Koreańczycy trenują już z nowym szkoleniowcem

 • 2007-07-24 17:10
ong>Od sezonu letniego koreańska drużyna skoczków narciarskich ma nowego trenera, który przygotowuje już skoczków do występu w Letnim Grand Prix w skokach narciarskich.

Po tym jak kontrakt z Jochanem Dannebergem nie został przedłużony z powodów finansowych szkoleniowcem azjatyckiego zespołu został Houng-Soo Kim.

Ostatni sezon w wykonaniu Koreańczyków nie był zbyt udany. Punkty Pucharu Świata zdobyło tylko dwóch skoczków - Yong Jik Choi ( 11 punktów i 72 lokata) i Heung Chul Choi ( 10 punktów i 74 miejsce ).

Aktualnie pierwsza kadra Korei uczestniczy w obozie treningowym w austriackim Ramsau. Koreańczycy mają w planach udział w zawodach w Hinterzarten, gdzie pojedzie czterech reprezentantów tego kraju. W zawodach drużynowych wystąpią Hueng-Chul Choi, Yong-Jik Choi, Chil-Ku Kang oraz Hyun-Ki Kim.
Maciej Mikołajczyk, źródło: ski-jumping.net

oglądalność: (4466) komentarze: (32)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  Koreańczycy

  Koreańczycy w PŚ

  Sezon 1999/2000:
  45.H.Choi - 46 pkt
  76.H.Kim --- 4

  Sezon 2000/2001:
  76.H.Choi - 3 pkt

  Sezon 2001/2002:
  77.H.Choi - 5 pkt

  Sezon 2002/2003 - bez pkt PŚ

  Sezon 2003/2004:
  77.CH.Kang - 2 pkt

  Sezon 2004/2005:
  75.H.Choi - 9 pkt
  85.H.Kim -- 3

  Sezon 2005/2006:
  65.H.Kim - 10 pkt

  Sezon 2006/2007:
  72.Y.Choi - 11 pkt
  74.H.Choi - 10

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12), 2012-11-25 12:59:31 ***

 • Boy profesor

  Z całym szacunkiem dla nowego trenera Koreańczyków, ale oni takich wyników jak za czasów Danneberga osiągać już nie będą. To nie tej klasy trener, jeśli w ogóle można go nazwać trenerem. Równie dobrze karierę mógłby zakończyć np. Hyun Ki Kim i zająć się trenowaniem kolegów. Nie wróżę im zbyt dobrze.

 • Elite27.12. początkujący
  Karolin_a

  Jeśli chodzi o język, to masz rację. Jest to poniekąd problem większy niż odległośc. Więc popieram Twój post:)pozdr!

 • anonim
  @ 2006

  hehe dobre ale sie uśmiałem. Serio. Dowcipniś z Ciebie.
  No ale 1 miejsce w statystykch to popularność na cały świat. :)
  Nie co wy nie o to mi chodzi

 • Dwa tysiące sześć stały bywalec
  @Lena

  W pełni popieram słowa napisane przez Ciebie. Nie widzę powodów dla których miałabyś kogokolwiek przepraszać.
  Ja przyzwyczaiłem się do tych kilkudziesięciu jednozdaniowych komentarzy pod każdym artykułem, nauczyłem się już nawet czytać jedynie te komentarze, które serwowane są przez markowe nicki (w tym i Twoje) omijając wzrokiem co bardziej "upierdliwych" forumowiczów. Tobie radzę to samo. Po co marnować energię na zbędne dyskusje. Pozdrawiam.

  @Dawid
  Życzę Ci jak najszybszego zajęcia pierwszego miejsca w kategorii "Najwięcej komentarzy" tak dla Twojego zdrowia :)

  @Redakcja
  A może Szanowna Redakcja pomoże trochę @Dawidowi i pomiesza w tych statystykach? (tzn. wywinduje nieco w górę wyżej wymienionego) nikt się przecież nie doliczy ile komentarzy faktycznie napisał, a chłopak nie zmarnuje sobie wakacji :)

