Dobra postawa polskich skoczków w Rożnovie

 • 2007-06-24 22:47

W piątek na skoczniach w czeskim Rożnowie odbyły się kolejne zawody zaliczane do Pucharu Beskidów. Juniorzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych. Podobnie jak w czwartek na starcie nie zabrakło polskich reprezentantów.

Chłopcy z roczników 1994-1995 walczyli między sobą na skoczni K-35. W tej kategorii wiekowej wygrał Damian Żyła. Skoczek z klubu Klimczok Bystra w swoich próbach dwukrotnie osiągnął 39m. Na drugim i trzecim miejscu ze sporą stratą uplasowali się jego koledzy z drużyny, Piotr Mojżesz (37m i 37m) oraz Jakub Wolny (37,5m i 37,5m).

Na tym samym obiekcie rywalizowali także skoczkowie urodzeni w latach 1996-1997. Tym razem na trzech stopniach podium stanęli czescy zawodnicy. Najlepszym z nich okazał się Michał Krpec (35m i 34,5m). Tuż za nim uplasował się Tomasz Vancura (34m i 33m). Na trzecim miejscu znalazł się Robert Mech (33,5m i 33,5m). Czwarte miejsce zajął skoczek z klubu Wisła Ustronianka, Łukasz Podżorski (32m i 32,5m).

W kategorii dziewcząt w grupie wiekowej od 11 do 13 najlepszą z czeskich juniorek została Michaela Dolezelova (33,5m i 31m). Drugie miejsce należało do Johany Spackovej (29m i 32m), a trzecie do Natalii Dejmkovej (26m i 27m).

Zmagania chłopców w wieku 10 lat i młodszych wygrał Łukasz Kantor. Czech na skoczni K-15 poszybował na 13,5m i 14,5m. Druga lokata przypadła w udziale Ondrejowi Krpecowi. Zaledwie siedmioletni skoczek dwukrotnie wylądował na linii oznaczającej punkt konstrukcyjny tego obiektu. Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Jarosz (14,5m i 15m).

W najmłodszej kategorii dziewczynek na skoczni K-15 zwyciężyła Barbora Blazkova (12,5m i 12,5m). Drugie miejsce zajęła Karolina Indrackova (11,5m i 12m), a na trzeciej pozycji wylądowała Michaela Rajnochova (11m i 10m).


Maciej Mikołajczyk, źródło: czech-ski.com
oglądalność: (5778) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lena początkujący
  @Usia

  No co Ty, nie wiesz?
  Przecież to nasz wilki Lord Protektor Polskich Juniorów, nasza nadzieja i przyszłość polskich skoczków. Co to się tak szczyci programem "Szukamy następców Mistrza". Tylko, kurna, program nie dopracowany był, bo nikt ie przewidział, jak pozbywać się tych już znalezionych. I teraz jest problem...

  No to, panie prezesie, może, ten tego, troszeczke, no wie pan, tak nieco do przodu, co?

 • Usia początkujący
  Pomóżcie ludzie........

  "Tylko co teraz wykombinować, by się tym łobuzom z Bystrej odechciało trenować i startować w zawodach..?"

  ..zgadnijcie czyje to mysli?

 • mati221 początkujący

  Więcej skoczni = więcej talentów .. to wiadomo nie od dziś ale jednak nikt nie działa w tym kierunku

 • Gall początkujący

  Dla trio z Bystrej powinno się zbudować skocznie w Bystrej. Niestety, komuś zależy, żeby te skocznie nie powstały :/

 • Usia początkujący

  Mnie szokuje to TRIO z Bystrej. Oby im tylko te skocznie w Szczyrku dobudowali jak najszybciej!
  No i szkoda, że w Zakopanem nie skakali. Byłoby swietne porównanie na tle wszystkich naszych młodziutkich utalentowanych skoczków.

 • vero92 weteran

  No dobrze ze jakis nasz zwyciezył.. Gratulacje ;];p

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).