• 2006-11-11 11:29

Rozpoczęcie sezonu zimowego w skokach narciarskich coraz bliżej. Już za kilkanaście dni przekonamy się, która z ekip najlepiej wykorzystała okres przygotowawczy.

Wolfgang Steiert, trener Rosjan liczy, że jego podopieczny Ilja Rosliakov będzie należał do światowej czołówki. "On jest bardzo dobrze przygotowany pod względem fizycznym, ma predyspozycje do tego, aby być jednym z najlepszych" - powiedział trener Steiert.

Obok niego trzon kadry narodowej będą tworzyć: Dimitri Wassiliev, Ildar Fatkulin i Denis Kornilov.

W przyszłym tygodniu Rosjanie spotkają się w Ramsau, gdzie wezmą udział w treningach na skoczni normalnej. Następnie przeniosą się do Finalndii, i wystartują w pierwszych zawodach sezonu 2006/2007.

Anna Szczepankiewicz, źródło: yahoo
oglądalność: (5481) komentarze: (27)

• Boy profesor
    @Canton

Nie sądzę, aby Ipatov przegrał rywalizację z Rosliakovem. Jest to praktycznie niemożliwe! To już najprędzej przegrać powinien Ildar Fatchullin! Dziwny ten skład, ja myślę, że po prostu pominięto Ipatova. Jest to jedno z mocniejszych ogniw kadry rosyjskiej!

• Canton doświadczony

Ipatow poprostu przegrał konkurencje z Rosliakowem i tyle. Zobaczymy jak spisze sie ten Rosliakow. Steiert odważnie go zapowiada.

• jozek_sibek profesor
    Ilja Rosliakov

Letnie Grand Prix - 5.08.2006r - Hinterzarten.

8 Słowenia - 953.5

Ilja Rosliakov zajął 6 miejsce,ale w konkursie drużynowym.

D.Ipatov

A może cos przeskrobał i został ukarany?
    Był jednym z 4 zawodników,którzy wystąpili we wszystkich 10 konkursach LGP!!!!

Ipatov

Nie zapominajcie jak świetnie skakał Ipatov tego lata, patrząc na jego skoki na treningach i w kwalifikacjach moża było być przekonanym, że w kolejnych konkursach zajmie miejsce na podium. Ale chyba ten zawodnik nie był jeszcze przygotowany do zajmowania wysokich lokat, najbliżej podium był bodaj w Kranju.

Sezon 2000/2001r:
    33.D,Vassiliev -129 pkt(po 1.01 dyskwalifikacja)

9.02.2003r - Willingen - 13 miejsce

Jeden jedyny raz w konkursie,w którym odbyła się tylko jedna seria.
    Polacy nie startowali,a aktualny lider PŚ - S.Hannawald zajął.......36 miejsce(dzień wczesniej wygrał z rekordowa ilością pkt - 328.2.

Dmitry Ipatov

Właśnie,co z Dmitry Ipatovem - zawodniku,który zdobywał pkt PŚ w 3 ostatnich sezonach PŚ?

• anonim

Sorry Jaala, to do Anni było

• anonim

Jednak nikt nic nie wie o Ipatowie. Szkoda.

@Jaala.A 6 miejsce w Hinterzarten zajął Adam Małysz.
    Rosljakov mogł być 6 tylko w drużynówce!

• anonim

Miałam okazję go spotkac podczas LGP w Zakopanem tuż przy COS-sie, muszę powiedzieć, że to przesympatyczny młody człowiek bardzo skromny, a rozmawialismy po rosyjsku.
    Myslę, że druzyna rosyjska już od jakiegos czasu coraz lepiej się prezentuje.

Drużyna

Rosjanie wyrastaja na przyzwoitą druzynę

• pawel bywalec

"23-letni zawodnik do tej pory skakał głównie w konkursach Pucharu Kontynentalnego. Wystąpił także w zawodach Letniego Grand Prix w Hinterzarten, gdzie zajął dobrą szóstą pozycję."

Gdzie niby masz w newsie napisane Team??

• manu_fan weteran

no ja rosliakova pamiętam jak 3 lata w willingen był 13 !, ale to była loteria, ale potem na mś w predazzo był 2 razy w 30 potem przepadł, ale w tym sezonie LGP powrócił z kilkoma niezłymi startami no może może, ale dla mnie większą nadzieją jest pavel karelin ! i kornilov