Anders Jacobsen: "Czuję dużą presję"

 • 2007-01-04 23:31

Czwartkowy konkurs TCS w Innsbrucku był pełen niespodzianek i rozczarowań. Rozczarował Gregor Schlierenzauer, co skrupulatnie wykorzystał Anders Jacobsen.

Zwycięzca dzisiejszych zmagań - Anders Jacobsen - przyznał, że czuje dużą presję, jaka ciąży na nim i że sprawia mu ona nieco problemów.

"Nie jest mi lekko, wszystko wokół mnie dzieje się bardzo szybko, ale na szczęście jesteśmy zgraną drużyną i pomagamy sobie nawzajem. Oglądamy z chłopakami telewizję, gramy w piłkę nożną i siatkówkę. Robimy wszystko, żeby tylko nie myśleć cały czas o skokach" - opowiada Anders Jacobsen.

Mika Kojonkoski nie po raz pierwszy musi pomagać zawodnikowi z tego typu problemami. Podobnie było w przypadku Sigurda Pettersena, który w sezonie 2003/2004 wygrał Turniej Czterech Skoczni.

"Z Miką miałem wczoraj długą rozmowę i pomogła mi ona bardzo, on naprawdę ma ogromne doświadczenie w takich sprawach" - kontynuuje Anders.

Do Bischofshofen Norweg udaje się w roli lidera klasyfikacji generalnej PŚ oraz Turnieju Czterech Skoczni.

"Skakanie tu idzie mi dobrze, oddałem dziś dwa niemal perfekcyjne skoki. Moja technika jest dobra, dobrze się czuję, to był po prostu dobry dzień dla Andersa Jacobsena. Co do Bischofshofen to nie jadę tam z myślą, że jestem faworytem, chcę po prostu dobrze skakać, dobrze się przy tym bawiąc. To jest mój cel, a wygra ten, kto będzie skakał najlepiej" - zakończył Norweg.

Thomas Morgenstern, który dziś zajął najwyższe miejsce w tegorocznym Pucharze Świata, przegrał z Jacobsenem o zaledwie 1,1 punktu.

"Bardzo chciałem wygrać, ale jestem i tak szczęśliwy z drugiego miejsca na podium" - skomentował na gorąco swój występ Austriak.

"Cieszę się z dzisiejszego występu, skaczę coraz lepiej. W Ga-Pa nic mi nie wyszło tak, jak to sobie planowałem, ale teraz mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej. Dziś czuję się fantastycznie, ale za dwa dni czeka Bischofshofen, a tam zobaczymy co się będzie działo" - mówił Morgi.

Z trzeciego miejsca cieszył się bardzo Simon Ammann.

"Dziś skakało mi się naprawdę super. Oddałem dwa fantastyczne skoki, miałem szczęście i jestem bardzo zadowolony. Wczoraj miałem problemy na rozbiegu, ale przed konkursem udało nam się z nimi uporać" - mówił szczęśliwy Szwajcar.

"Ta skocznia jest bardzo trudnym obiektem do skakanie, ale za to atmosfera mocno pomaga, ponieważ kibice są wspaniali. Po moim małym dołku w Garmisch-Partenkirchen naprawdę potrzebowałem tu takich dwóch dobrych skoków. Pomógł mi też fakt, że Andreas skacze bardzo dobrze. To jest naprawdę potrzebne skokom szwajcarskim" - dodał Simon Ammann.

"Teraz mam nadzieję, że będę skakał coraz lepiej i pokażę to już w Bischofshofen" - zakończył Simi.

Andreas Kuettel, który dzisiejszy konkurs zakończył na 7. pozycji miał mieszane uczucia.

"Jestem bardzo zadowolony z moich skoków. Jestem jedynie zawiedziony tym, że po dość dobrych skokach byłem aż 30 punktów w tyle za zwycięzcą. Nie mogę na to nic poradzić, skakałem naprawdę bardzo dobrze, ale to nie wystarczyło. Boli mnie gardło, ale akurat mi to zupełnie nie przeszkadzało. Na chorobę zawsze można coś zwalać, ale w tym przypadku nie ma to sensu. Po prostu nie starczyło mi dzisiaj sił, aby walczyć o wygraną" - powiedział Szwajcar.

Świetny występ zaliczył dziś Kamil Stoch, który po raz kolejny zdobył punkty w klasyfikacji Pucharu Świata.

