Vancouver przygotowuje się do IO w 2010 r.

 • 2006-10-31 15:32

Gospodarz kolejnych Zimowych Igrzysk Olimpijskich, kanadyjskie miasto Vancouver, rozpoczyna przygotowania do tej najważniejszej dla wszystkich sportowców imprezy...

Komitet Organizacyjny Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver 2010 (VANOC) ogłosił niedawno, że przygotowania do tego wydarzenia idą zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.

"Jesteśmy pewni, że jesteśmy w tym momencie przygotowań w miejscu, w którym powinniśmy być. Nasi ludzie, rząd, wolontariusze i sponsorzy pracują wspólnie nad tym abyśmy udowodnili, że jesteśmy najlepsi na świecie" - powiedział John Furlong, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Zgodnie z planem Whistler, miejsce rozgrywania konkurencji nordyckich, powinno być już gotowe na jesień 2007 roku. Wioska olimpijska zostanie zbudowana dwa lata później. Całkowity budżet na inwestycje związane z olimpiadą w Vancouver wynosi 580 milionów dolarów.


Damian Pietrzak, źródło: Ski-jumping.net
oglądalność: (5232) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Skocznie.

  Skoro skocznie pozostaną,to może Kanadyjczycy w przyszlości zamierzają ubiegać się o PŚ lub PK?

 • Boy profesor
  @Karolin__a

  Chodziło o to, że skocznie miały być wybudowane jak najtańszym kosztem, bez specjalnych wykończeń po prostu do oddania kilkuset skoków, a potem zostały by zdemontowane. Mam nadzieję, że jednak zrezygnowali z tego dziwnego pomysłu.

 • Karolin__a stały bywalec

  @Boy

  Szczerze mówiąc, wątpię, żeby mieli zaraz po IO rozebrać budowle. To rzeczywiście chore, żeby budować i potem zdemontować. Skocznia to zamek z klocków... Mogliby mieć z niej jakieś korzyści. W końcu szkoda kasy, a poza tym może kiedyś będą mieć dobrą reprezentację. Z tego co mi się kojarzy, to w Kanadzie trenują młodzi chłopcy, więc powinni mieć też ładny obiekt do ćwieczenia dalekich skoków.

  ***

  Już się nie mogę doczekać... 2010... Cztrey lata czekania, na piękne chwile, wzruszenia, medale... Na tę cudowną atmosferę, któa panuje raz na 4 lata, gdzie śniegi topnieją, wzruszone ciepłem kibiców, motywacją sportowców... Ach...
  Życzę powodzenia w przygotowywaniu tej pięknej imprezy :o))))

 • jozek_sibek redaktor
  Redakcja.

  @tad.
  Dlaczego pod tym newsem licznik liczy wpisy tylko osób zalogowanych!!!

 • Publo początkujący

  No ale dla Kanadyjczyków to nie problem. Pieniądze mają, więc wybudowanie dwóch kolejnych skoczni to dla nich pikuś ;) No i mają hokej, więc nic dziwnego, ze skoki ich srednio interesują ;P

 • Boy profesor

  Najgorsze jest to, że skocznie w Thunder Bay zostały zlikwidowane, a przecież w 1995 roku odbyły się tam konkursy MŚ. Teraz Kanadyjczycy są zmuszeni do budowy nowych obiektów do skakania, pierwotnie plany zakładały, że skocznie powstaną tylko i wyłącznie na konkursy IO, a po imprezie zostaną zdemontowane (chora sytuacja). Nie wiem jak obiecnie przedstawiają się sytuacje.

 • Julka początkujący

  Troszkę nie na temat ...

  Wszystkiego najlepszego dla trenera Łukasza Kruczka z okazji urodzin:-)
  Dużo zdrowia, szczęścia i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!

