PK Pań oraz FIS Cup w Ljubnie odwołane

 • 2007-01-09 00:12

Ponownie są problemy z przeprowadzeniem CoC Ladies. Miesiąc temu odwołano cztery konkursy w Norwegii, a w przyszły weekend również nie odbędą się zawody na skoczni HS-95 w Lubnie, podobnie jak konkursy FIS Cup dla mężczyzn.

Powodem odwoałnia skoków w Ljubnie jest oczywiście brak śniegu.

Rozważa się w przypadku poprawy warunków atmosferycznych, rozegranie dwóch konkursów dla pań po CoC w Bischofschofen, które odbędą się 20 stycznia. Między tymi zawodami, a kolejnymi w Saalfelden jest trzytygodniowa przerwa, więc organizatorzy będą mieli dużo czasu na przygotowanie skoczni.

Zawodniczki i trenerzy szukają możliwości treningu. Austriaczki były w Ramsau, a najmłodsze startowały w Austria Cup w Saalfelden.

Norweżki będą skakać jako przedskoczkowie na mamucie w Vikersund podczas Pucharu Świata, a Słowenki miały zgrupowanie w Alpach. Niestety nasze zawodniczki nie oddały jeszcze tej zimy żadnych skoków na śniegu.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego Pań są zaplanowane na 16 stycznia we włoskim Toblach, które powinny odbyć się bez przeszkód, ponieważ temperatury spadły tam poniżej zera, a organizatorzy produkują śnieg za pomocą armatek. Natomiast następny konkurs FIS Cup ma odbyć się dopiero 27 i 28 stycznia w czeskim Harrachovie.


Karolina Stogidis, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4143) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Usia początkujący
  @jozek_sibek

  Konkursy kobiet przeniesiono, bo i trenerzy i zawodniczki o to walczyły. Była wielka awantura, gdy "dla dobra" Amerykanek i Kanadyjek chcianno odwołać i konkurs w Toblach! Po tej awanturze i protestach w rekordowo sszybkim czasie zorganizowano aż 3 konkursy!
  Jak widać jak się chce, to się da!
  Widocznie trenerom chłopców tak nie zależy na zawodach.

 • jozek_sibek redaktor
  Konkursy FIS Cup

  Skoro konkursy PK kobiet zostały przeniesione,to dlaczedo tego samego nie zrobiono z Pucharem FIS ???

 • Karolin__a stały bywalec
  @Usia

  A to świetna wiadomość :o))) Wlasnie się dziwiłam czemu na stronie Austriaczek jest news i pisza, że ciesza się na najbliższe zawody :D

  Tylko wlaśnie wrzucilam stare newsy na blogi... Poprawię jak wrócę od lekarza :o)))

 • Usia początkujący
  3 zawody PK kobiet!!!

  Pk kobiet startuje juz w niedzielę!

  14.01.07 zawody w Villach (Austria)

  15. a 16.1.07 dwa konkursy w Toblach (Włochy)


  Organizatorzy juz byli skłonni odwołać zawody w Toblach, by nie "męczyć" Amerykanek, Kanadyjek i Japonek długimi przelotami, jednak trenerzy i zawodniczki na to się nie zgodzili.
  Dzieki ich protestom postanowiono zorganizować te 3 konkursy w zamian za odwołane w Ljubnie i Bischofshofen!

 • Usia początkujący
  @Pawel

  Kliknij na belce głównej "zawody zagraniczne" i masz wymienione terminy wszystkich zawodów.

 • Paweł400800 początkujący
  coc

  Teraz gdzie będą mistrzostwa jech ktoś napisie

 • anonim
  coc

  Teraz polacy zdobędą Mistrzostwo

 • jozek_sibek redaktor
  Polacy

  Nie pojechali na FIS Cup do Seefeld(1.01),to teraz nie mają gdzie startować?
  Gdzie nasi juniorzy mają przygotowywać się do MŚ juniorów?
  W poprzednim roku Ł.Rutkowski był 4 a teraz???

 • Canton doświadczony

  Początek Stycznia i już tyle odwołanych zawodów. A śniegu jak nie było tak niema.

 • Usia początkujący
  Ljubno przełożone.

  Na szczęście zawody w Ljubnie się odbędą. Przełożono ich termin chyba na 6 lutego

  @Karolinka. Tak masz rację. Tylko Asia i Gabi już kiedyś skakały naśniegu. Pozostałe zawodniczki to nowicjuszki trenujące od maja ( Bogusia i Asia Szwab), oraz od września pozostałe dziewczynki.
  Na śniegu skakała też Kasia Strama jako amatorka na zawodach Koziołka Matołka.

 • anonim
  Skład na Japonię na PK?

  Powinni bronić miejsca w 50-tce CRL Marcin i Krystian warto też chyba Piotrka Żyłę i wreszcie może dwójka młodych Rutek ,Kowal czy Kukuczka.?

 • Karolin__a stały bywalec
  @Anika

  Z tego co mówil trener na CoC nie pojadą. Chyba że plany sie zmienią. Na krajowych zawodach napewno je zobaczymy. Chyba że śnieg w ogóle nie dopisze i będą odwoływać kolejne Ligii Szkolne (bo już odwołali dwa konkursy z dnia 23.12.2006 i 28.12.2006)
  Na razie trzeba znaleźć ośnieżoną skocznię :o))) Bo jak mówi @Usia dziewczyny jeszcze na śniegu nie skakały. Chyba tylko Asia Gawron i Gabrysia Buńda, ponieważ one trenują dłużej niż pozostałe skakajki, ale nie jestem pewna.

 • Usia początkujący

  No niestety nasze skakajki raczej nie wystartują w Toblach. I problemem nie jest brak srodków finansowych.
  Skakajki, z powodu braku sniegu, jeszcze tej zimy nie skakały na skoczni. Dodatkowo Bogusia Bochnak, trenująca dopiero od maja jeszcze nigdy na śniegu nie skakała.
  Wielka szkoda, bo w Toblach wystartuja aż 3 Czeszki, które teraz wyjeżdżaja na treningi na skocznie w Alpy.

 • Anika bywalec

  A nasze skakajki gdzieś pojadą?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).