MŚJ: Thomas Morgenstern złoty!

• 2003-02-08 16:39
Bez niespodzianek na medalowych pozycjach w indywidualnym konkursie skoków. Zgodnie z przewidywaniami mistrzem świata juniorów w szwedzkiej Solleftei został Austriak Thomas Morgenstern. Srebro dla Słoweńca Roka Benkovica a brąz dla Czecha Jana Mazocha. Z Polaków najlepiej zaprezentował się Mateusz Rutkowski, zajmując 17 miejsce.

Pozostali Polacy poza pierwszą "20". Kamil Stoch (27 po I serii) awansował o jedno miejsce po II serii, Jan Ciapała (również 27 po I) spadł na 32 miejsce, a Andrzej Dorula niestety bardzo daleka pozycja - 55 miejsce (na 61 startujących). Możemy być zadowoleni z 17 miejsca Rutkowskiego, reszta niestety poniżej oczekiwań, tym bardziej po niezłym występie w konkursie drużynowym.

Thomas Morgenstern nie zawiódł swoich trenerów i kibiców. Po I serii uzyskał przewagę, której nie udało się zniwelować do końca drugiemu w końcowej klasyfikacji Słoweńcowi Rokowi Benkovicowi (skoczył najdalej w drugiej serii). Trzeci - Czech Jan Mazoch skakał zecydowanie słabiej od tych z którymi przegrał i nie mógł zagrozić ani przez moment złotemu i srebrnemu medaliście.

Rośnie następca Roberto Cecona - Stefano Chiapollino, który poprowadził Włochów do 8 miejsca w konkursie drużynowym, tym razem sprawił jeszcze większa niespodziankę zajmując 5 miejsce w konkursie indywidualnym.

Rozczarowani mogą być Finowie. W zeszłym roku zdobyli oba złote medale (drużyna i Janne Haponen - Kalle Keituri brąz indywidualnie). W tym - stracili tytuł w drużynie a teraz najlepszy z nich, Jarkko Heikkonen dopiero na miejscu 7.

Ponowny zawód sprawili reprezentanci Niemiec. Najlepiej zaprezentował się Julian Musiol, który zajął miejsce tuż przed naszym Mateuszem Rutkowskim. Reszta poza pierwszą "20".