Puchar Ferii w Zakopanem (pełne wyniki)

• 2008-02-12 13:57

W poniedziałek na skoczniach w Zakopanem został rozegrany Puchar Ferii.

Najmłodsi skakali na obiekcie K15. W tej grupie wiekowej triumfował Kuba Jurosz, który dwukrotnie uzyskał odległość 16 m. Drugie miejsce zajął Andrzej Pałasz (15 m i 16,5 m), a trzecie - Damian Obyrtacz (15 m i 15 m). Jedyna dziewczynka w kategorii - Maja Stachowska - uplasowała się na 18. pozycji.

Roczniki 96 i 97 rywalizowały na K35. Zwyciężył, co nie jest zaskoczeniem, Krzysio Leja, który oddał zdecydowanie najdłuższe skoki - 33 m i 34,5 m. Za nim uplasował się Łukasz Podżorski (32,5 m i 33 m) i Krzysztof Dziadoń (29 m i 30 m). 12. miejsce zajęła Asia Gawron, a 23. - Asia Szwab.

Triumfator Lotos Cup w grupie juniorów D - Staszek Biela (Start Krokiew Zakopane), utrzymuje swoją dyspozycję na wysokim poziomie i wygrał także Puchar Ferii, lądując na 65,5 m i 66,5 m. Drugie miejsce zajął Krzysiek Biegun z Sokoła Szczyrk (64,5 m i 65,5 m), a trzecie - Szymon Szostok (63 m i 60 m).

Wśród juniorów C pierwszą lokatę wywalczył Grzesiek Miętus, który uzyskał odległości 64,5 m i 63,5 m. Tak samo daleko skakał drugi w klasyfikacji, Klimek Murańka, jednak otrzymał on nieznacznie niższe noty za styl. Trzecie miejsce zajął Olek Zniszczoł (63 m i 63 m).

W najstarszej kategorii wiekowej zwyciężył Adam Cieślar, lądując na 61,5 m i 63,5 m. Drugie miejsce zajął Paweł Słowiok (60 m i 62,5 m), a trzecie - Marcin Kulig (58,5 m i 60,5 m).

W kombinacji norweskiej zwycięzcami zostali: Krzysio Leja (r. 96/97), Staszek Biela (r. 94/95), Andrzej Szlembarski (r. 92/93) i Adam Cieślar (r. 90/91).