Kai Bracht zakończył karierę

 • 2006-10-31 10:50

Kai Bracht odwiesił narty na przysłowiowy kołek i teraz skupia się na zakończeniu studiów. 28-letni Niemiec postanowił zrezygnować z czynnego uprawiania skoków narciarskich. Występ podczas Mistrzostw Niemiec był jego ostatnim.

"Podjęcie decyzji nie było łatwe. Najważniejszym powodem, dla którego zrezygnowałem ze skoków jest chęć ukończenia studiów" - powiedział Bracht.

Kai urodził się 27 kwietnia 1978 roku. Do jego największych osiągnięć sportowych zaliczyć należy tytuł drużynowego Mistrza Świata Juniorów (w drużynie oprócz niego wystąpili: Alexander Herr, Michael Uhrmann oraz Frank Reichel) zdobyty w 1996 roku. Brach to trzykrotny Mistrz Niemiec, pięć razy stawał na najwyższym stopniu podium w konkursach Pucharu Kontynentalnego. Jego rekord w długości skoku to 206 metrów.


Anna Szczepankiewicz, źródło: skispringen.com
oglądalność: (7194) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Malyszomaniak bywalec
  sibek

  to nie dziwne że odchodzi

 • Boy profesor

  Jeszcze w sprawie rekordu życiowego Brachta. Tak jak wspominałem nie uzyskał go on ani podczas konkursu, ani podczas oficjalnego treningu przed konkursem na mamucie. 206 metrów skoczył podczas testowania Letalnicy, kilka dni przed konkursami PŚ. Wielu zawodników wówczas ustanowiło swoje rekordy życiowe. Normalnie tacy skoczkowie jak Bracht w konkursie PŚ nie doskoczyliby do punktu K - 185 m, ale że mieli okazję przetestować skocznię, to ustanowili sobie życiówki :)
  Choćby Stefan Pieper skoczył wówczas 208 m, jego rekord życiowy, Gorazd Robnik miał 201 m też życiówka.

 • Canton doświadczony
  Kai Bracht

  Zapewne w tym sezonie byłby w kadrze B. A jeszcze w czerwcu któryś z komentatorów powiedział że ma on ... 20 lat. To świadczy że Bracht skoczkiem znanym niebył, choc rekord życiowy miał 206 metrów a ponad 200 m latało tylko trzech polaków.

 • jozek_sibek redaktor
  Kai Bracht

  Na sezon 2006/2007 nie miescił się ani w kadrze a ani B.

 • Emil początkujący

  ja do dziś pamietam jak komentator ( Miklas albo Szaranowicz) powiedział podczas konkursu w Sapporo w 2002 "oto wielki talent 14 letni Kai Bracht". Zapewne przeczytał date jego urodzenia z FISu gdzie przestawili 2 ostatnie cyfry i wyszło 1987 :D

 • Boy profesor

  Trochę zaskakująca decyzja. Bracht nigdy nie błyszczał, ale należał zawsze do kadry B niemieckiej, zawsze dostawał szansę występu w TCS. Jego rekord życiowy 206 metrów był ustanowiony w Planicy, ale nie w PŚ tylko podczas nieoficjalnych treningów przed PŚ, kilka dni przed zawodami, gdy testowana była wówczas skocznia (wówczas 208 m skoczył także Stefan Pieper).

 • andbal profesor
  PK

  Ostatnio to nawet do 50 CRLu się nie łapał. Na koniec I periodu zajął 52 miejsce. Odpadł jeden z rywali naszej kadry B. Zapewne teraz w PK nie będzie skakał Schmitt i Ulmer toteż większa szansa na 50 tkę dla Długopolskiego i Skupnia. Do tego jakby w 50 tce znalazł się Pochwała byłoby więcej miejsc dla młodzieży.

 • Justynka :* bywalec

  Szkoda kolejnego zawodnika ale tak z drugiej strony to powibniem mysleć również o przyszłości to już nie młody zawodnik i pewnie by kokosów nie uzbierał skacząc na swoim poziomie

 • jozek_sibek redaktor
  Kai Bracht.

  Kai Bracht w PŚ 2005/2006r:

  29.12.05 - Oberstdorf-71 miejsce w kwalifikac
  01.01.06 - Ga-Pa ---- 43 miejsce (9 w kwalif)
  21.01.06 - Sapporo -- 55 w kwalifikacjach
  22.01.06 - Sapporo -- 39 miejsce

 • jozek_sibek redaktor
  Kai Bracht.

  Kai Bracht w konkursach PŚ:

  2001/2002r - 77 miejsce - 5 pkt
  2002/2003r - 73 miejsce - 6 pkt
  2003/2004r - nie startował
  2004/2005r - 82 miejsce - 4 pkt
  2005/2006r - nie klasyfikowany - 0 pkt

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).