Steiert zadowolony

 • 2007-08-31 18:33

Wolfgang Steiert podsumował dotychczasowe występy swoich podopiecznych w tegorocznej Letniej Grand Prix.

Wybitny szkoleniowiec zauważa kłopoty z formą Dmitrija Wasiljewa, ale nie robi z tego problemu.

- Jestem coraz bardziej zadowolony z wyników swoich chłopców. W kwalifikacjach w Zakopanem zarówno Dmitrij Ipatow jak i Dmitrij Wasiljew weszli do pierwszej piątki. W Einsiedeln nieźle skakał Denis Korniłow - zajął wysoką, 12. lokatę. Póki co, na pewno nie błyszczy Wasiljew, ale niczego strasznego w tym nie widzę. Wszyscy dużo trenują, ale w końcu skoki narciarskie to zimowa dyscyplina, a na dworze jest lato! Oczywiście, letnie skoki mają swoją specyfikę. Jednym wychodzą lepiej, innym gorzej. Dlatego nie martwię się i wierzę, że jesteśmy na właściwej drodze. Po Zakopanem zaplanowane są konkursy w Hakubie, weźmiemy w nich udział. Potem wrócimy do Europy, aby pojawić się w Klingenthal. Z początkiem listopada będziemy rozglądać się za śniegiem. Mam nadzieję, że podobna do zeszłorocznej zima - nie powtórzy się. Z kolei mam nadzieję, że rezultaty drużyny będą lepsze niż w zeszłym sezonie.

Osiągnięcia Rosjan w LGP 2007:
- drużynowo 6. miejsce w konkursie w Hinterzarten
- indywidualnie

 HinterzartenCourchevelPragelatoEinsiedelnZakopaneZakopane

Rosljakow

945 2716 33  
Ipatow2148 26 14 22 26
Korniłow4812 6 12 24 12
Wasiljew 1811 47 31 20
Karelin     24Barbara Niewiadomska, źródło: Wies Sport
oglądalność: (4155) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • crazy21 bywalec

  Bardzo lubię ten team! Są bardzo równą drużyną i mogą razem dużo zdziałać!

 • anja bywalec

  Rosjanie to kadra z przyszłością. W szczególności liczyłabym na najmłodszych - Pavla Karelina oraz bardzo utalentowanego Denisa Kornilova :). Nasi wschodni sąsiedzi będą naprawdę bardzo mocni w sezonie zimowym. Zima 2007/ 2008 będzie należała (przynajmniej mam taką nadzieję) do nich.

 • vero92 weteran
  Kuba Kot

  Pojechał pojechał, wiem ze źródla najpewniejszego. To już każdy wie jakiego..

 • vegx redaktor

  @2006
  Na pewno Kuba Kot pojechał na FC.

 • jozek_sibek redaktor
  Rosja

  Letni Puchar Narodów 2007:

  1.Austria ---- 1721
  2.Polska ------ 704
  3.Niemcy ----- 699
  4.Finlandia ---- 672
  5.Szwajcaria - 657
  6.Czechy ----- 439
  7.Rosja ------- 413

  Klasyfikacja generalna:

  12.KORNILOV Denis - 113 pkt - 6 startów
  23.VASSILIEV Dimitri - 48 pkt - 5
  23.ROSLIAKOV Ilja --- 48 pkt - 5
  25.IPATOV Dimitri ---- 47 pkt - 6
  53.KARELIN Pavel ------ 7 pkt - 2

 • vero92 weteran

  No coś Dimitry stracił formę. Ale nie jest przeciez wykluczone że ją zimą odzyska.. I Steiert się nie martwi. Bo na razie nie ma o co.

 • Dwa tysiące sześć stały bywalec

  Czy to naprawdę aż tak wielka tajemnica, kto z naszych reprezentantów wystąpi jutro i pojutrze w zawodach FIS CUP w Oberwiesenthal, o 19.00 bylo spotkanie kapitanów drużyn. Rozumiem, że pena lista startowa bedzie najprawdopodobniej jutro, ale kto z Polaków możnaby byo podać już dziś. Z góry dziękuję redakcji. Wierny jak pies czytelnik.

 • Goral_ze_Schwarzwald-u początkujący

  Wolfi robi calkiem niezla robote w tej rosji, kto wie jak jeszcze wasiliejw wroci do starej formy - moga byc naprawde grozni!

 • anonim

  to zdjęcie jest tragiczne

 • rozaldinho@op.pl początkujący

  a co do Rosjan to mają całkiem niezłą paczke! z powodzeniem mogą walczyć o podium w konkursach druzynowych... są wg mnie czwartą siłą jeśli chodzi o drużyny ( po AUS, NOR, FIN)...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).