 • Lena początkujący
  @fan skoków

  Mój post nie był zaczepką, był stwierdzeniem faktu. Mnie również drażnią niepotrzebne komentarze na forum, ale uważam, że jeden tego typu mój komentarz mniej zaszkodzi niż to, co od pewnego czasu wyprawia Dawid.
  Zgadzam się, post Vero był niepotrzebny. Jednak takich postów na forum pojawia się wiele. Są użytkownicy, którzy po postu muszą napisać coś pod każdym z artykułów. Powstają wtedy jednozdaniowe komentarz nie wnoszące nic do dyskusji, na dodatek kompletnie niepotrzebne. Ale większość użytkowników już do nich przywykła, bo nie sposób z tym walczyć - pogodziliśmy się z tym, że te posty się pojawiają, nie przeszkadzają za bardzo w dyskusjach, co jedynie ich niezbyt przyjemnym, irytującym przerywnikiem. Do tej kategorii należy post Vero z dołu strony.
  Natomiast Dawid to kompletnie inna sprawa - on musi pod każdym newsem mieć co najmniej kilka (jeżeli nie kilkanaście) swoich komentarzy. Nie ma dla niego znaczenia, czy jego teksty są w najmniejszym chociażby stopniu logiczne i prawdziwe (np. jego ostatnie komentarze nt. skoczni w Szczyrku, czy opinie o polskich skakajkach). Poza tym zaśmieca forum bezsensownymi chatami, prowadząc "nocne Polaków rozmowy": przesyłanie sobie pozdrowień, pytania o Harry'ego Pottera, czy dyskusje na temat nauki języków obcych. Zresztą sam niedawno mi się przyznał, że chodzi mu o nabicie ilości komentarzy.
  Na dodatek pisze w fatalnej polszczyźnie.
  W tej sytuacji po prostu uważam, że Dawid jest ostatnią osobą na tym forum, która ma jakiekolwiek prawo do zwracania innym uwagi, zwłaszcza w kwestii sensowności komentarzy.

  Zgadzam się, że mój post był nie na miejscu, bo takie sprawy powinno się załatwiać poza forum, a nie publicznie. Przyznaję, że mnie poniosło. I, niestety, do niektórych nie docierają dyskretne, kulturalne aluzje na gruncie bardziej prywatnym. Jaki przeciwnik, taka broń.

  Przeprasza wszystkich użytkowników, że przeze mnie musieli przeczytać kolejny niepotrzebny post nie na temat.
  Ale swoich słów nie odwołam, ponieważ napisałam prawdę nt. Dawida.
  Moderatorzy zdecydują, czy moja opinia może pozostać na forum.

 • anonim

  @Lena

  A co wnosi twoj post do tematu ? Odpowiedz prosta NIC.Nie bronie dawida ale draznia mnie i innych kibicow skokow takie zaczepki.A z reszta z dawidem sie zgadzam bo post vero byl bezsensowny a twoj niestety zalosny.

 • Karolin__a stały bywalec

  @Elite27.12.

  Odległość w dzisiejszych czasach nie jest problemem. A już zwłaszcza jeśli chodzi o przekazywanie wiadomości przez internet.
  W przypadku newów o azjatyckich zawodnikach jest ewentualnie inny problem - język. Mało kto umie tłumaczyć japońskie znaczki.

 • andbal początkujący
  "chumor"

  To jest to. Chyba że to skrót takiego grzyba z kropkami. Może czerwonego takiego: mu"chumor". A teraz to już buźki czy inne fikołki.

 • Anika bywalec
  @dawid fan @Elite27.12.

  Jeżeli chcecie sobie pogadać, to na czacie lub na gg.

 • Elite27.12. początkujący
  dawid fan

  Ja uważam, że Twój komentarz skierowany w kierunku vero był po części trafiony. Bo jej/jego wpis faktycznie był taki trochę niebardzo, że tak powiem. Nie, żebym w ten sposób chciała negowac Lenę, ale myślę, że dawid ma sporo racji.
  @vero92 - o nich nie jest zbyt głośno głównie ze względu na odległośc. Redaktorom trudno pozyskac informacje o tak odległej Korei. Ten sam problem jest z Japonią. O tym kraju również nie ma zbyt wiele informacji, choc chyba nikt nie powie, że Japonia jest jakaś słaba, czy niewiele się tam dzieje. To normale, że o krajach azjatyckich nie będzie nigdy tyle informacji, co np. o Austrii, czy Norwegii. Pozdro!

