Łukasz Kruczek: "Skok Adama Małysza był bardzo dobry"

 • 2007-01-01 18:55

Poniedziałkowy konkurs w niemieckim Ga-Pa był prawdziwą wietrzną loterią, na której wygrał Andreas Kuettel przed Hautamaekim i Kasai. Trenerzy polskiej kadry uważają, że skok Adama Małysza, który dał mu 12. lokatę, był bardzo dobry.

"My nie decydujemy o odwołaniu serii i nie możemy mówić czy to była słuszna decyzja, czy też nie. Nie znam dokładnie podstaw takiej decyzji, ale z tego co nam powiedziano, to było to spowodowane złym stanem torów najazdowych, z tymże one były takie od początku i przypuszczam, że już do końca by wytrzymały. Dodatkowo złe były prognozy pogody na drugą serie" - mówił po zawodach Łukasz Kruczek.

"Wolelibyśmy, gdyby druga seria doszła do skutku. Zarówno Adam Małysz jak i Kamil Stoch chcieli skoczyć drugi raz. Pozostaje pewien niedosyt, ponieważ obaj zawodnicy są w dobrej formie i mogli powalczyć o poprawę swoich lokat, ale niestety nie mieli takiej szansy. Tak wiele na tej decyzji nie stracili, ale też właściwie nic nie zyskali, może oprócz Kamila, który przesunął się w górę w klasyfikacji" - dodaje trener polskiej kadry.

"Skok Adama Małysza w zawodach był bardzo dobry. Wiatr dziś mocno mieszał na skoczni w Ga-Pa i to jest główna przyczyna takich wyników" - kontynuuje asystent Hannu Lepistoe.

"Ponownie bardzo dobrze skoczył Kamil Stoch. Warunki podczas jego skoku nie były może takie złe, jak w przypadku Adama Małysza, ale byli zawodnicy, którzy mieli znacznie lepszy wiatr. Te dzisiejsze zawody były po prostu rozgrywane w takich warunkach, jakby nie były zupełnie kontrolowane. Co do Rafała Śliża, to popełnił po prostu błędy i stąd tak krótki lot. Warunki akurat podczas jego skoku były dobre" - ocenia drugi trener polskich skoczków.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5965) komentarze: (47)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • manxz bywalec
  JANIK Krzysztof serwismann

  Ooo, to chyba ktoś znany! Był marszałkiem sejmu czy cuś w ten deseń ^_^

 • Barnaba początkujący

  @Tad
  Odpowiadam na Twoje ostatnie zdanie najkrócej, jak tylko potrafię: rzecz to oczywista.

 • anonim
  @Barnaba

  Mogę jedynie powiedzieć, że będziemy starać się częściej pozyskiwać jakieś wypowiedzi samego Hannu Lepistoe, ale nic nie gwarantuję.

  Proponuje zakończyć na tym temat. Pozdrawiam :)

 • Malyszomaniak bywalec
  Krytykom Szarana

  Artykuł o Miklasie

  skijumping.pl/news.html?pokaz_news=108

 • anonim
  To cały nasz sztab!

  L.p. Nazwisko Imię Funkcja
  1. LEPISTOE Hannu trener główny
  2. KRUCZEK Łukasz asystent trenera
  3. KLIMOWSKI Zbigniew asystent trenera
  3. KOT Rafał fizjoterapeuta
  4. WINIARSKI Aleksander lekarz
  5. KRĘŻAŁEK Piotr biomechanik
  6. JANIK Krzysztof serwismann

 • anonim

  Ja na przykład, wolę wiedziec co się dzieje , niż nic nie wiedzieć,
  mnie to obojętne kto nas informuje ze sztabu , ważne, że wiemy i to bardzo dużo naprzód , kto bedzie startował w zawodach, jakie maja plany itd.

  A zcy to mówi Lepistoe czy Kruczek , mnie to zupełnie obojetne.
  Lepistoe nie jest taką gadułą ja Kuttin, który paplał, że np:napewno z medalem Adam wróci :)))

  Tutaj dowiadujemy się jako pierwsi co do dalszych planów, mnie to odpowiada.

 • Malyszomaniak bywalec
  @ZKuba36

  Myślę że nie ale są w kadrze. Co do sztabu szkoleniowego było to opisane na początku kiedy podpisywano kontrakt z Lepistoe. Wtedy też odpowiednio przygotowano cały zespół.

 • manu_fan początkujący


  @ Nothingness tego nie wiemy może hoffer nie chciał źle dla adama lub chciał tego się nie dowiemy. Lecz np. na mś 2005 wszyscy widzieli, że tepes puszczał swoich w świetnych warunkach. Przypomnę po pierwszej serii.
  1 benkovic
  3 damjan
  zbieg okoliczności ?????
  druga seria
  1 benkovic
  6 damjan
  według mnie to nie jest zbieg okolicznośći

 • anonim
  Małyszomaniak

  Kto wchodzi w skład "SZTABU SZKOLENIOWEGO"?
  Czy te osoby zajmujące się kombinezonami, smarowaniem nart, ITD to też "sztab szkoleniowy" decydujący, jak sama nazwa wskazuje, o SZKOLENIU ??

 • jozek_sibek redaktor
  @Michal1994

  A 34 na początku to nie pech?