 • Anka Małyszomanka początkujący
  @motylek

  Witaj w klubie, jeśli chodzi o małyszowych maniaków;)

 • motylek_ja bywalec
  Vancouver!

  szansa dla króla Adasia na ostateczne ukoronowanie:)))

 • motylek_ja bywalec
  @Fanka

  to tak samo jak ja... tez ma te wszystkie programy, ze mnie tez maniaczka, skokowa i Adamowa :)))))

 • anonim

  Przepraszam, że nie na temat, ale nie dałoby się załatwić jeszcze jednego czatu z któryms z chłopaków ze Szwecji? Po tym całym zamieszaniu niektórzy są ciekawi co oni myślą..czują. Z tego co pamiętam Johan był chętny do rozmów:)

  Pozdrawiam

 • Radek początkujący
  @Fanka

  Karta telewizyjna jest jednym z rozwiązań (ew karta graficzna w z wejściami video - tzw. VIVO Video In, Video Out) Do takiej karty potrzebny jest kabel s-video łączący magnetowid z tą kartą. No i odpowiedni program do przechwytywania obrazu na komputerze np pinnacle studio lub Ulead Video studio.

 • Anika bywalec
  Amaryka Północna

  Zawsze mnie dziwiło, że na takim kontynencie, z takimi górami jest tak maleńkie zainteresowanie skokami. Zwłaszcza w USA. No bo w Kanadzie jest chyba trochę lepiej? Może dlatego, że trenerem jest Polak?

 • anonim

  Nie macie ile mam fajnych spraw ponagrywanych ,
  od sezonu 2000/01 ,
  chętnie bym się z wami podzieliła ale kurcze nia mam możliwości wrzucenia tego na kompa ale może niedługo , kto wie !
  Kiedyś był taki fajny program na TV Polonia Od Kussamo do Planicy kiedy Adam sięgnąl po medale MŚ i krysztalową kulę ,
  sam opowiadał o swoich skokach , pokazywali je , a on komentował , czas ok.50 minut , bardzo ładny ,
  wiele innych fajnych spraw , skoki z konkursów z kwealifikacji ,
  no taka ze mnie trochę maniaczka skokowa :))))
  Moze się dorobię tej karty TV i bede miała możliwośc wrzucenia gdzie trzeba .
  Oby!

 • anonim

  Ja mam też ten skok na VHS ,
  nie tylko ten , mam wszystkie skoki Adama od sezonu 2001 ,

  pisałam już kiedyś , że nagrywam wszystko co z nim związane ,
  ale tez nie mam mozliwości wrzucenia tego na kompa , myslałam , że ktoś z was ma ,
  lub Redakcja , ma skoki z LGP ,

  @ malyszomaniak

  Czyli reasumując , jak będę mieć tę kartę TV w kompie , tak to rozumiem ,
  i będzie komputer podłączony do TV , jakoś tam , '
  to będę miała możliwosc nagrania z TV na kompa lub zgrania ??
  Troche rozumiem ale czy dobrze myslę , technika to nie moja mocna strona !! :))
  Dziekuję Wam!

 • Daga początkujący

  *nieznany
  jeszcze nie wiadomo, gdzie będę IO w 2014:]:]

 • Malyszomaniak bywalec
  @Fanka

  Znajdź kogoś z DVD z możliwością nagrania lub kogoś z kartą TV która ma możliwość nagrywania. Najprościej kupić taką karte TV do 170 zł ma ona możliwość nagrania np. z VHS czy innego źródła (na chincze) na Dysku w pliku :) to łatwe i daje spore możliwości takie jak nagrywanie relacji TV :)

 • Boy profesor

  Ciekawe kiedy wybudują skocznie w Whistler, na których odbędą się konkursy olimpijskie. Są plany budowy K120 i K90, ale zobaczymy kiedy zostaną zrealizowane. Od biedy mogliby skakać na skoczniach w Calgary, ale one wymagają porządnej modernizacji. Ten wariant nie wchodzi w grę.

  @Fanka
  Mam ten skok na VHS, nie mam jednak możliwości zgrania do na kompa... :)

 • anonim

  A ja mam pytanko ,
  czy jest mozliwe , że w dziale multimedia ,
  byłby dostepny film ze skokiem Adama , z Oberhofu na odleglośc 135,5 metra ? z LGP!

  Jak dotąd nigdzie go nie ma !

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).