Hess zbulwersowany postawą Hanniego

 • 2003-04-15 14:31
Jak niedawno pisaliśmy, Reinhard Hess nie będzie już trenował niemieckich skoczków. Zgodnie z doniesieniami, ogromną rolę w jego odwołaniu odegrał Sven Hannawald - który podobno postawił Niemieckiemu Związkowi Narciarskiemu ultimatum - "Albo on albo ja". Zasłużony niemiecki szkoleniowiec jest zbulwersowany postawą swojego byłego podopiecznego...

"Sven Hannawald jest największym rozczarowaniem w całej mojej karierze. Po sezonie rozstaliśmy się, podziękował mi, a potem czytam, że on zażądał mojego odejścia. Jestem zszokowany i nie rozumiem tego"

Wszystko to jest niewątpliwie bardzo zaskakujące, szczególnie jeśli przypomnimy sobie, jak jeszcze rok temu, po wywalczeniu pierwszego miejsca w Turnieju Czterech Skoczni, Sven Hannawald padł w objęcia Reinharda Hessa.

Nie najlepsze stosunki panują także między Hessem a nowym trenerem drużyny Niemców - Wolfgangiem Steiertem:
"Wolfgang Steiert musi mi odpowiedzieć na dwa, trzy pytania. Od zakończenia sezonu, chociaż wielokrotnie próbowałem, nie przeprowadziłem ze Steiertem żadnej rozmowy. Nigdy nie miał czasu"

Tymczasem Martin Schmitt - zaprzecza jakoby skoczkowie odegrali jakąkolwiek rolę w zwolnieniu Reinharda Hessa:
"To jest sprawa między działaczami Niemieckiego Związku Narciarskiego (DSV) a Reinhardem Hessem. My skoczkowie nie mamy wpływu na politykę personalną w związku. 'Rewolucja pałacowa' lub coś podobnego nie miała miejsca. We wtorek wieczorem na spotkaniu DSV, przewodniczący podejmie decyzję, która zostanie ogłoszona w środę. Dlatego w tym momencie nie mam więcej nic do powiedzenia"

tad, źródło: onet
oglądalność: (4704) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Jaala początkujący
  Co prawdą a co nie

  I właściwie w dalszym ciągu nic nie wiemy. Wszystko zależy od nastawienia dziennikarza, który relacjonuje sprawę wg własnego widzimisię. A dalej to juz wieść żyje własnym życiem. Moim zdaniem należy czekać. Wszystko w końcu się wyjaśni, a może się okazać, że góra urodziła mysz.

 • anonim
  hehe

  nie wierzę, że Hanni im powiedział: wywalcie Hessa bo mnie wkurza, a oni od razu tak zrobili! zresztą w tym sezonie niemiecka drużyna nie osiągała rewelacyjnych wyników. myślę, że to miało największy wpływ na tą decyzję, a nie Hanni

 • anonim
  Właśnie...

  Może i Sven coś od siebie dorzucił, ale czy to ważne ? Ja Hanniego kocham bez względu na to co zrobił i co powiedział !

 • anonim
  kocham Schmitta

  HEJ! No to ja coś napisze moze: zawiodlam sie na Maddinku... wystarczy. pa

 • anonim

  Sven jest mądry bo do bani skacze i za to chce Hessa obwinić!!! A co do Maddina to każdy moze mieć gorszy sezon! Ja w niego wierze i wcale nie jestem rozczarowana! A z Ciebie taka jego fanka jak nie powiem co skoro tak sądzisz

 • anonim

  Smutne to, nie wiemy nic na pewno, ale wydaje mi się, że Hessa zwyczajnie wyrolowali, tylko kto? Jeżeli jest tak jak mówi Hess (chodzi mi o Hannawalda)to jest na to jedno określenie: DNO!!!!

 • anonim
  a fu

  nie slyszalam jeszcze zadnych komentarzy Hanavalda na ten temat.to jest dziwne ze wszyscy twierdza ze to Sven i inni mieli duzy wplyw na decyzje (nawet w wiadomosciech to mowili) a tu nagle wyskakuje Schmitt ze tak nie jest, ze nie maja wplywu...hm panowie cos tu smierdzi tylko co...?

 • anonim
  wierzę Martinowi

  to niemożliwe żeby mieli jakiś wpływ na tą decyzję. to są za poważne sprawy

 • anonim
  głupi Hess

  Hess jest głupiiiii!!! Jak ja go nie cierpię!!!!Dlaczego wszyscy Niemcy skaczą do bani????? Hess złą formę Schmitta i Hannawalda tłumaczy operacją.A co z innymi?A co ze Stephanem Hocke-rewelację zeszłego sezonu?A poza tym to Sven na treningu nie słucha się Hessa,traktuje go jak powietrze.Myślę ,że za to wszystko należało mu się.A nasi polscy idioci chcieli z niego zrobić trenera kadry B!!!!!

 • anonim
  Hess - stres

  Nie sadzę by przytoczone słowa Hanniego były prawdziwe.Na zawodach widzialam jednak wielokrotnie scenki, które moglyby wskazymać na to ,że Hess zamiast być podporą dla Hanniego(jak nasz Tajner dla Adama) tylko go stresował.Może to tylko moje wrażenie...
  zresztą myślę,że zaważyły wyniki niemeickich skoczków...coż,życie...

 • anonim
  ha:)

  Sven nigdy by takiego czegos nie powiedzial

 • anonim
  hanni

  hanni kocham [ ... ] zawsze za tobą będę bez względu na wrzystko

 • anonim
  hanni

  kocham cię
  jesteś najleprzy

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).