jej sympatyków.
  No nie moze tak byc, że w artkule stoi, że Uhrmann 4 razy stał w sezonie na najwyższym stopniu podium, kiedy on przez całą karierę stanął tam do tej pory raz. Jeden, jedyny raz.
  W poprzednim sezonie Uhrmann, owszem, stał 4 razy na podium, ale 2 razy na drugim jego stopniu i 2 razy na trzecim.
  A Zwycięstwo odniósł w sezonie 2003/2004 w Zakopanem. Tak trudno to sprawdzić?
  SJ zaczyna upodabniać się do TVP 1. Podaje bajeczne, nieprawdziwe i wyssane z palca wiadomości. Jest jeszcze gorzej. Przedrukowuje je. Żeby było smieszniej w oryginałach te wiadomości są inne.
  To przebija Szaranowicza. On daje live i nie ma szans się poprawić. Wy możecie rózne rzeczy sprawdzić 10 razy zanim je puścicie w eter.
  Mam wniosek racjonalizatorski. Zatrudnijcie korektora! Z tego co się tu ostatnio dzieje widać, że jego obecność jest wręcz konieczna.
  A wracając do tematu artykułu. Wnoszę, że te nagrody to na zasadzie przyznania konkretnym reprezentantom poszczególnych dyscyplin klasy światowej. Jest wielce symptomatyczne, że uhonorowano tym tylko jednego skoczka. I to, moim zdaniem, na wyrost. Kryzys w niemieckich skokach był w zeszłym sezonie jednak wyraźnie widoczny. I wątpię, żeby łatwo Niemcom było z tego się wyzwolić. A Uhrmannowi, choc nic do niego nie mam, nic szczególnie dobrego nie wróżę. To nie jest Weissflog.
  I może to lepiej. Przynajmniej dla Adama.

 • anonim

  świetny skoczek malo co byłby 5 w generalce tylko ta słaba końcówka !

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).