W Stryn wygrywa Morten Solem

• 2003-03-15 23:24
Bez niespodzianek zakończył się pierwszy z pucharów kontynentalnych w norweskim Stryn. Pod nieobecnośc lidera klasyfikacji - Stefana Thurnbichlera zwycięstwo odniósł Norweg- Morten Solem (v-ce lider klasyfikacji) po skokach na 96,5m i 99,5m. Dobry występ zanotowali nasi młodzi reprezentanci- Jan Ciapała (23 miejsce) oraz Mateusz Rutkowski (20 lokata)...

Za Norwegiem uplasował się Niemiec- Michael Moellinger, który osągał odległości aż 98m oraz 100m, jednak przegrał z Solemem gorszym stylem. Trzecia lokata przypadła Austriakowi Markusowi Eigentlerowi (91,5m oraz 102m), a czwarte miejsce zajął Bastian Kaltenboeck (97m i 96m).

Dobry występ odnotowali dziś Polacy- Mateusz Rutkowski oraz Jan Ciapała. Rutkowski po skokach na 86m i 86,5m uplasował się na 20-tym miejscu, natomiast Ciapała lądując na 84m i 88m zajął miejsce 23. Tym samym nasi młodzi reprezentanci zdobyli swe pierwsze punkty w Pucharze Kontynentalnym, co uprawnia ich do udziału w konkursach Pucharu Świata.
Na miejscu 25 sklasyfikowany został, nieco starszy, Grzegorz Sobczyk, który miał bardzo ładny pierwszy skok- 90,5m, jednak zepsuł swą drugą próbę, osiągając zaledwie 79,5m.
Do serii finałowej nie awansowali Andrzej Dorula (83,5m i 36 lokata) oraz Krzysztof Stryczula (72m i 54 lokata).