"Te dwa skoki w konkursie spełniły moje oczekiwania. Mam nadzieję, że w Bischofshofen będzie jeszcze lepiej" - powiedział szczęśliwy 19-latek z Zębu.

Korespondencja z Innsbrucku, Vicktoria Murawska.

Anders JacobsenAnders Jacobsen
Simon AmmannSimon Ammann

Vicktoria Murawska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6119) komentarze: (57)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • motylek_ja bywalec
  aaaaa....

  zrozumialam ten dowcip w koncu heheheheheh @Marco


  lepiej pozno niz wcale.... no tak nie za bardzo bystra jestem ......

 • Anika bywalec
  @REDAKCJA

  Kochani, jaki jest gry-plan na jutro?

 • mordka bywalec
  @ jozek_sibek

  Wiesz, ja też potem pomyślałam, że może "coś" w tej Twojej pomyłce jest? Może po prostu chcesz przypomnieć te kapitalne czasy wspaniałych wygranych Adasia, albo wręcz sprowadzić kibicom ich powtórkę ;-). No i mam nadzieję, że nie obraziłeś się za to moje "rozczarowanie" :-).

 • Barnaba początkujący
  Telewizyjnego komentowania skoków temat bezbrzeżny (2)  @ Marcin BB.
  Do rzeczy. Redaktor Włodzimierz Szaranowicz powinien się solidnie przygotowywać do relacji telewizyjnych. To bezsporne, jak oczywistym jest odpowiednie nakrycie stołu na przyjęcie gości, a za takie umownie uznać możemy transmisje ze skoków odbierane przez szeroką publiczność. Można przecież takie przedsięwzięcie ewidentnie spartaczyć, na przykład konsumpcją najsmakowitszych specjałów na gazecie, czy też tamy rancami.
  Kiedyś, Wł. Szaranowicz był na wysokiej fali. Pięknie relacjonował uroczystości otwarcia olimpiad. Otrzymywał zasłużenie wysokie oceny, w tym super recenzje nestora polskiego dziennikarstwa sportowego Bohdana Tomaszewskiego (1921).
  Dzisiaj to już historia. Tak historia. Sędziwy Poeta Mikrofonu, B. Tomaszewski, nadal elegant pierwszej wody o fizjonomii mającej w sobie coś arystokratycznego i generalskiego zarazem, nie komentuje i nie ocenia, występuje tylko przy okazji gościnnych zaproszeń. Jest nawet pośród przechodniów nierozpoznawalny - znak funkcjonowania nieubłaganego zegara biologicznego - to jednak na jego tembr, nawet w najbardziej zatłoczonym autobusie miejskim , na ustępowane przez siebie miejsca wielokroć zapraszają, i rozkapryszone nastolatki, i zafrasowane emerytki, i nobliwe panie. Wspaniale zapisał się nam Bohdan Tomaszewski.
  Nie wiem co napisać o żurnaliście, ostatnio pejoratywnie ocenianym na naszym portalu. Kiedyś myślałem nawet, że Wł. Szaranowicz zapisze się pięknie w annałach sportowego dziennikarstwa, tymczasem w jego relacjach zamiast hitu mamy nadmiar kitu.
  Bawiąc się zawodowo sportem, niby uczniak zjeżdża z górki na tornistrze. O sportowym dziennikarstwie można jeszcze prawić wiele, ale komentowanie skoków w telewizji jest tematem bezbrzeżnym, a jego pełen wirów nurt może unieść nas daleko od rzeczywistości. Dlatego już kończę.
  Pozdrawiam

 • Barnaba początkujący
  Telewizyjnego komentowania skoków temat bezbrzeżny (1)  @Marcin BB - Niespokojny Duchu, (1)
  @Marco Polo - Duszo Rogata, (2)
  Z Wami , temat tylko zacząć a z zakończeniem zwady musimy się pożegnać. To nawet fajne. Taka Wasza uroda, moi ulubieńcy.

