Kojonkoski o następcy Rohweina

 • 2008-03-11 20:31
ong>Sezon narciarski zbliża się ku końcowi. Najważniejsze decyzje zapadły, a sprawa następcy Petera Rohweina wciąż jest otwarta. Zdaniem Miki Kojonkoskiego jest wielu chętnych na to stanowisko.

Fin, pracujący obecnie z kadrą norweską, Mika Kojonkoski wywołał spore poruszenie w Niemieckim Związku Narciarskim. Niemcy są najważniejszym narodem narciarskiego świata. Wszyscy trenerzy marzą o tym, aby móc pracować w Niemczech i wprowadzić ich z powrotem do czołówki. Tą wypowiedź trenera DSV potraktował jako chęć objęcia tego stanowiska, chociaż oficjalnie Kojonkoski na rozmowy zaproszony nie został.

Uważany przez wielu ekspertów jako idealny kandydat do trenerskiego stanowiska w Niemczech, Mika Kojonkoski zdementował, jakoby miał objąć tą posadę. To spekulacja- komentuje pogłoski Fin, który z kadrą Norwegii związał się do 2010 roku.

Wśród wielu potencjalnych kandydatów jest wiele słynnych nazwisk ze świata narciarskiego. Dyrektor sportowy DSV, Thomas Pfueller, widziałby na tym stanowisku przedstawiciela Niemiec niż szkoleniowca pochodzącego z innego kraju. W takiej sytuacji w charakterze głównego bohatera występuje Andreas Bauer.

Głównemu trenerowi kombinatorów, Hermannowi Weinbuchowi, z którym pracuje Bauer, marzy się nadal współpraca z byłym skoczkiem. Nie będzie jednakże wyrażał sprzeciwu w przypadku podjęcia niekorzystnej dla niego decyzji. Potrafię zrozumieć Związek Narciarski, ponieważ skoki są ważną dla nich dyscypliną sportu. Jeśli Andi zostanie odwołany z obecnego stanowiska, kombinacja i tak będzie żyć dalej- stwierdza Weinbauch.

Joanna Będzieszak, źródło: RTL Aktuell
oglądalność: (6933) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Mika Kojonkoski w PŚ

  Mika Kojonkoski ur.19.04.1963:

  1984/1985 - 70 miejsce - 2 pkt--- 7 Fin
  1985/1986 - 50 miejsce - 8 pkt--- 9
  1986/1987 - 63 miejsce - 5 pkt - 10

  Punktowano(1-25 pkt,2-20,3-15,4-12,5-11,6-10,15-1 pkt)

  Miejsca w konkursach:

  9 miejsce--- 22-12-1985 Chamonix
  12 miejsce - 04-03-1987 Oernskoeldsvik
  14 miejsce - 10-03-1985 Oslo
  15 miejsce - 22-03-1986 Planica
  15 miejsce - 14-03-1987 Planica
  23 miejsce - 04-01-1986 Innsbruck
  32 miejsce - 30-12-1985 Oberstdorf
  32 miejsce - 01-01-1986 Garmisch-Partenkirchen
  58 miejsce - 06-01-1986 Bischofshofen
  -----------------------------
  15 zdobytych pkt PŚ

 • norqe-kojo stały bywalec

  spokojnie...Mika zostaje z Norwegami !

  @ Luk
  wikipedia np. moge podac wiele portali ..skijumping.pl też zresztą... a co do www.żal.pl no cuż...tylko niektórzy sie tam logują...ci co maja predyspozycje... chyba nie myślisz ze to wymyślony portal ? i tu czas na "żal.pl !" ale nie będe wredna...

 • Luk profesor

  @norqe-kojo

  Wikipedia naprawdę prawdę Ci powie...

  A co do żal.pl wszyscy skończcie z tą głupią nazwą bo aż się niedobrze robi.

 • anonim

  Lepistoe na pewno slini sie na kadrę Niemiec. Znów by przejął świetnie siłowo przygotowanych skoczków po Kuttinie i od razu miałby 'swoje sukcesy" hehe. A w drugim roku totalne dno jak w Polsce :P

 • norqe-kojo stały bywalec

  @ martina s

  www.wikipedia.pl ...wpisz "Mika Kojonkoski" przeczytaj uważnie wszystkie 3 strony. zobacz na tabelkę poniżej, przeczytaj komentarze. potem siądz spokojnie i zastanów sie czy takimi wypowiedziami nie psujesz sobi opini wśród ludzi tutaj. bo moim zdaniem to ani to było śmieszne-a prima aprilis dopiero za miesiąc! ani to było mądre coś wyimaginowała siebie w przelała na klawiature

  i odwiedz też www.żal.pl moze sie czegoś dowiesz o sibie.

 • norqe-kojo stały bywalec

  @driv

  On nie robi im nadzieji. to oni sie go czepiają co sezon i zgłaszają chęć by ich prowadził. jak było w tamtym roku ?! jeszcze nie skończył sie sezon a działacze z Niemiec już głosili ze Mika do nich powinien trafić ! Kojonkoski do niemiec nie pojedzie na bank ! jestem pewna ze gdyby pojechał tam to by ich z bagna wyciągną, ale ma jeszcze wiele wspólnego z Norwegami i myśle ze chce zrobić swoje... dotrzeć do złota na igrzyskach ! to jest jego ce, na tąimpreze musi mieć mocną drużynę, a budowal taką przez ostatnie 6 lat w Norwegii.. sądze ze Niemców by podniósł do tego stopnie by złoto wygrali na OL tylko tamteisi działacze gotowali by mu presje cały czas i to byóo by trudne... choć jak znam Kojona to On wyzwania uwielbia i nie takie teemy ratował z opresji !

 • Schlieri-fanka doświadczony

  Ja także jestem za Hannawaldem. On ma klasę i doświadczenie. A Kojonkoski niech siedzi u Norwegów, bo naprawdę BARDZO dużo zrobił dla tej kadry. Przed jego przyjściem to była dróżyna z końca tabel i klasyfikacji. A treaz? :)

 • adesław początkujący
  ja mysle

  ze to pewnie lepistoe,rohwein lub nikunen obejmie niemcy

 • anonim

  LEpistoe jak ma objac to tylko reprezentacje finlandii

 • anonim

  Miom zdaniem bardzo możliwe jest, że trenerem Niemców będzie nie kto inny a Hannu Lepistoe.

 • huncwotka początkujący

  nie sądze że Hannawald jest dobrym kandydatem...takie moje zdanie

 • anonim
  dfs

  Kojonkowski nie powinien robić im nadzieji bo potem bedzie miał problemy. Sami działacze z niemieckiego związku narciarskiego są az dziwnie spokojni u nas zaraz by sie pobili

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).