Adam Małysz odznaczony!

 • 2007-05-06 10:43

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Zwierzchnik Sił Zbrojnych podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim z okazji Święta Narodowego 3 Maja wręczył ordery oraz nominacje generalskie.

Wśród osób odznaczonych, zasłużonych dla Polski znalazł się także sportowiec - skoczek z Wisły, Adam Małysz.

Prezydent Lech Kaczyński docenił zawodnika i odznaczył go za wybitne osiągnięcia sportowe, za zasługi w działalności na rzecz propagowania i krzewienia kultury fizycznej - KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI.

Nie jest to pierwsze, tak ważne odznaczenie w karierze Adama Małysza. Za swoje sportowe osiągnięcia w kwietniu 2002 roku otrzymał z rąk prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Order Odrodzenia Polski ma 5 klas (najwyższa to Krzyż Wielki, Krzyż Komandorski jest klasą trzecią, oficerski - czwartą) i został ustanowiony 4 II 1921 w celu nagradzania zasług dla państwa i społeczeństwa w dziedzinie oświaty, nauki, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej i służby państwowej.

Cieszy fakt, że najwyższe władze Polski doceniają osiągnięcia sportowca tej miary, co Adam Małysz. A naszemu Mistrzowi - serdecznie gratulujemy!


Barbara Niewiadomska, źródło: prezydent.pl i WIEM
oglądalność: (12332) komentarze: (47)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boca Buenos Aires stały bywalec

  Gratulacje Adam :D

 • Du Du stały bywalec

  Wielkie gratulacje Adam .Już dawno On Ci się należał.

 • anonim

  Ja rozumiem, że Adama odznaczają, zapraszają wszedzie bo bardzo go cenia, ale niech on juz zabiera rodzinę i gdzies sobie wreszcie jedzie !

  Bo jak dotąd siedzi nadal w domu !
  Nigdzie nie był ! Poza Belwederem :)

  Adam ! Czas odpocząć !

 • swistak678 początkujący

  na k-90 2ptk na k-120, 1,8 na k-185 1,2

 • anonim

  Dziwne, że premier i prezydent tak często zapraszają naszego Adaśka.

 • anonim

  kto wie ile dostaje się punktów za przekroczenia punktu K na skoczni k90 k120.Prosze o odpowiedź z góry dziękuje

 • _Mithrandir bywalec

  Ba, nasz Orzeł z Wisły w końcu dostanie też Order Białego Orła ;]

 • Barnaba początkujący
  Radość moja jest bezkresna !!!

  Adasiu - gratulacje najszczersze!!!
  @Usia
  Usiu Kochana,
  Nie ma co się licytować. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (KKOOP) jest wyróżnieniem wyjątkowo wysokim. O takim orderze pisałem w kilku wcześniejszych postach, a to przy okazji spotkań Adama Małysza z Premierem RP - J. Kaczyńskim ( MŚ), a następnie z Prezydentem RP - L. Kaczyńskim (4-ta Kryształowa Kula PŚ).
  Po audiencji Adasia u Prezydenta wyraziłem nawet żal, z powodu nie odznaczenia wówczas czterokrotnego Mistrza Świata i czterokrotnego Zwycięzcy Pucharu Świata nawet orderem o klasę o wyższym, czyli KKOOP z Gwiazdą. Fakt niedocenienia (w tej sytuacji) przez najwyższe władze RP osiągnieć najwybitniejszego polskiego sportowca przełomu XX i XXI wieku, być może niezbyt stosownie, ale szczerze wymieniłem także w adresie do Adama Mistrza Wielkiego Uwielbianego z okazji portalowej akcji "Podziękuj Adamowi Małyszowi za złoto". Dzisiaj - radość moja jest bezkresna!!!
  @Marcin BB
  Słusznie podkreśliłeś:BŁĄD został naprawiony. Dodam tylko, że w tym okresie Prezydent RP, odznaczył również wicemistrzów świata hokeja w hali na trawie, czyli złośliwie pisząc... na "wykładzinie podłogowej". Wśród wymienianych przez Ciebie i przeze mnie wyróżnionych ponadto znaleźli się trenerzy i pracownicy szerokiego wsparcia drużyn narodowych.
  @Enkele
  Gratuluję znajomości rangi poszczególnych orderów RP. Twoje poglądy, w tej materii są zasadne.

 • Julka początkujący

  Gratulacje dla Adama!
  I podziękowania dla pana Prezydenta.
  Tak myślę, że to największe odznaczenie Adam powinien dostać kiedy skończy karierę, jako podziękowanie za to co zrobił dla Polski i Polaków. Oby takich pozytywnych bohaterów było w naszym kraju więcej:)

 • anonim

  http://www.prezydent.pl/x.node?id=1011848&eventId=11027962

 • _Mithrandir bywalec
  @Fanka

  Możesz dać linka do artykułu?

 • anonim

  Poczytałam troche na stronie Prezydenta i z tego co się zorientowałam ten Najwyzszy stopień Krzyża,
  otrzymują niektórzy ale posmiertnie.

  Więc ! dalej nie dokończę !

 • crazy21 bywalec

  Fanka -no ja tez tak myślę,ale wolałam się upewnić.dzieki! pozdrawiam! Adam radzi!

 • anonim
  @ crazy21

  Tak, w Zakopanem bedzie startował jak zawsze , dla nas !

  Natomiast prawdopodobnie nie wezmie udziału w całym cyklu LGP w tym roku.Może tylko w niektórych, dla treningu.

 • Marco początkujący

  TODAY: THE BIG SKIJUMPING-CHAT WITH ANTONININ HAJEK.... at 19:00

  on http://www.skisprung-web.de or http://chat.skisprung-web.de

 • patrycja381 weteran

  to dobrze ze wladze odznaczaja wybnitnych skoczkow orderami, ale co z tego??skoczni nie wyrasta jak grzybow po deszczu po tym...

 • crazy21 bywalec

  nie wiecie czy Adam pojedzie na LGP do Zakopca?mam nadzieje,ze tak! jesli cos wiecie to piszcie pleas!

 • tova bywalec

  nawet nie wiedzialam, ze takie odznaczenia istnieja. czlowiek uczy sie przez cale zycie:)

 • gaga stały bywalec
  pomnik:D:D

  Wspaniale ze Adaśiowi dają takie suuper odznaki:):* Nalezy sie mu, ja jednak jestem także za tym aby wybudowac mu wielki pomnik w rodzinnej Wiśle....:))
  Co Wy na to??
  pozdrawiam:*

 • BJJ weteran

  Gratuluję Adamowi z całego serca, gdyż choć dla sportowca nie ordery państwowe najważniejsze, z pewnością taki sposób uznania ze strony władz po prostu się Adamowi należał - jak nikomu innemu.
  Najserdeczniejsze zatem gratulacje!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).