  @Marco Polo. Jakże też mi miło. Oto właśnie, podczytując Twój tekst, na szczęście nie kierowany do mnie, dowiedziałem się nawet o naszych więzach pokrewieństwa. Ty, Marku. podobnie, jak ja - ze wsi, a tam wszyscy byli na ty i na bracie, wujku i dziadku - zwłaszcza po glinianym garnuszku wykwintnego koniaku pędzonego nocą. Tyle o pokrewieństwie.
  Teraz pora na koneksje. Nie mam ich wiele mój wirtualny kuzynie.
  Do urzędowych kontaktów z jednym nazwiskiem przyznać się mogę, chociaż to już przeszłość, ale w obawie przed politycznym ostracyzmem z Twojej strony brzmienia nazwiska Olka nie ujawnię.
  Do powołania się na Człowieka Roku 2006,dzięki którego prababci odbierającej mnie przychodzącego na świat dożywam szczęśliwie kolejnego dziesiątka nie mam odpowiedniej legitymacji. Za to już otwarcie pochwalić się mogę, iż o dziennikarstwie sportowym i pięcioboju mogę coś głośniej powiedzieć. Co prawda, nie mam zasług w wypromowaniu wyczynu urodziwej Doroty Idzi i Jarosława Idziego - kiedyś, a jakże pięcioboisty; dzisiaj uznanego dziennikarza sportowego - o czym warto wiedzieć, to jednak z ojcem Jarka na wiejskim pastwisku pioniersko dosiadaliśmy na oklep robocze rumaki. On siwka, ja nieco lepiej sytuowany kasztankę lub gniadosza pamiętającą jeszcze dziadka -sanacyjnego ułana.. Jeśli dodać do tego jeszcze kilka ludycznych dyscyplin sportowych i zabaw na przykład w salonowca, uprawianych powszechnie, moje zasługi dla różnego rodzaju wielobojów i łagodzenia sporów nie są chyba tak mało znaczące.
  Dlatego z chłopskiego doświadczenia wyprowadzam poparcie dla Twojego poglądu, że kochając nawet jedną dyscyplinę sportu należy wyścibić nos na inne poletka, gdyż tam mogą także rozgrywać się arcyciekawe wydarzenia, zasługujące na spopularyzowanie . Temu też służy telewizja zwłaszcza publiczna, na którą, mimo wielu słabości jej programów nie możemy wyzywać od rzeczy, a tym bardziej obrażać i czynić przykrość sportowcom zasługującym za ich wyczyny na szczególne uznanie i wyróżnienie.
  Brawo Marco Polo!!!

 • jozek_sibek redaktor
  @mordka

  Dzieki za wyłapanie błędu.
  Nie wiem jak to się stało,pewnie jestem w sezonie 2000/2001 (pierwsze 3 konkursy PŚ w Kuopio).
  Pozdrawiam.

 • mordka bywalec
  @ jozek_sibek

  Wiesz co, jestem po prostu rozczarowana Twoją wypowiedzią ;-) Takie świetne statystyki publikujesz (podziwiam, że chce Ci się to zliczać i pilnować), a tu taki błąd!!! Przecież pierwszy konkurs tego sezonu odbywał się w Kuusamo, a nie w Kuopio! :-)
  Pozdrawiam.

 • Wojtek1997 bywalec
  Jakobsen

  Cój presje

 • motylek_ja bywalec
  @Marco

  a ja niby ile mam? hehehehehehe

 • Marco Polo weteran
  jeśli nie Małysz to chyba jednak on

  Ja, w przeciwieństwie do @motylka, mam tylko dwa kciuki, ale Jacobsen tez mi sie podoba.
  Jako zawodnik oczywiście.
  Stawiałem na Małysza jemu prorokując 2-gie miejsce. Chyba jednak zamienią się miejscami.

 • motylek_ja bywalec
  zgadzam sie na 100%

  "A co do reszty- nie wiem czemu ale życzę Jacobsenowi zwycięstw w TCS. Ucieszyło mnie jego zwycięstwo wczoraj. Ucieszył mne też spadek Gregora, bo kreowanie go na gwiazdę (kiedy jeszcze nią nie jest) jest nieco przesadzone. Niech chłopak nauczy się pokory i dystansu."

 • motylek_ja bywalec
  @edzia

  Martin jest tez bardzo fajny..... ale najwiekszy urok, zniewalajcy wprost dla mnie ma ....nasz Adas i nie sadze, by kiedykolwiek mial u mnie rywali:) ( ale Jacobsen mi go troszke przypomina:) )
  pozdro, motylek

 • motylek_ja bywalec
  Jacobsen

  jesli nie jest dane Adamowi, zeby w tym roku wygrac TCS ( wiem, ze to jest jego marzenie i mam nadzieje, ze jeszcze kiedys wygra:) to trzymam kciuki za tego zawodnika, wzbudza moja sympatie... wydaje sie byc bardzo milym facetem no i naprawde jest utalentowany!
  3mam kciuki

 • jozek_sibek redaktor
  @Marco Polo

  Innsbruck to dopiero pierwsza wygrana A.Małysza z G.Schlierenzauerem w sezonie zimowym!!!
  Do czego to doszło?

