U Niemców wciąż problemy

 • 2007-02-02 11:17

Ostatnie zwycięstwo Michaela Uhrmanna wywołało powszechny optymizm z kadrze niemieckiej. Jego triumf pozwolił na krótko zapomnieć o wciąż narastajacych problemach wśród ekipy i sztabu szkoleniowego.

Napięcie w skokach niemieckich jest wyczuwalne od dawna. Stabilna forma Michaela Uhrmanna i jego pierwsze od dawna zwycięstwo rozładowało chwilowo napięcie. Problemów jednak nie rozwiązało.

Po konkursach w Oberstdorfie zmartwieniem Petera Rohweina jest znów Georg Spaeth. Wiązano wielkie nadzieje z jego powrotem. Po fatalnym występie w kwalifikacjach zabrakło dla niego miejsca w kadrze. Przypadła mu rola przedskoczka, uważana przez niemieckich ekspertów za niewdzięczną dla skoczka będącego już kiedyś na podium.

Słaba dyspozycja Georga Spatha wywołała niepewność w sprawie jego udziału w Mistrzostwach Świata. Peter Rohwein, otwarcie deklaruje, iż w obecnej chwili występ skoczka z Oberstdorfu w Sapporo nie jest możliwy.

Dzisiejszymi kwalifikacjami zaczynają się zawody w Titisee-Neustadt. Kadra jest przygotowana, jak zapowiada trener. Sztab szkoleniowy stawia jednak tylko na Michaela Uhrmanna. On sam marzy o kolejnym podium. Triumf w Oberstdorfie dodał mu skrzydeł. Zmartwieniem szkoleniowca jest skompletowanie zespołu na Puchar Świata do Willingen, który już za tydzień.

Nominacje na konkursy w Sauerland otrzymali Michael Uhrmann, Martin Schmitt, Joerg Ritzefeld, Stephan Hocke i Christian Ulmer. Niemcy mają prawo wystawić 6 zawodników. O ostatnim miejscu zadecydują wyniki PŚ w Titisee- Neustadt oraz Klingenthal, który odbędzie się w środku tygodnia w ramach zastępstwa za czeski Harrachov.

Podczas gdy innych szkoleniowców boli głowa od nadmiaru dobrych skoczków, Peter Rohwein ma wręcz przeciwne zmartwienia. Niemiecki Związek Narciarski zapowiada daleko idące zmiany po zakończeniu sezonu. Na deklaracjach jednak tylko może się skończyć...


Joanna Będzieszak, źródło: dp
oglądalność: (5911) komentarze: (29)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • patrycja381 weteran

  ci Niemcy to maja pecha prawdziwego!

 • kosma bywalec
  sPEATH

  a to był taki dobry skoczek..........

 • jozek_sibek redaktor
  @Fanka

  Jednak zwycięstwo M.Uhrmanna w ostatnim konkursie PŚ,to nie był przypadek.
  Pokazały to piątkowe treningi i kwalifikacje.
  M.Uhrmann wygrał drugi trening przed A.Małyszem,a w kwalifikacjach ustąpił tylko naszemu mistrzowi!!!

 • anonim
  chanel

  Schmitt się pisze inaczej :) Wielkie nazwisko przyciąga wielkie pieniądze!!!!

 • akont początkujący

  chocby nie wiem jak sie głowili i co kolwiek by nie robili to w tym sezonie ze swoich problemów nie wybrną...

 • Kasiunia stały bywalec

  Moze by mu przygotował jakiś porządny trening a on sie pewnie Georgiem nie przejmuje :/

 • anonim

  @gaga

  Nic mi nie wiadomo na ten temat.

  I prawdę mówiąc chyba lepiej żeby nie zawracali glowy zawodnikom czatami:)

  Zobacz, zrobili ostatnio czat z Kamilem i zaraz następnego dnia obnizył loty :)

 • chanel początkujący

  Oj Niemcy, trzeba sie było kłócić??? - mielibyście Herra w kadrze, a tak to łamcie sobie główki.

  Decyzja o wycofaniu Spaetha (jak na chwilę obecną) była bardzo dobra, pamiętamy przecież jak Herr ostentacyjnie opuścił kadrę po tym jak Schmidt, mimo kiepskiej formy został wystawiony go konkursu.
  Wielkie nazwisko- wielkie kłopoty

 • Nothingness stały bywalec

  jasne jasne :) nie obrażam się :)

  Marzenia marzeniami, a ja po prostu w Niego wierzę ;) zresztą tak jak w Jego kolegów z drużyny ;)

 • gaga stały bywalec

  fanka mam prosbe.
  czy może ktoś wie czy interia planuje jakiś chat z jakimś skoczkiem?

 • anonim

  @Nothingness

  Zawsze pomarzyc warto :))

  To się nazywa "Marzenia ściętej glowy " :)

  Bez obrazy rzecz jasna :)

 • gaga stały bywalec
  Adam

  ale Adam ma Małą strate punktowa do 3 miejsca klasyfikacji gerenalniej - bedzie dobrze:)

 • Nothingness stały bywalec
  *Fanka*

  Jeżeli Uhrmann dalej będzie zaliczał takie starty, jak ten O-dorfie, to kto wie, kto wie... Może będzie 4? W końcu pnie się coraz wyżej z generalce...

 • anyxx bywalec
  Niemcy

  Ja tam mocno trzymam kciuki za trzech Niemców Joerga Ritzerfelda,Christiana Ulmera i kochanego Maxia Mechlera(mam nadzieje,że sie przełamie)
  Trzymam kciuki:-)

 • anonim

  @Leonek

  Co by tu nie mówić, to nie Uhrmann jest 4-tym najlepszym obecnie zawodnikiem świata :)

  Tylko Adam !

  Po wekendzie bedzie trzecim :) troche szyki pomieszał Jacobsen :) najpierw mialo go nie być a teraz nagle jest.

  Ale Adam juz miał wielu takich przeciwnków i świetnie sobie z nimi radził.
  Jacobsen startuje bo tak każe trener, kulka mogłaby sie nieco oddalić, gdyby nie startował :)

  Oby ten wiatr sprzyjał Adamowi teraz, jest tak blisko trójki.

 • Nothingness stały bywalec

  Ale nie da się ukryć, że Uhrmann ma najlepszą i najstabilniejszą formę ze wszystkich Niemców w ostatnich sezonach.

  Nie miałabym nic przeciwko, gdyby w następnych konkursach Michael udowodnł, że jego zwycięstwo w Oberstdorfie nie było przypadkowe :)

 • gaga stały bywalec
  @LEONEK

  no ok . ale Uhmann skoacze w kratke

 • Leonek24 bywalec
  @Fanka

  Może nie tyle przypadek, co atut własnej skoczni. Uhrmann nie jest z Obersdorfu, ale to jakby powiedzieć, że Krokiew nie jest skocznią Adama. Innymi słowy Michael dobrze znał "teren" i dlatego wygrał. Jeżeli pokaże to samo na innych zawodach, również poza granicami Niemiec, będzie można ze spokojnym sumieniem stwierdzić, że wraca do gry... Najbliższy sprawdzian - MŚ

 • gaga stały bywalec

  witam wszytskich jak obstawiacie które3 miejsce zajmie Adam?:D

 • anonim

  To, ze Uhrmann wygrał, to był czysty przypadek.

  Gdyby nie pdmuch pod nary w pierwszej serii, to nie wygralby zawodów.

  Jeśli natomiast powtórzy swój wyczyn w najbliższych zawodach /oby nie :)/
  to wtedy powiem, że to nie przypadek.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).