Finowie odkrywają karty

 • 2007-05-17 01:41
ong>Tydzień po tym, jak poznaliśmy kadrę A fińskich skoczków (Janne Ahonen, Matti Hautamäki, Janne Happonen, Tami Kiuru, Arttu Lappi, Veli-Matti Lindström, Harri Olli), Fiński Związek Narciarski ogłosił pozostałe składy na sezon 2007/2008.

Kadrę B, której głównym celem są dobre występy w Pucharze Kontynentalnym, będą tworzyć Lauri Hakola, Jussi Hautamäki, Risto Jussilainen, Kalle Keituri, Juha-Matti Ruuskanen, Kimmo Yliriesto. Na stanowisku trenera pozostał Pentti Kokkonen.

Warto podkreślić, że ze skakania nie zrezygnował 32-letni Risto Jussilainen, który minionego sezonu do udanych z pewnością nie zaliczy.

Finowie stworzyli również tzw kadrę Vancouver, w której skład weszli młodzi i obiecujący zawodnicy: Joonas Ikonen, Mika Kauhanen, Kai Kovaljeff, Jere Kykkänen, Ville Larinto,Timo Leppänen, Olli Muotka, Sami Niemi, Jesper Ruuth, Anssi Ylipulli.

Drużyną opiekować się będzie aż czterech szkoleniowców: Pentti Kokkonen, Sami Leskinen, Kai Lahtinen, Marko Haarala.


Tadeusz Mieczyński, źródło: hiihtoliitto.fi
oglądalność: (6510) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Finlandia

  Finowie w PŚ 2006/2007:

  8 AHONEN Janne -----539 - kadra A
  9 HAUTAMAEKI Matti -526 - kadra A
  15 LAPPI Arttu --------466 - kadra A
  28 OLLI Harri ---------176 - kadra A
  34 LINDSTROEM Veli-M.-130-kadra A
  40 KIURU Tami --------74 - kadra A
  41 HAPPONEN Janne --68 - kadra A
  54 HAKOLA Lauri ------35 - kadra B
  55 HAUTAMAEKI Jussi-34 - kadra B
  58 KEITURI Kalle ------29 - kadra B

  -- JUSSILAINEN Risto -- 0 - kadra B
  -- YLIRIESTO Kimmo -- 0 - kadra B
  -- RUUSKANEN Juha---- 0 - kadra B
  -- IKONEN Joonas ------ 0 - kadra Vancouver

  Bez żadnych rewelacji - 7 najwyżej sklasyfikowanych znalazło się w kadrze A,nastepna 6 w kadrze B.

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12), 2007-06-03 23:30:44 ***

 • akont początkujący

  i co z tego ze mial urodziny? jak mu tu zlozysz zyczenia to to ci nic nie da, wyslij mu kartke urodzinową, napewno sie ucieszy

 • andbal profesor
  Finowie a PK

  Skoczkowie uczestniczący w minionym sezonie w zawodach Pk osiągnęli "spory sukces". Sezon zaczynali mając na letnie PK limit 7 a tyraz zaczną z limitem takim jak my czyli z podstawowym. W 50tce CRLu mają Ollego z kadry A, J Hautamekiego z B, Hakolę z B oraz Linstrema z A. Z kadry B zgodnie z powyższym o limity będą walczyć Ruuskanen obecnie miejsce 56, Jussilainen - 58 miejsce, Keituri -64 miejsce i Yliriesto - 72 miejsce. Z kadry Van-er najwyżej jest Niemi - 61 miejsce.

 • przewir początkujący

  już słyszę ten tekst pana Szaranowicza:
  "teraz skakać będą sami niemi." :P

 • anonim
  23 urodziny Kofiego ;-)

  Nie wiem czy w ogóle ktoś pamiętał o tym , że dzisiaj 23 lata kończy wicemistrz olimpijski z Turynu 2006...:-) Najlepsze życzenia dla tego fantastycznego i raczej mojego ulubionego skoczka austriackiego :-)

  http://skiKaRoLkA.blog.onet.pl ;-)

 • anonim

  Kadra Vancouver...hehe fajna nazwa :-) to dobrze , ze Finowie też stawiają na młodzież :-) patrzą z nadzieją w przyszłość :-) co prawda to u nas utworzono dodatkowe centra szkoleniowe , ale kadra młodzieżowa też zaistniała...;-)

 • vero92 weteran

  Skład dobry mają, doświadczeni i tacy co już coś pokazali zawoddnicy.. mp Harri, taka niespodzianka na MŚ w Sapporo. Ahonen- może będzie jakaś moblizacja, bo poprzedni sezon to taki przeciętny.. hehe. Pozdrawiam..

 • ania.g bywalec

  oldbojów? nasza kadra nie jest zła, biorąc poid uwagę że tak ujmę skocznośc naszych zawodników.

 • Usia początkujący

  Finowie tworza kadrę Vancouver a my kadrę oldbojów hihihihi

 • _Mithrandir bywalec

  Finowie będą się liczyć w skokach.

 • anonim

  Maja dobry sklad . kazdy zawodnik doswiadczony

 • Divine JazOOn początkujący
  Risto

  swego czasu nieźle walczył w PŚ

 • anonim
  O,ikonen!

  dawno o nim nie słyszałem!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).