Zhandong Tian mistrzem Chin

 • 2008-01-26 21:37

W minionym tygodniu o tytuł mistrza kraju rywalizowali na 90 - metrowej skoczni w Jilin Chińczycy. Najlepszy okazał się Zhandong Tian.

Skład podium uzupełnili koledzy Tiana z kadry narodowej, Yang Li i Jianxun Wang. W konkursie wystartowało 11 zawodników. Rozegrano także zawody drużynowe. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Tonghua, w skład której weszli wszyscy medaliści indywidualnego konkursu.

Po rozstaniu Heinza Kocha z reprezentacją Państwa Środka, obowiązki trenera kadry narodowej przejął Xuefeng Piao, pierwszy Chińczyk który startował w Pucharze Świata. Już w przyszłym roku w Chinach, konkretnie w Harbinie, odbędzię się Zimowa Uniwersjada.

Wyniki:
1.Zhandong Tian 239.5 (91/91,5m)
2.Yang Li 234.0 (89/92m)
3.Jianxun Wang 220.0 (88,5/88m)
4.Jianping Sun 204.0 (80/90m)
5.Chenhui Xing 180.5 (75,5/88,5m

Adrian Dworakowski, źródło: english.people.com

oglądalność: (7925) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  Chiny w ZIO

  ZIO 2006 - skocznia średnia:

  44.LI Yang
  53.TIAN Zhandong


  ZIO 2006 - skocznia duża:

  53.TIAN Zhandong
  55.LI Yang

  Sklasyfikowano 68 zawodników(58.R.Sliż).

  Drużynowo:

  Skocznia duża - 16 miejsce(ostatnie).

 • jozek_sibek profesor
  Chiny w MŚ

  MŚ 2005 - skocznia srednia:

  57.Zhandong Tian
  64.Yang Li
  66.Jianxun Wang
  69.Chengbo Li - ostatni

  Sklasyfikowanych 69 zawodników (53 miejsce K.Stoch).

  MŚ 2005 - skocznia duża:

  44.TIAN Zhandong
  66.Yang Li
  68.Jianxun Wang
  72.Chengbo Li - ostatni

  Drużynowo:

  Skocznia średnia - 14 miejsce(15.Włochy-Colloredo DSQ)
  Skocznia duża ---- 14 miejsce(15.Białoruś-Chaadeev DSQ)

 • kamol11 początkujący
  a to ciekawe

  nie wiedziałem ze chinczycy dalej skaczą dobra wiadomość niech powrócą do PK i PŚ

 • Rhino początkujący

  Chińczyki trzymają się mocno! ;)

  No to w takim razie może się skuszą na Sapporo?

 • anonim

  ostatnio jak wozili się po europie to nawet na podium coc stawali myślałem ze bedą punktować w PS ale dawno ich niebyło tam

 • sledzik16 stały bywalec

  Ten zawodnik to nie zrobił wielkiej niespodzianki poniewaz juz kilka razy widzielismy go w PŚ :)

 • anonim

  Austriacy mają wiele takich skoczków A poparwne nazwisko tego o którego Ci chodzi, to Stefan KRAFT chyba

 • anonim

  ej wiecie jak sie nazya ten no 14 letni austriacki skoczek podobny talent do muranki ten Stefan Karf czy jak powiedzcie

 • TAMM stały bywalec

  ciekawe kiedy wrócą do PŚ i PK
  bo Zhandong Tian w PŚ mógłby się regularnie kwalifikować

 • manu_fan początkujący

  o fajnie, myślałem, że już nie skaczą. Wracajcie do pś i pk ! przeceiż 2 lata temu li stał na podium pk

 • anonim

  A już myślałem że dwa lata temu cała kadra Chin zakończyła karierę. Fajnie że skaczą i skaczą na poziomie Krzysztofa Miętusa, Dawida Kubackiego i Wojciecha Gąsienicy-Kotelinickiego. Brawo Zhangdong!

 • bigus początkujący

  jeśli ktoś posiada pełne wyniki przosze je zamieścic

  @Adrian Dworakowski- zamieść pełne wyniki albo daj link do tej strony

 • milan początkujący

  skaczą skaczą..... i niestety reprezentują podobny poziom co polscy skoczkowie ;p

 • anonim

  a gdzie słynny Ping Pong Tse? czyżby wciąż borykał się z kontuzją stopy?

 • anonim

  To Chińczycy jednak nadal skaczą. Wspaniala wiadomość :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).