 • Adrian D. bywalec

  Ciekawe jak poradzi sobie Houng-Soo Kim. Będzie chyba najmłodszym trenerem w stawce wszystkich szkoleniowców poszczegolnych reprezentacji. Ma dopiero 26 lat, w latach 1997-2003 był skoczkiem i nalezal do kadry narodowej Korei, jest olimpijczykiem z nagano. Żadnych sukcesów w karierze nie odniósł.

 • Lena początkujący

  "autor: dawid fan (dwojnas@wp.pl) , 24 lipca 2007, 20:51
  vero
  Po co takie komentarze tu piszesz?
  Bez sęsu!"

  No po prostu niesamowite!
  Dawid fan stwierdzający, że czyjeś komentarze są bez sensu!
  Nasz forumowy mistrz bezsensownych i kompletnie niepotrzebnych komentarzy wytyka innym bezzasadność ich wypowiedzi.
  Paradnie! Wręcz cudnie!
  Od razu poprawił mi się humor - normalnie dowcip dnia!

 • Luna Riddle początkujący
  @dawid fan

  Jest mu potrzebny ktoś, kto go upilnuje i wskaże drogę. Będąc sam, nawet z dużym talentem nie może zapewne dużo osiągnąć, gdyż brakuje mu motywacji, siły i wytrwałości...
  Przydałby mu się dobry trener bądź osoba, która wskaże mu właściwą drogę i dopilnuje, aby nie spoczął na laurach oraz do której zawsze mógłby się zwrócić o pomoc w chwilach słabości...

 • Luna Riddle początkujący
  @dawid fan

  No widzisz :) Tak to już jest. Potrzebna jest siła, motywacja oraz cierpliwość. Sumienne treningi w końcu przyniosą efekt :) Ale muszą być naprawdę sumienne, gdyż jeśli ktoś będzie leniwy to niczego nie osiągnie...

 • anonim
  @ Runa Riddle

  Z tym talentem to masz racje.
  Jak chodziłem do podstawóki to wszystkie chłopaki dobrze grali w nogę łącznie ze mną. Ale był taki Gabriel jeden co wogóle nie umiał grać i wszyscy się z niego śmiali a WF0ista nazywał go tatalnym beztalenciem.
  Jednak wkurzło go to i trenował w ogródku i po kilku latach gra bardzo dobrze.

  Szkoda tylko że nie może tak być z Albertsem

 • Luna Riddle początkujący
  @dawid fan

  Przecież to nie wykluczone :) Bo rzeczywiście, jedni dostają troszkę więcej a inni troszkę mniej tego talentu...
  Ale często te "wielkie talenty" nie wykorzystują swoich zdolności w 100% albo spoczywają na laurach i ich kariera trwa bardzo krótko... Ale są również tacy, którzy potrafią ten swój "wielki dar" umiejętnie wykorzystać i osiągnąć bardzo dużo! Lecz Ci, którzy zostali obdarzeni troszkę mniejszym talentem nie muszą być od razu skreśleni... Jeśli będą ciężko pracować oraz zostaną umiejętnie poprowadzeni przez dobrego trenera, też mogą wiele osiągnąć :)
  A ja właśnie życzę Koreańczykom takiego "lidera" w drużynie, który będzie zarówno dobrym skoczkiem jak i wzorem dla innych :)

 • anonim
  @ Luna

  Każdy ma jakiś ,,tam,, talent.
  Alberts też ma i prosze zobaczyć jak skończył.
  No chyba że koreańczykom urodzi sie drugi małysz, golderberg lub peterka

 • Luna Riddle początkujący
  @dawid fan

  A czemu mieliby nie znaleźć? Ja uważam, iż każdy skoczek ma jakiś tam talent. I jeśli będzie dobrze prowadzony oraz wykaże się dużą siłą woli, cierpliwością i wytrwałością to może osiągnąć wiele!

 • Luna Riddle początkujący

  Cieszy mnie, iż Koreańczycy doczekali się nowego trenera! Z wielkim smutkiem czytałam o ich problemach z poprzednim trenerem :( Ale widzę, że razem z nowym trenerem przyszła nowa motywacja i nowe cele :) I choć Koreańczycy nie należą do światowej czołówki w skokach, to życzę im jak najlepiej! To dobrze, iż trenują w Europie, będzie im później łatwiej zaklimatyzować się na zawodach. Mam nadzieję, iż w przyszłości Korea będzie miała zawodnika, który trafi do światowej czołówki skoków... :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).