Weissflog z wizytą w szkole

 • 2007-02-11 20:28

Na zaproszenie kierownictwa szkoły Jens Weissflog odwiedził gimnazjum w Korbach. W spotkaniu z byłym skoczkiem uczestniczyli uczniowie klasy maturalnej. Mistrz olimpijski odpowiadał na stawiane mu pytania i zachęcał młodzież do tej dyscypliny sportu.

Jens Weissflog unika publicznych wystąpień. Rzadko pojawia się na oficjalnych bankietach. Nie dziwi więc fakt, że w największej tajemnicy trzymał spotkanie z uczniami szkoły w Korbach. Zaproszenie do Weissfloga wystosowało kierownictwo szkoły. Skorzystał on zatem z okazji, aby móc zachęcić młodzież do zaangażowania się w skoki narciarskie.

Szkoła w Korbach jest centrum sportowym. Pełen obaw o przebieg wizyty był dyrektor, Robert Gassner. Szybko jednak rozwiały się jego wątpliwości. Uczniowie przygotowali się na spotkanie w sposób bardzo profesjonalny. Zorganizowano własne studio telewizyjne. Rolę prezenterów odegrali uczniowie klasy maturalnej. Warto zaznaczyć, iż gimnazja niemieckie są odpowiednikiem liceów w Polsce.

Nie zabrakło pytań o życie prywatne, ale przede wszystkim rozmawiano o skokach narciarskich. Weissflog z przyjemnością wspominał swoje zwycięstwa w Igrzyskach Olimpijskich oraz Turnieju Czterech Skoczni. U byłego skoczka żywe są wciąż dni chwały. Cieszyłbym się, gdyby Adamowi udało się pobić mój rekord. Przecież one po to są, aby je poprawiać- wyjaśnia Weissflog kwestię utraty statusu drugiego zawodnika pod względem liczby wygranych konkursów.

Jens Weissflog jest zadowolony z wizyty w gimnazjum. Nie spodziewał się bowiem tak gorącego przyjęcia. Niemiec ma nadzieję, że wkrótce powstanie tutaj klasa narciarska, gdyż wielu uczniów wyrażało zainteresowanie skokami. Uczniowie klasy maturalnej mają już jednakże 19 lat. Zdecydowanie jest to za późno, aby rozpocząć naukę tej dyscypliny sportu. Pozostaje im jedynie przekazać pałeczkę młodszym pokoleniom. Na to właśnie liczył Jens Weissflog, godząc się wziąść udział w szkolnym wywiadzie.

Joanna Będzieszak, źródło: Frankenberger zeitung

oglądalność: (9694) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • klaudiagołąbek początkujący
  tepes na emeryturę!!!!!!!!!!!!

  a dajcie spokuj z tepesem bo mnie krew zalewa jak sobie to przypomnę co to ma być jakiś spisek czy co??

 • Canton doświadczony

  Tak jest , że najwięksi skoczkowie po końcu kariery odpoczywają , a ci nieco słabsi trenują . Małysz też raczej nioe będzie żadnym trenerem .
  Ale teraz chyba o tym nie myśli . Sporo sukcesów jeszcze przed nim.

 • anonim

  Pewnie, ze Adamowi się uda w końcu go prześcignąc.

  Tylko,że sam Adam o takich rzeczach wogole nie mysli jak sam to powiedział po Willingen, to media nakręcają to wszystko, że jedzie gdzies aby kogos tam gonic :)
  albo przeskoczyc :)
  Adam o tym nie mysli, on skupia się nie na wynikach ale na samych skokach.

  A Szaran wczoraj normalnie mnie dobil , on bronil Tepesa !
  to normalnie nie mozliwe !

  Redakcjo dajcie nowy news o tym, ze nasi nie moga złozyc protestu, art.jest na onecie.

  To śmieszne co nasi tłumaczą !
  Gdyby to chodzilo o Austriaka czy Norwega ich trener juz by protestował a nasi beda siedziec cicho !

 • Viola stały bywalec

  Jeszcze sporo konkursów po MŚ... mnie się wydaje, że Adaś jeszcze stanie na podium. Ale pewnie Ahonen powróci jak to mówi pan Szaranowicz "PIEKIELNIE MOCNY"... tak jak Małysz w 2003 roku po BPŚ=bezpośrednim przygotowaniu startowym. Wtedy pięknie zgarnął 2 złota w Predazzo

 • anonim

  nawet jak był bez formy to wycisnął zwcycięstwo w oslo Adam:)

 • Kibic początkujący

  mam obawy czy Adam jeszcze w tym sezonie zwyciezy w PS,
  rownie dobrze moze Ahonen szybciej wygrac niz Malysz i zrownac sie z Weissflogiem, nie wiadomo w jakiej formie on jest

  chociaz Adamowi bardziej by sie nalezalo, zeby jako pierwszy sie zrownal z wlasnym idolem

 • patrycja381 weteran

  @kosma

  to byly tylko odwiedziny...

 • kosma bywalec
  Weisflog

  Małyszowi uda się to juz w tym sezonie i będzie miał 34 zwycięstwa.

 • anonim

  No i ja wierzę, że Adasiowi się to uda :))
  O ile Tepes nie będzie Mu w tym przeszkadzał! ;/

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).