Tommy Ingebrigtsen kończy karierę

 • 2007-04-11 20:44
ong>Jeden z najbardziej utytułowanych norweskich skoczków - niespełna 30-letni Tommy Ingebrigtsen ogłosił dziś zakończenie swojej kariery zawodniczej.

W minionym sezonie Ingebrigtsen nie wystąpił w ani jednym konkursie Pucharu Świata, a w zawodach Pucharu Kontynentalnego plasował się na bardzo odległych lokatach.

"Skakanie na poziomie światowej czołówki kosztowało mnie wiele wysiłku i energii. Nie mam już sił, żeby wkładać w ten sport tyle pracy ile jest konieczne, aby być wśród najlepszych" - mówi Tommy Ingebrigtsen.

Do decyzji Norwega o zakończeniu kariery przyczynił się również Mika Kojonkoski, który w marcu tego roku oznajmił, że nie widzi dla Ingebrigtsena miejsca w kadrze na przyszły sezon.

Do największych sukcesów Tommiego Ingebrigtsena należą przede wszystkim tytuł Mistrza Świata na dużej skoczni w Thunder Bay (1995), a także wiele zwycięstw w konkursach drużynowych.

"Te medale, które wywalczyłem z drużyną są dla mnie bardzo ważne" - dodaje norweski skoczek.

30-letni skoczek z Trondheim zawsze bardzo dobrze czuł się na skoczniach mamucich, co udowodnił medalami zdobytymi na drużynowych Mistrzostwach Świata w Lotach oraz rekordem życiowym wynoszącym aż 231 metrów, ustanowionym w 2005 roku.

Tommy Ingebrigtsen w swej bogatej karierze nigdy jednak nie stanął na najwyższym stopniu podium w konkursie indywidualnym Pucharu Świata.

Tadeusz Mieczyński&Vicktoria Murawska, źródło: NRK
oglądalność: (10739) komentarze: (80)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  Tommy Ingebrigtsen

  Tommy Ingebrigtsen w PŚ od sezonu 1999/2000:

  1999/2000 - 13 miejsce - 494 pkt - 2 Norweg
  2000/2001 - 11 miejsce - 391 pkt - 1
  2001/2002 - 43 miejsce -- 66 pkt - 3
  2002/2003 - 35 miejsce - 150 pkt - 6
  2003/2004 - 11 miejsce - 526 pkt - 4
  2004/2005 - 25 miejsce - 224 pkt - 6
  2005/2006 - 23 miejsce - 208 pkt - 4
  2006/2007 - bez pkt PŚ

 • anonim
  .

  Wie ktoś z kąd można sciagnąc jego lat na 236 m w Planicy????

 • Kikuszenko początkujący
  :(

  Żal mi Ingebrigstena.Ani 1 zwycięstwa.:(

 • anonim

  Norwescy trenerzy z lat 90 tych zmarnowali jego poziom umiejętności. Miał przez to tylko małe przeblyski formy- planica 1999- 219metrów i rekord świata. Za Kojona było już za późno, bo Tommy starzał się. Jednak 236 metrów (niestety nieustane) jest moim ulubionym lotem- fajnie tak ciąąąąągnął ze skrzyżowanymi nartami.

 • you've got a friend in me początkujący
  @ norqe - kojo

  Zdaje się, że uraziłam głęboko pierwszego fana / pierwszą fankę trenerskiego (być może nie tylko) kunsztu charyzmatycznego Fina. Wypada mi tylko przeprosić za "nietakt" wynikający z odmowy podpisania sie pod listą enigmatycznych SPECJALISTÓW, których tożsamość jest nam, zwykłym kibicom skoków narciarskich obca. Pozostaje nam ufać, że znasz ich bardzo dobrze, w przeciwnym razie powoływanie się na nich byłoby pozbawione sensu.
  Po drugie, nigdy nie ośmieliłabym się podważać monumentalnego dorobku fińskiego szkoleniowca. Jego pozycję w światku trenerskim można porównać do pozycji naszego MISTRZA w świecie najwybitniejszych sportowców. Moją jedyną winą jest więc przyznanie się do odmiennego (od Twojego, rzecz jasna ) toku myślenia. Dlatego apeluję do Ciebie o poszanowanie subiektywnych opini forumowiczów. Dla mnie opinia wspomnianych przez Ciebie tajemniczych mentorów narciarskich nie jest wystarczającym argumentem aby ochrzcić Mikę mianem "najlepszego trenera".

  BTW : nigdy nie obwiniałam Miki za słabe wyniki jego podopiecznych. Radzę odwołać się do produkowanych dziś na szeroką skalę ( ze wzg na nową maturę ) informatorów pod wspólnym szyldem : CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM. Odnoszę wrażenie, że nieliczni forumowicze mają z tym problem.
  Z góry zaznaczam, że owa rada jest jedynie moją delikatną sugestią. NO OFFENCE, please.

 • Lavuś początkujący

  buuu :((((((((((

 • patrycja381 weteran

  mimo zre sienie lubilo jakiegosskocka to zal jest jak odchodzi...

 • qwerty bywalec

  Nigdy nie przepadałem za nim z powodu jego pyszałkowatości i cwaniakowania, niemniej należy przyznać, że był bardzo solidnym zawodnikiem. Mimo wszystko zawsze jakoś szkoda, gdy jakiś skoczek kończy karierę...

 • fanka_austrii bywalec

  ale szkoda....ale teraz go jacobsen zastapi;-)

 • szekla :) początkujący

  qle szkoda ..... :( i kropka .

 • anonim

  miał swoje 5minut , ale jego czas już minął

 • anonim

  nic wielkiego nie osciągnął poza thunder bay był lotnikiem skoczył236.m w 2005 r. ale nie ustał
  zniechecił się brakiem sukcesów

 • bigus początkujący

  był świetny, lubiłem go odniósł duzo ale szkoda ze odszedł bez formy

 • anonim
  sonda

  www.sonda.pl/sonda_strona.php3?id=476485&uid=359293
  w niej głosujcie na swoich ulubionych polskich skoczków

 • Kasku początkujący

  Duża szkoda, że już odchodzi, ale... nadeszła jego pora

  Myślę że dobrze zrobił. Kiedyś był dobry w tym co robił, ale bez formy...


  Zawodnik z takimi wynikami jak on pewnie wie, że mógł po swoich sukcesach od razu ustąpić miejsca młodym.

  Taka już kolej rzeczy. Miał okazję się wykazać i trzeba przyznać że się mu udało. :)

 • anonim

  Trudno jego sprawa.Niech sobie robi co chce:)Pozdro;p

 • Luk weteran

  Nie wiem dlaczego, ale Tommy jest podobny do Romoerena

 • maciek menard początkujący
  szkoda

  szkoda ze odchodzi lubillem go

 • anonim

  najlepszy lotnik moim zdaniem. Gdyby jeszcze tylko potrafił oddać dwa równe skoki... Szkoda tego upadku w MŚ w Planicy, w przeciwnym wypadku byłby drugi, a może i nawet by wygrał (kto wie jakby się potoczyła rywalizacja, gdyby po pierwszym dniu miał dużą przewagę nad Ljokelsoeyem).

 • anonim

  Bardzo dobra decyzja! Przecież ostatnio nic nie osiągnął, skakał na poziomie Tajnerów. Zresztą nigdy nie był świetnym skoczkiem, poza tym MŚ sprzed 12 lat, o którym cały czas komentatorzy gadali i 2 miejscem z 2003 skakał bardzo przeciętnie. Dobrze wie co robi odchodząc ze skoków.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).