Mniej konkursów PŚ w Niemczech w sezonie 07/08

 • 2007-01-31 14:06

Pomimo, że konkursy rozgrywane w Niemczech w ramach Pucharu Świata cieszą się dużą popularnością zarówno wśród kibiców jak i sponsorów, to już w kolejnym sezonie ich liczba zostanie ograniczona.

Zawody w Niemczech przeprowadza się już tradycyjnie w ramach Turnieju Czterech Skoczni, 30. grudnia w Oberstdorfie i 1. stycznia w Garmisch-Partenkirchen. Dodatkowo w sezonie 2007/2008 Niemcy będą gospodarzami Mistrzostw Świata w lotach, które odbędą się na mamuciej skoczni w Oberstdorfie (HS 213) w dniach od 22. do 24. lutego.

W związku z tym Międzynarodowa Federacja Narciarska zadecydowała, że w Niemczech mogą zostać zorganizowane jeszcze tylko dwa konkursy. Zawody planowane są na 16. i 17. lutego czyli na weekend bezpośrednio poprzedzający najważniejsza imprezę sezonu. Także skocznia, na której rywalizować będą najlepsi skoczkowie świata została już wybrana. "Skoki odbędą się w Willingen" - zapowiada dyrektor sportowy DSV, Thomas Pfueller.

Niemcy, po raz kolejny, nie mogą być do końca zadowoleni z doboru terminu, zainteresowanie konkursami może okazać się nikłe. Wielu skoczków światowej czołówki często opuszcza zawody tuż przed MŚ, co nie przyczynia się do wzrostu prestiżu imprezy.


Paweł Guzik, źródło: www.1asport.de
oglądalność: (6825) komentarze: (38)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  CANTON ja jestem za tylko w polsce moze 4 konkursy by mogly byc! da sie zalatwic?? hehe

 • patrycja381 weteran

  a ja sie ciesze ze w Niemczech nie bedzie tylu konkursow...

 • klaudia początkujący
  szkoda =(

  ja bardzo żałuję że tak mało będzie niemieckich konkursów po pierwsze blisko po drugie świetna oprawa no napewno nie taka jak w Zakopcu ale bardzo fajna
  i bardzo dobre warunki są tam w Oberstdorfie w tym sezonie udało się rozegrać 2 konkursy z dwiema seriami a to jest ważne =)

 • Canton doświadczony

  Trzeba zmieniać kalendarz . Od kilku lat jest przecież taki sam . Trzeba rezygnować ze skoczni na których zawsze są problemy . A powinny się pojawiać nowe i to nie tylko w europie . Dlatego tak jak napisałem kalendarz tak myślę .

 • pluti początkujący

  mam nadzieję że już niedługo do kalendarza PŚ zostanie wpisana równiez Wisła Malinka :)

 • anonim
  Adaś

  Nieważne gdzie, ważne żeby Adaś wygrywał!!

 • abc początkujący

  Eeee jak dla mnie to dobrze, że tak dużo zawodów w Niemczech, które cieszą się tam ogromną populrnością i zawsze wielu kibiców na nie przychodzi. Oprócz Zakopca to najlepsze zawody. A poza tym Polakom, hmm tzn. Adasiowi zawsze szło tam dobrze ;p

 • sebbba początkujący
  _

  Mogło by być więcej konkursów na mniejszych skoczniach k-90, bo Adam jest tam dobry

 • anonim
  la

  zgadzam się z Andzrejem o6 COŚ nowego np. Harrachov205, Oberhof 140 zamiast Willingen itd

 • mathias136 początkujący

  zawsze lubiłem konkursy niemieckie i Małyszowi też tam dobrze szło np.w Oberstdorfie albo w Titisse-Neustand. Mój ulubiony skoczek Anders Jacobsen też sobie dobrze tam radził.

 • mathias136 początkujący

  szkoda że będzie mniej niemieckich konkursów

 • anonim
  kalendarz

  powini gruntownie przebudowac kalendarz pucharu swiata

 • Kasiunia stały bywalec

  No niech skończą już Malinkę i niech skoki w Polsce będą 2 razy,ale będzie wtedy super!

 • anonim

  Dlaczego wypadły od dawna zawody na skoczniach mniejszych, jak K-90 lub K-95,
  kiedy oni skakali na takich obiektach ?
  podczas Olimpiady ostatnio,
  nie ma ich w PŚ ale na takich imprezach jak Olimpiada czy MŚ , to są,

 • kuba+ początkujący

  BARDZO DOBŻE MAM NADZIEJE ŻĘ KONKURSY pś wrócą do USA moi do wisły malinki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Adi.P. początkujący
  I bardzo dobrze

  Bo robił sie już Puchar Niemiec , a nie Świata! W kalendarzu na przyszły rok są zawody w Villach na K-90 i Kranju na K-100. Nikt nie czytał?

 • vegx redaktor
  @Canton

  Jakiś dziwny ten twój Turniej Nordycki pod koniec sezonu...

 • Canton doświadczony

  Jak ja byłbym organizatorem pucharu świata zrobiłbym następująco :
  24 25.11.2007 to pierwszy wolny termin , ale mówi się , że zawody będą organizowane na początku Grudnia
  1 i 2.12.2007 Westby (USA) HS 116
  8 i 9.12.2007 Iron Mountain (USA) HS 133
  15 i 16.12 Sapporo HS 98 i HS 134 - po jednym konkursie
  30.12.2006 Oberstdorf (Niemcy)
  01.01.2007 Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)
  04.01.2007 Inncbruck (Austria)
  07.01.2007 Bischosfhofen
  12 i 13.01 Engelberg (Szwajcaria) HS 137
  19 i 20.01 Zakopane (Polska) HS134
  26 i 27.01 Ljubno HS 93 małe skocznie nie zaszkodzą
  2 i 3.01 Harrachow (Czechy) HS 134
  9 i 10.01 Pragelato
  16 i 17.01 Willingen
  22 23 i 24.02 Mistrzostwa świata w lotach
  8.03 i 9.03 Kuopio
  11.03 Rovaniemi
  13.03 Trondheim
  16.03 Oslo
  21-23 . 03 Planica weekend z lotami

  Kto za , a kto przeciw.

 • TAMM profesor

  można się było spodziewać że w następnym sezonie Niemcy ędą organizować mniej konkursów

 • seszen początkujący

  no niby nie jest to takie ważne gdzie skaczą ale prawdą też jest, że do niemiec z polski jest nie daleko i było to Nam polakom na ręke po drugie niemcy mają wiele sponsorów i zawsze są to imprezy dobrze zorganizowane z pompą co idzie za tym stali się jako państwo to chyba największymi entuzjastami tego sportu pomimo nawet tego, że ostatnimi czasy nie mieli jakis wiekszych sukcesow. wiec szkoda troche.

  no własnie dlaczego nic w liberec

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).