Alexander Pointner: "Jestem bardzo dumny z Fettiego"

 • 2007-01-04 12:51

Trener Alexander Pointner, ma w drużynie tak wielu świetnych zawodników, że nawet siedem miejsc w Pucharze Świata dla Austrii, nie wystarcza, żeby wszyscy mogli się zaprezentować w zawodach.

"Niestety, straciliśmy jedno miejsce w Pucharze Świata, na skutek czego jeden zawodnik musiał odpaść. Wspólnie ustaliliśmy, że zrobimy elimancje dla Widhoelzla i Fettnera, ponieważ oni skakali najsłabiej w ostatnich konkursach. w Engelbergu PK wygrał Swider, a Fetti był drugi. Zostawienie Fetiego było trudną decyzją, ale razem ją podjęliśmy" - tłumaczy austriacki szkoleniowiec.

Rozczarowany "Fetti" wrócił do rodzinnego Innsbrucku, gdzie rozpoczął intensywne treningi i odpoczywał w gronie przyjaciół. Dało to niezłe rezultaty, co młody Austriak pokazał już we wczorajszych kwalifkacjach.

"Trenowałem bardzo ciężko, chcę dobrze skakać w Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Spędzałem sporo czasu z przyjaciółmi, żeby nie myśleć o tym, że nie mogłem wziąć udziału w zawodach w Oberstdorfie oraz Ga-Pa" - powiedział Fettner.

"Fetti w ostatnim okresie naprawdę bardzo dużo trenował, ze skoku na skok robi postępy. Myślę, że dziś będzie nam pokazywał jeszcze lepsze odległości. Jestem bardzo dumny z tego, czego dokonał przez ostatnie dni" - dodał Pointner.

Strata jednego miejsca w PŚ to dla Austriaków spory problem i zamierzają je jak najszybciej odzyskać.

"Nawet jeśli będę dobrze skakał w Innsbrucku, to w Bischofshofen mogę nie wystartować, ponieważ mam być wysłany na CoC w Planicy, gdzie trenerzy chcą, abym zdobył dużo punktów, co umożliwi drużynie odzyskać jedno miejsce w Pucharze Świata" - mówi z żalem Fettner.

Jednak Alexander Pointner po przedyskutowaniu tej sprawy z resztą sztabu szkoleniowego podjął inną decyzję.

"Jeżeli Fetti będzie w konkursie skakał tak samo dobrze, jak podczas kwalifikacji, to na pewno znajdzie się w składzie na Bischofshofen i nie pojedzie na PK w Planicy" - zapewnia trener Pointner.

Aż 13 z 14 wystawionych Austriaków zakwalifikowało się do czwartkowego konkursu.

"Mamy bardzo dobrych skoczków, wiedziałem, że stać ich na wiele" - cieszy się trener Austriaków.


Vicktoria Murawska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5556) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Basia 4944 weteran

  Austriacy to bardzo dobra drużyna.

 • akont początkujący

  no austryjakom się wiedzie owszem, szkoda ze norwegowie i polacy pozostaja w takim tyle :)
  Fanka... - u nas nie ma na to az takich warunków, po za tym najwyrazniej jestesmy krajem gdzie malo kto sie w czepku urodził

 • patrycja381 weteran

  kto by ni byl dumny majac tak dobrego zawodnika?

 • jozek_sibek redaktor
  @austriak

  Każdy kraj w PŚ może mieć maxymalnie 8 zawodników.
  Szans jest 10:

  1.Ranking WRL ------------ 6 zawodników
  2.Lider PŚ-indywidualnie-- 1 zawodnik
  3.Lider Puchar Narodów -- 1 zawodnik
  4.PK-po każdym periodzie-2 zawodników

  Z tych 10 szans Austriacy wykorzystali - 7 (6 zawodników z rankingu PŚ i lider PN).

  Liderem PŚ po II periodzie był S.Ammann(G.Schlierenzauer - 3 miejsce).
  Z PK za II period do PŚ miejsce dostały:Finlandia(za 1.H.Olli - 240 pkt) oraz Japonia(za 2.K.Ito - 225 pkt) - A.Pauli był 3 a R.Sliż - 4.

 • anonim

  Czy wie już ktoś jaki jest kalendarz skoków na przyszły rok? Kiedy skoki PŚ będą w Zakopanem w 2008?

