Norwegowie wybrali skład na PK w Słowenii

 • 2007-06-29 12:59

Trener norweskiej kadry B, Jermund Lunder zdecydował, że na pierwsze tego lata trzy konkursy Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się od 6 do 8 lipca w Słowenii pojedzie pięciu skoczków.

Wybrańcami norweskiego szkoleniowca zostali: Kim Rene Elverum Sorsell, Eirik Kjelstrup, Vegard Swensen, Jon Aaraas i Andreas Vilberg.

Jak widać podczas pierwszych zawodów letniego CoC Norwegię, podobnie jak Polskę, reprezentować będą juniorzy.

Przypomnijmy, że w Velenje oraz Kranju wystąpią polscy skoczkowie kadry B.


Maciej Mikołajczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4417) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Limity

  Limity na konkursy letnie podał poniżej @andbal.

  Ilość zawodników w 50 rankingu CRL i ich miejsca.

  1.Austria --- 12 ( 1, 2, 5, 6, 8, 9,11,12,21,42,44,47)
  2.Słowenia - 7 (14,17,18,19,23,25,39)
  3.Norwegia - 5 ( 3, 4,20,24,31)
  4.Niemcy --- 5 ( 7,28,34,46,50)
  5.Czechy --- 5 (10,26,29,32,45)
  6.Japonia --- 4 (13,38,41,48)
  7.Finlandia --4 (30,35,36,40)
  8.POLSKA -- 3 (15,27,33)
  9.Szwecja -- 2 (16,22)
  10.Francja -- 1 (37)
  11.USA ------1 (43)
  12.Włochy -- 1 (49)

  Dominacja Austriaków przygniatająca.

 • andbal profesor
  Kadra B Norwegii

  W kadrze B ponadto (oprócz składu na PK) znaleźli się:
  Bystoel (ur.1978), Evensen (ur.1985), Ingvaldsen (nie ma go w wykazie FIS czyli nie ma FIS Code) i Lobben (ur.1983). Do startów wystawiono Aaraas (1986), Elverum Sorsell (1988), Kjelstrup (1989), Swensen (1986), Vilberg (1985). Czy Norwegię będą reprezentować juniorzy ?

 • Gall początkujący

  I Evensen odchodzi w zapomnienie... Może przynajmniej Swensen się nie zmarnuje.

 • anyxx bywalec
  Terje gdzie jesteś:P

  Oh nie ma wielkiej gwiazdy Terje Hilde:P?
  Co się z nim dzieje?:P

 • Martina S początkujący
  kadra

  dobry wybór trenera zawsze mówiłam górą mlodziesz dać im szanse

  ktoś wie gdzie można będzie oblukać te zawody niech da znać z gury dzienki i pozdrawiam Martina S

 • andbal profesor

  Jak Norwegowie wytypowani na pierwsze zawody PK dawali sobie radę w sezonie zimowym Pk 2006/07.
  1. Jon Aaraas - 31 miejsce - 195 pkt,
  2. Andreas Vilberg - 50 miejsce - 118 pkt,
  3. Eirik Kjelstrup - 68 miejsce - 66 pkt,
  4. Kim Sorsell - 93 miejsce - 26 pkt,
  5. Vegard Swensen - 104 miejsce - 17 pkt.

 • andbal profesor
  Limity

  Na letnie konkursy PK ustalone limity wynoszą:
  Austria - 8,
  Słowenia - 7,
  Czechy - 5,
  Niemcy - 5,
  Norwegia - 5,
  pozostali po 4.

 • Radek początkujący

  No i Evensena brak.

  W ostatnim konkursie w Norwegii był poza 10tka...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).