  G.Schlierenzauer - 4, 1, 1, 3, 1, 4,11
  A.Małysz ----------15, 3, 3, 6, 3,12, 6

  W Kuopio A.Małysz - 34 miejsce a Austriak nie startował.

 • Nothingness stały bywalec

  tylko niech się Jacobsen już kompletnie nie załamie.

 • patrycja381 weteran

  w Bisofschofen moze wiatr niezle pokrecic, ale to nie znaczy ze nikt nie ma szans na wygrana.
  jesli chodzi o wygrywanie i przegrywanie to uwazam ze kazdy kto wygrywa ma prawo w koncu przegrac.to sie kazdego tyczy nie tylko mlodych zawodnikow ale starszych tez.

 • Basia 4944 weteran

  Dobrze, że Morgi 2. Ale szkoda, że vicemistrz olimpijski z Turynu nie ma bardzo dobrej formy, bo w Innsbrucku zajął dopiero 13 miejsce.

 • Basia 4944 weteran

  Tak Jacobsen ma rację wygra ten kto będzie dobrze skakał. (czyli Schliri albo Małysz);)

 • Basia 4944 weteran

  Gregor oddał zły skok wczoraj, tak jak piszecie przez te głupie gazety. Że raz źle skoczył to nie muszą już pisać, że bardzo zawiódł. Przez to tylko niepotrzebnie Gregor się denerwuje. Mam nadzieje, że w Bisofschofen skoczy daleko i zaskoczy co niektórych.

 • Marco Polo weteran
  niech SJ nie wpisuje się w ten scenariusz

  Czytałem tytuły poskiej prasy. wszyscy jak jeden pisza o słabym Schlierenzauerze i rozczarowaniu jego formą.
  SJ, jak widzę z pierwszego zdania tego artykułu, bzdyczy to samo. Zawsze, krytykując oczywiście przedstawicieli pióra, starałem sie znajdować jakies wytłumaczenie dla róznych głupot, które pisza dziennikarze. tym razem nie znajduję. Naprawdę.
  czy wszyscy polscy dziennikarze należą do Związków Dziennikarzy czy są członkami PZN (Polskiego Związku Niewidomych)?
  Czy żaden z nich nie zauwazył (telewizja austriacka w wypadku młodego pokazywała to dostatecznie długo i tak, by każdy widz to zobaczył), ze Schlierenzauer miał zdecydowanie gorsze warunki od zdobywców pierwszych 5-ciu miejsc w konkursie? W obu próbach, na obu punktach pomiarowych prawie jeden metr/s w plecy. Podczas kiedy Ammann czy Lappi w drugiej serii ponad metr pod narty. Notabene ta sama telewizja w wypadku skoku Morgensterna, który miał chyba jeszcze korzystniejszy wiatr od wymienionych, siły wiatru nam nie pokazała. Ciekawe dlaczego. Ale to inny temat. Podobnie jak ten, że gdy Małysz ma słabe warunki (wiele razy gorsze niz wczoraj Schlieri) wiatru nie pokazuje się NIGDY.
  Schlierenzauer to nie jest oczywiście Małysz sprzed sześciu lat (a propos obecny Małysz niestety tym bardziej, skoro prawie zawsze z młodym przegrywa), żeby takie róznice wiatru nie miały wplywu na jego pozycję w konkursie. Ale skok w serii próbnej pokazał, że on jest nadal, wspólnie z Norwegiem, najmocniejszy.
  a co zrobicie mądrale-pismaki, jak warunki w Bischofshofen będą takie jak w Innsbrucku, tylko, ze młodziak i Małysz trafia na wiatr, na który wczoraj trafili Lappi i Ammann? Co napiszecie, kiedy Jacobsena spotka wczorajszy los Schlierenzauera i podium bedzie wyglądał, jak nastepuje: 1. Małysz 2. młody 3. drugi młody 4 i dalej. dotychczasowi szczęściarze (aczkolwiek niewątpliwie bardzo dobrzy w tym sezonie)?
  Co wtedy, nadęte i przemądrzałe bufony?
  A tak może byc! "Ja, wójt, Wam to mówię".

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).