Adam Małysz z krótszymi nartami

 • 2007-01-16 20:28

Najlepszy polski skoczek - Adam Małysz - podczas zbliżającego się Pucharu Świata w Zakopanem zamierza skakać na krótszych nartach, które umożliwią mu starty przy niższej wadze.

"Już podczas Turnieju Czterech Skoczni Adam Małysz miał problemy z utrzymaniem wystarczająco wysokiej wagi, co skutkowało tym, że musiał przed zawodami dojadać i dopijać, aby uniknąć dyskwalifikacji" - opowiada trener Zbigniew Klimowski.

"Powodowało to, że Adam po prostu gorzej się czuł, ponieważ ciężko skacze się z pełnym żołądkiem. Podobny problem mieliśmy w ubiegłym sezonie z Kamilem Stochem, który musiał przed samymi zawodami coś zjeść, przez co gorzej skakał" - dodaje polski szkoleniowiec.

"W tej sytuacji, zadecydowaliśmy, że Adam dostanie krótsze narty, które pozwolą mu na skakanie w zawodach przy nieco niższej wadze" - zakończył asystent Hannu Lepistoe.

Na razie Adam Małysz oraz pozostali polscy skoczkowie odpoczywają w domach. W Zakopanem cała nasza kadra pojawi się jutro lub w czwartek, w zależności od tego, kiedy będzie możliwość odbycia treningu na Wielkiej Krokwi.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8270) komentarze: (82)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nicole początkujący
  dla Pana Adama

  Bardzo lubie Pana Adama!! pozdrawiam

 • anonim
  lec adam lec...

  moim zdaniem adam w tym roku skoczyl super nie mowie nic o tych nartach "krotkich" bo skoczyl super i nie potszebuje innych nart ....!?!?!?!?!?!!@!!!@!@!@!#$% =] ;];)

 • anonim
  Ile waż Adam Małysz

  Mógłby mi ktoś powiedzieć ile waży Adam Małysz. Bardzo potrzebna mi jest ta inforamacja.

 • schmitt początkujący

  A jakiej długości są te narty??? i ile mogą kosztować to jest pytanie.....

 • anonim

  Jezu!!! w czym niby Adamowi maja przeszkodzic krótsze narty!!!
  Pzreciez to tylko jeden centymetr !!! To jest tyle co nic!

 • anonim
  kamil stoch

  kamil stoch nie przyniesie wstydu zakopiańskiej publiczności i zajmie miejsce w pierwszej dziesiątce w obu konkursach bo jest w zajedwabistej formie

 • akont początkujący

  i dobrze, przeciez skoro zle sie czuje z pelnym żołądkiem to po co ma sie meczyc. moze i to wyjdzie na zero, no bo:
  dłuzsze narty - pełny brzuch
  krotkie narty - pusty brzuch...
  jak z tego wniosek? zadnych zmian raczej nie zobaczymy :)

 • jozek_sibek redaktor
  A.Małysz

  Powodowało to, że Adam po prostu gorzej się czuł, ponieważ ciężko skacze się z pełnym żołądkiem. Podobny problem mieliśmy w ubiegłym sezonie z Kamilem Stochem, który musiał przed samymi zawodami coś zjeść, przez co gorzej skakał" - dodaje polski szkoleniowiec.

  Trenerzy o tym doskonale wiedzą,to dlaczego tak długo to trwa?

 • anonim
  Nagłówek

  Ten nagłówek ,,Adam Małysz z krótszymi nartami'' ciągle mnie fascynuje i zwala z fotela!Pozdrowienia.

 • anonim
  Trudno powiedzieć,

  co z tymi nartami.Ale moi najbliżsi przyjaciele uważają,że to tylko przeszkodzi Małyszowi!Hi hi:)

 • patrycja381 weteran

  lepiej zeby mial krotkie narty niz za dlugie. dlaczego ma sie zle czuc podczas zawodow i ty samym gorzej szkakac?

 • anonim

  Dobrze że ma krótsze a nie za dlugie

 • anonim
  Moment, chwilę mnie nie bylo :))

  http://www.pzn.pl/modules.php?name=Bmi

  Oto link to BMI.

 • MManiak początkujący
  @Fanka daj link do tabelki

  Prosze daj link do tabelki BMI

 • Emil początkujący

  Ok juz znalazlem mozna usunac obydwa posty.

 • Emil początkujący

  @Fanka. Gdzie ty ta tabelke znalazlas? Ja szukam i szukam i znalesc nie potrafie...

 • ddoommiinniikk początkujący

  Tak półżartem: czy są badania naukowe dotyczące tego w jaki sposób wpływa na wyniki noszenie lub nienoszenie koszulki z numerem startowym? Polepsza wyniki?? Pogarsza wyniki?? Przenikanie powietrza przez materiał kombinezonu jest określone przrcież w przepisach. Proszę o komentarz...

 • ddoommiinniikk początkujący

  Długość nart ma mniejsze znaczenie przy obecnie stosowanym stylu V. Powierzchnia nośna to ciało zawodnika, a nie spody nart (jak w dawniejszym stylu klasycznym). Nie wiem , jaki wpływ ma długość nart na inne części skoku: rozbieg, lądowanie, odjazd. Jeśli nie ma wyrażnej zależności - to lepiej skrócić narty, niż modyfikować wzrost i wagę zawodnika tuż przed zawodami. Najlepiej, jakby wozili na zawody narty o różnej długości - schudnie czy przytyje od stresu przedstartowego, zmienia narty i już.

 • anonim

  A właściwie to ile Adam teraz waży ? wie ktos może ?

  O ile pamietam jego waga to była 56 kg, czyzby schudł ?

  Problemem nie są wcale chyba krótsze narty dla niego, bo co to jest centymetr, tyle co nic,
  A co do jego zdrowia ?
  Wszyscy zawodnicy przed sezonem przechodzą szczegółowe badania lekarskie, on tez je miał i był zdrowy jak ryba:)
  Postudiowałam sobie te tabelkę BMI na stronce PZN, troszke to skomplikowane :)


 • anonim

  O krcze :)))
  Faktycznie, pomylka, z mojej strony, rano jest sie większym:))

  Fakt!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).