 • Michal1994 weteran

  to 12 na koncu jozek to pechhh

 • jozek_sibek redaktor
  7 konkursów PŚ - 7 reprezentantów kadryA

  1 konkurs:Małysz,Stoch,Hula i Żyła
  2 konkurs:Małysz,Stoch,Hula i Mateja
  3 konkurs:Małysz,Stoch,Hula i Żyła
  4 konkurs:Małysz,Stoch,Hula i Bachleda
  5 konkurs:Małysz,Stoch,Hula i Bachleda
  6 konkurs:Małysz,Stoch,Hula i Bachleda
  7 konkurs:Małysz,Stoch,Hula i Sliż

  1.A.Małysz --- 7 startów - 34,15, 3, 3, 6, 3, 12
  2.K.Stoch ---- 7 startów - 46,40,26,60,57,29,21
  3.S.Hula ----- 7 startów - 12,29,48,53,58,50,55
  4.M.Bachleda-3 starty --- 31,33,59
  5.P.Żyła ----- 2 starty --- 32,69
  6.R.Mateja -- 1 start ----- 48
  7.R.Sliż ----- 1 start ----- 48

  Kto nastepny na 3 i 4 występ w T4S,bo jak widać z powyższej tabelki,aktualnie tylko A.Małysz i K.Stoch są naszymi pewnymi reprezentantami na PŚ.

 • Malyszomaniak bywalec
  @ZKuba36

  Mamy Trenera głównego i Drugiego trenera kadry. Do tego mamy Fizjologa oraz jeszcze kilka osób zajmujących się kombinezonami smarowaniem nart itd.

 • Malyszomaniak bywalec
  @Barnabo

  Drobi Barnabo proszę nie bądź takim skostniałym forumowiczem i trochę poniekąd egoistycznym przecież nie tylko ty jesteś na forum a wiele osób tutaj będących z całym szacunkiem do twego zdania bardzo chętnie chce dowiedzieć się opinii chociażby i drugiego trenera.

 • anonim
  Redakcja

  Szanowny Panie Tadeuszu. Nie bardzo rozumiem o jakim
  "sztabie szkoleniowym" Pan pisze. W moim odczuciu sztab szkoleniowy stworzył swego czasu A. Tajner. W skład tego sztabu wchodzili: trener skoków, fizjolog i psycholog. Każdy z nich miał duży wpływ na przebieg procesu szkoleniowego a ostateczne decyzje były podejmowane wspólnie. Obecnie chyba istnieje JEDEN
  trener i 2. pomocników /praktykantów/, którzy pomagają
  Lepistoe w sprach językowych i technicznych, jednocześnie UCZĄC SIĘ jak należy prowadzić treningi.
  Czyżbym się mylił? Proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam.

 • Nothingness stały bywalec
  *manu_fan*

  Ty w ogóle wiesz o czym piszesz?? myślisz że Hoffer byłby aż tak stronniczy? przecież inni skoczkowie byli wyżej i mogli bardziej zagrozić Gregorowi. a poza tym Małysz jest dla Hoffera takim samym skocziem jak wszyscy inni. wiem, żę lubisz Małysza, ale pomyśl nad tym, co piszesz.

 • manu_fan początkujący

  POPEŁNILI BŁĄD MOGLI SKAKAĆ TYLKO POPROSTU KOMUŚ TO BYŁO NA RĘKĘ, ŻE ADAM ZAJĄŁ 12 MIEJSCE NA PEWNO HOFFER CHCIAŁ TO ZAKOŃCZYĆ, ŻEBY ADAM NIE WYPRZEDZIŁ GREGORA I ŻEBY GREGOR MÓGŁ SPOKOJNIE POWIĘKSZYĆ NAD ADASIEM PRZEWAGĘ, BO HOFFER DOSKONALE WIE W JAKIEJ FORMIE JEST ADAŚ ZWŁASZCZA GDY PANUJĄ ZŁE WARUNKI ATMOSFERYCZNE !

 • Divine JazOOn początkujący
  Adam

  skoczył bardzo dobry skok - ciągle jest tylko 3 punkty od podium TCS - Ahonen i Amman już daleko - amman ma zaledwie 393 punkty i traci ponad 30 do prowadzącego Schlierenzauera. Adam traci ok 20 punktów co przy dobrych skokach jest do odrobienia..

 • ogor707 bywalec

  haha ale najlepszy to był szaranowicz "to chyba jest podolski zmieniona fryzura ale twarz ta sama" haha wyrzucic go !!!
  a w studiiu tvp? mówili o ... boksie hahha niemoge z tej telewizjiii całe szczescie ze nie było tajnera !!!!

 • anonim
  @ Pati

  Oczywiście, że kibicował Adamowi! W rozmowie z reporterem z RTLu na pytanie komu kibicuje bez zawachania odpowiedział, że oczywiście Adamowi Małyszowi i to od zawsze. :-) Podolski to bardzo, sympatyczny chłopak, nigdy nie wypiera się swoich polskich korzeni, wakacje spędza u babci w Gliwicach, z polskimi dziennikarzami rozmawia po polsku. No i bym zapomniał, nie śpiewa niemieckiego hymnu ; -), a to że nie gra w Naszej reprezentacji to tylko nieudolność PZPNu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).