PK w Trondheim: Stensrud najlepszy na treningu

 • 2008-03-07 21:35

Henning Stensrud zdominował treningi przed jutrzejszym konkursem Pucharu Kontynentalnego w Trondheim. Norweg trzykrotnie uzyskał najlepsze odległości. Na skoczni nie pojawili się Polacy.

I trening:

Najdalszy skok oddał Stensrud, który lądował na 126 m. Na drugim miejscu z wynikiem 124,5 m uplasował się jego rodak, Erik Leine Wangen. Dobrze spisali się także Nicolas Fettner (124 m), Jurij Tepes (123 m) i Lukas Hlava (122 m). Fatalną próbę zaliczył dwukrotny MŚ w lotach, Roar Lioekelsoey (103,5 m).

II trening:

W drugiej serii treningowej ponownie najdalej lądowali Stensrud (129,5 m), Fettner (128,5 m) oraz Wangen (124,5 m). W czołówce znaleźli się także reprezentanci Niemiec - Felix Schoft (122 m) i Stephan Hocke (121,5 m).

III trening:

Ostatni trening skokiem na 131 m wygrał Henning Stensrud. Drugie miejsce z rezultatem 126 m zajął zwycięzca z Vancouver, Martin Cikl. Trzecia lokata przypadła w udziale Fettnerowi (124 m). Wreszcie niezły skok oddał Ljoekelsoey, który dzięki odległości 123m uplasował się na czwartej pozycji. Daleko lądowali także Hocke, Schoft i Nordin (122,5 m).

Pełne wyniki treningu


Maciej Mikołajczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4973) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Polacy w rankingu CRL

  Sytuacja przed I konkursem PK w Trondheim:

  24.M.Bachleda -- 326 pkt
  44.R.Sliż --------- 159
  47.P.Żyła -------- 157
  -------------------------
  57.R.Mateja ----- 140
  59.S.Hula -------- 131
  68.Ł.Rutkowski - 101
  77.M.Kot ----------83
  98.K.Miętus ------ 38
  99.K.Stoch ------- 37
  101.K.Murańka -- 36

 • Karolina początkujący

  Hej1 Wystarczy otworzyć wyniki i są nasi skoczkowie.
  Kowal Dawid - 11 miejsce
  Miętus Krzysztof - 24 miejsce
  Rutkowski Łukasz - 34 miejsce
  Hula Stefan - 41 miejsce
  Oto chodzi?

 • sledzik16 stały bywalec

  Stensrud to juz doswiadczony zawodnik i mozna sie bylo po nim tego spodziewac

 • doris stały bywalec

  Do Norwegii pojechało trzech zawodników naszej brązowej drużyny Mistrzostw Świata Juniorów w Zakopanem - Łukasz Rutkowski, Dawid Kowal oraz Krzysztof Miętus. Skład uzupełnił Stefan Hula.

 • anonim

  Ponieważ po ostatnich wycieczkach do Japonii i USA skończyły się fundusze, to naszych skoczków wysłano do Norwegii żaglówką :P Ostatnio widziano ich jak przepływali przez cieśninę pomiędzy Dania i Szwecją. Jeśli wiatry dopiszą, to za tydzień zawitają do Trondheim :P

 • doris stały bywalec

  a moze tak wyjaśnienie dlazcego sie nie pojawili?
  wystarczyło napisać czy np. zrezygnowali z treningu a tak powstają pytania i domysły.

 • Schlieri-fanka doświadczony

  Trzymam kciuki za Fettnerem i Hocke, al egratuluję zwycięzcy również :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).