Puchar Cockta w Kranju: wygrana Damjana, powrót Zonty

• 2006-10-29 20:47

Zawodami o Puchar Cockta słoweńscy skoczkowie zakończyli letni sezon. Na skoczni HS109 w Kranju wystartowali czołowi reprezentanci Słowenii, w tym powracający na skocznię, Peter Zonta.

W kategorii seniorów zwyciężył Jernej Damjan (109m i 113m). Na drugim miejscu uplasował się Rok Urbanc (107,5m i 111m).

Na najniższym stopniu podium stanął Primoż Pikl (106m i 108,5m). Dziewiąta lokata należała do Petera Zonty. W konkursie wzięło udział 50 skoczków.

Podopieczni Vasji Bajca na pierwszy śnieg udadzą się 10 listopada do norweskiego Lillehammer.

• anonim

Kranjec jest bez formy (nie moge sie zarejestrować)

poprawka

W oficjalnych wynikach nastąpiła mała korekta, okazuje się, że Jernej Damjan skoczył w drugiej serii 113,5 m, nie 113 m tak jak to było podane pierwotnie. Proszę o poprawkę w tekście! Jest to ważne, bo jest to rekord letni obiektu i trzeba wiedzieć ile on dokładnie wynosi.

• FLowBone bywalec

mysle ze Jernej damjan bedzie najlepszym skoczkiem slowenskim nadchodzącego sezonu

Benkovic jeszcze chyba leczy kontuzję, której się nabawił latem... Z tego powodu bodaj nie występił już w Oberhofie.

• andbal profesor
    Benko

Czyżby mistrzunio nie wystąpił, czy gorzej jak Kranjec ?

A jak było rok temu? Kranjec był w wybornej formie przed początkiem sezonie i w pierwszych konkursach PŚ. Wygrał wreszcie swój pierwszy konkurs PŚ. Teraz zajmuje miejsce na początku trzeciej dziesiątki w Słowenii. Nie chcę wiedzieć, które to by było miejsce w PŚ... Niestety chyba tym razem nie załapie się do składu Słoweńców na PŚ.

• Adi.P. weteran
    Ale

Kranjec słabo. 20 miejsce?

Robert Kranjec.

Najlepszy zawodnik Słoweni ostatniego PŚ 2005/2006 - R.Kraniec (16 miejsce - 327 pkt),wyladował dopiero na 20 miejscu!!!

Jernej Damjan oczywiście ustanowił nowy rekord LETNI obiektu :)

Jernej Damjan ustanowił nowy rekord skoczni skoczni HS109 w Kranju. Do niego należy także rekord tej skoczni - 115,5 m.