 • anonim

  dlaczego Austria straciła 1 miejsce?? w każdym pucharze przecież przewodzą !!!! nie rozumiem

 • jozek_sibek redaktor
  @ Marco Polo

  M.Fettner w 10 konkursów PŚ:

  6.01.2001r - Bischofshofen - 5 miejsce
  4.01.2007r - Innsbruck ----- 9 miejsce

  @ Marco Polo.
  Potwierdzam na 100% ze miałeś rację.

 • jozek_sibek redaktor
  M.Fettner w PŚ:

  2000/2001r - 54 miejsce - 45 pkt - 9 Austriak
  2001/2002r - 58 miejsce - 19 pkt - 8 Austriak
  2005/2006r - 42 miejsce - 50 pkt - 8 Austriak

 • Marco Polo weteran
  Manuel Fettner a komentarz duetu T-Sz

  Wydaje mi się, że dzisiejszy rezultat Fettnera jest jego najlepszym osiągnęciem w karierze od czasu, kiedy, jako 15-latek, zajął w Bischofshofen 5 miejsce w pamietnym dla nas konkursie w roku 2001.
  Te brednie o licznych miejscach Austriaka w 10-tce w międzyczasie, zamiast stanowic materiał dowodowy w sprawie zwolnienia komentatora, mogą byc powtarzane przez papugi.
  Nie mam 100% pewności, ale wydaje mi się, że Manuel Fettner po raz drugi w zyciu zajął miejsce w 10-tce PŚ. No, ale takich rzeczy komentatorzy publicznej telewizji wiedzieć w końcu nie muszą. To przeciez jest zupełnie nieistotne.

 • anonim

  widać było że się cieszył z Jego skoków ale naprawdę były bardzo ładne :)

 • Basia 4944 weteran

  Fetti może jeszcze dużo osiągnąć. Zaczyna coraz lepiej skakać. Pointner ma się z czego cieszyć, choś jest trochę za pewny siebie co do Schlieriego.

 • Basia 4944 weteran

  Austriacy mają dużo dobrych zawodników. To dobrze, a czy tak kiedyś będzie w Polsce???

 • Nila bywalec
  @vegx

  Nie sądze, zeby tak było. Widhoelzl jest jedyny w swoim rodzaju...:)
  Kiedyś Pointner powiedział o Gregorze coś w tym stylu:
  Schlieri to typ artysty z mocną psychiką...
  Dzisiejsza wpadka o niczym nie świadczy.
  A od Pointnera można było usłyszeć to, że Schlieri oddał tak samo dobre skoki jak Morgenstern, a znalazł się w zupełnie innym miejscu...
  Może Tajner wyolbrzymił jego błędy??

 • vegx redaktor

  Gregor się lekko przypala - presja daje o sobie znać. Obawiam się, że to jest troche typ Widhoelzla - jeśli nie może wygrać to nie walczy.
  To było widać po wczorajszych kwalifikacjach i dzisiejszym 1 skoku.
  Austriak wydaje się być troszke słabszy psychicznie niż wcześniej a i mocy zaczyna brakować i popełnia nerwowe bledy.

 • patrycja381 weteran

  zgadzam sie z toba nila. to Widelec powinien sie postarac o to , aby dobrze skakac a nie Fetti.ten drugi jest naprawde lepszy od tego pierwszego

 • Nila bywalec
  Swidra vs Fetti

  Widhoelzl musi się postarać, bo jak tak dalej pójdzie, to nie będzie miał miejsca w drużynie i to nie Fettner będzie jeździł na PK, tylko on !!

  Pointnera to w ogóle duma rozpiera! Jest trenerem tak wspaniałej, mocnej drużyny...

 • Kasiunia stały bywalec

  No ja też jestem dumna z Manu naprawde forma mu skoczyła, oby tak dalej!!

 • Anika bywalec
  @Fanka

  Bo to nasze polskie piekiełko.
  Z żalem i zazdroscią czyta się coś takiego.
  Tak naprawdę, to u nas nikomu nic się nie chce.

 • anonim

  szkoda ze w skokach nie mozna robic transferów, moze za cala nasza kadrea a i b austraicy odpaliliby nam jakies mlodego zdolnego szkoczka.

 • anonim

  Dlaczego u nas nie ma choć 5-ciu takich ?

  Przez wiele lat jak dotąd to się nam nie udało.
  Kiedy Malysz zakonczy karierę to bedzie koniec Polskich skoków.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).