Mistrzostwa Świata Juniorów przeniesione!

 • 2008-02-08 16:10

Niestety - stało się. Szczyrk i Wisła przegrały z pogodą. Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym nie odbędą się w Beskidach. Konkursy skoków narciarskich i kombinacji norweskiej zostaną jednak w Polsce - w Zakopanem.

Decyzja zapadła dosłownie godzinę temu. FIS nie czekał nawet na wynik zapowiadanej na poniedziałek kolejnej już wizytacji w Beskidach. Wobec wiosennej pogody i niesprzyjających prognoz, zdecydowała się przenieść zawody w inne rejony. W trakcie negocjacji między PZN a FIS, udało się przekonać federację, by konkursy skoków i kombinacji rozegrać na zakopianskich skoczniach. Mistrzostwa odbędą się w dniach 25.02 - 01.03. Indywidualny konkurs mężczyzn na skoczni K-90 odbędzie się 27.02, dzień później skakać będą panie a 29.02 odbędzie się konkurs drużynowy.

"Nie było szans na na zorganizowanie czegokolwiek w Wiśle i Szczyrku, pogoda nas pokonała" - powiedział portalowi Skijmping.pl prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner. Ta wiadomość to z pewnością cios dla Komitetu Organizacyjnego, który miał już wszystko zapięte na ostatni guzik. Udało się nawet w rekordowym tempie i na ostatnią chwilę przebudować gruntownie skocznię "Skalite", by była gotowa na Mistrzostwa. Tymczasem pogoda, która jesienią utrudniała i tak mocno spóźnioną inwestycję, uniemożliwiła zawody w środku zimy.

Konkurencje biegowe nie odbedą sie w Polsce ze względu na brak śniegu i napięte terminy. O ich organizację ubiega się szwedzkie Östersund.

Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna

oglądalność: (6888) komentarze: (30)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Lol... To Mąka startował na MŚJ!?!? I był ostatni... to kara dla PZN za wystawianie kombinatorów norweskich w konkursach skoków. Za takie coś powinna być odpowiedzialność karna...

 • jozek_sibek profesor
  Mistrzostwa Swiata juniorów

  Karpacz(HS 94) - 3.02.2001

  6.T.Pochwała
  19.T.Tajner
  41.K.Stoch
  44.P.Kruczek

  Schonach - 26.01.2002

  33.M.Rutkowski
  50.S.Hula
  54.K.Styrczula
  62.M.Mąka(ostatni)

  Solleftea(HS 120) - 8.02.2003

  17.M.Rutkowski
  26.K.Stoch
  32.J.Ciapała
  55.A.Dorula

  Stryn - 7.02.2004

  1.M.Rutkowski
  13.S.Hula
  16.K.Stoch
  25.D.Kowal

  Rovaniemi(HS 100) - 25.03.2005

  8.K.Stoch
  13.P.Żyła
  16.P.Urbański
  30.W.Topór

  Kranj (HS 109) - 2.02.2006

  4.Ł.Rutkowski
  23.D.Kowal
  32.S.Toczek
  42.D.Kubacki

  Tarvisio(HS 100) - 15.03.2007

  15.M.Kot
  27.K.Miętus
  31.Ł.Rutkowski
  40.K.Kowal

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12), 2008-02-09 02:22:02 ***

 • Michal1994 weteran

  czyli nasi beda rzadzic szegolnie kot on jest z zakopca znaja wszyscy te skocznie to mamy medal jak nic muranka tez ja zna bdb rukowski w druzynie mamy złoto jak sie patrzy

 • anonim

  @lolopo z tymi plusami to mow za siebie.....ja tam widze same minusy wolalbym zeby to szczyrk mial ta szanse,ale sila wyzsza przewazyla niestety :///

 • anonim

  Ej no. LEpiej że w Zakopanem! Nasi juniorzy znają tę skocznię i łatwiej im będzie tam wygrywać! NA nowej skoczni w szczyrku mieliby takie same szanse jak ci z innych krajów. BArdzo dobrze, że w Zakopcu, a nie w Szczyrku. Same plusy ludzie! Jest nowa skocznia w szczyrku, na której można skakać zimą, skoki i kombinacja do MŚ juniorów zostają w Polsce w bardziej przystępnym miejscu. HIP HIP HURRA!

 • stevenbig bywalec

  W sumie to niby jest kilka skoczni normalnych w Polsce, ale nie wiem czy w tym sezonie zimowym na jakiejś skakano, bo zawodów to nie było na żadnej.
  Wiadomo Szczyrk odpada narazie bo skacznia była w remoncie.
  Ale skocznie w Karpaczu i Lubawce to chyba się rozpadają.
  A ta w Zakopanem też chyba nie jest należycie wykorzystana.
  Szkoda że tak się dzieje, bo to co jest zostaje zaniedbane a nowych się nie buduje.

 • miel_ec początkujący

  Ciekawe czy w zaistniałej sytuacji znajdą się środki na dokończenie skoczni w Szczyrku? Znając polskie realia można zaryzykować stwierdzenie, że nie... niestety.

 • kolesio bywalec

  Niestety ta decyzja raczej nie pomoże Wisle w ubieganiu sie o organizację zawodów pucharu świata czy nawet kontynentalnego...
  Tym bardziej że ani nie ma gotowej skocznu, ani działacze chyba jeszcze kandydatury Wisły nie zgłosili. A szkoda.

 • stevenbig bywalec

  Ciekawe jak to będzie wyglądało?
  W Zakopanem dużo bardziej sprzyjająca aura
  chwilowo.
  A dlaczego w Lotos Cup nie skakali na K85?
  MIstrzostwa to chyba na K85 będą, ta skocznia chyba wymaga modernizacji, przynajmniej jeśli chodzi o możliwość rozgrywania MŚ

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).