Celej: "Nie dostałem propozycji"

 • 2008-03-14 13:28

Jak wynika z wypowiedzi działaczy PZN, jest duże prawdopodobieństwo, że nowym trenerem kadry A zostanie Polak. "Tu możliwości nie ma dużo, to są dwa nazwiska na krzyż" - zdradził prezes Apoloniusz Tajner. W grę wchodzą więc zapewne tylko ci trenerzy, którzy już są członkami jakiejś grupy reprezentacyjnej. Najbliżej posady wydają się być dotychczasowi asystenci Lepistö - Łukasz Kruczek i Zbigniew Klimowski, lub trenerzy kadry młodzieżowej - Piotr Fijas i Adam Celej.

Jednak nie będzie to chyba ten ostatni, gdyż do dziś nikt z nim na ten temat nie rozmawiał. Na pytanie, czy otrzymał od PZN propozycję objęcia kadry A odpowiada krótko i zdecydowanie "Nie. Nie otrzymałem".
Trener kadry B nie chce też odpowiedzieć na pytanie, czy chciałby zostać szkoleniowcem kadry narodowej. "Nie otrzymałem takiej propozycji, więc w ogóle o tym nie myślałem. Na razie jestem szkoleniowcem kadry młodzieżowej, choć też nie wiem, czy moja umowa zostanie przedłużona. Być może nowy szkoleniowiec zażyczy sobie wymienić wszystkich trenerów kadr i przyjdzie ze swoją ekipą. Jestem jednak zadowolony z obecnej sytuacji, choć kilka spraw organizacyjnych można by jeszcze poprawić. W każdym razie ja nie mam zamiaru zmieniać pracy" - zakończył.


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5746) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Szwajcara sprzatna nam Rosjanie sprzed nosa ?

  dzis na Eurosporcie trener Rosjan powiedzial, ze Rosjanie sa krotko przed podpisaniem umowy z Berni Schödlerem..ktory by mial u Rosjan przejac posade szefa Superresortu odpowiedzialnego do wyszukiwania talentow i czesciowo przygotowywaniu ich...z mysla o igrzyskach olimpijskich..a wiec wszystko wskazuje, ze nasza reprezentacja ma jednego kandydata mniej...wiec chyba na serio skonczy sie na polskim rozwiazaniu...oj czarno to widze

 • Marco Polo weteran
  poważny wybór czy wygłupy?

  Na taki ruch, zeby z Celeja zrobić pierwszego trenera to nawet Tajner, mam nadzieję, nie wpadnie. W końcu to wybór trenera kadry a nie muppet show. Chociaż, skoro prezes powaznie rozpatruje polska kandydaturę, nigdy nic nie wiadomo.
  Moim zdaniem z Tajnerem jest tak jak z Balcerowiczem. Musi odejść. Wtedy, byc może, zostanie wybrany sensowny trener kadry.

 • anonim
  Kto na trenera kadry A?

  Jedyny kandydat to SZTURC! Ale tego raczej widzę, jako trenera doradcę dla Małysza (gdy główny trener z zagranicy)

  Reszta Polaków się nie nadaje!

  KRUCZEK...skoczkiem był miernym, studentem chyba jeszcze mierniejszym, bo studiował bodaj 8 lat i to na studiach zaocznych. Jego "umiejętności" trenerskie prawie zerowe. Chyba każdy widzi jaka forme prezentowali co co z nim trenowali! Niech najpierw potrenuje dzici w klubie i sam coś osiągnie!

  CELEJ...czy osiągnięcia kadry B w tym roku mozna nazwać rewelacyjnymi? Wątpię...

  FIJAS...jak prezentowała się forma kadry B jak był jej głównym trenerem, to chyba trzeba tłumaczyć tylko dzieciom...

  TAJNER? O jego "umiejętnościach" mówi sezon 2003/2004, czyli okres gdy został bez fachowców a poziom formy Małysza osiągnął dno!
  Tajner nie może być nawet doradcą trenera kadry A!

  A kto inni? Spod ziemi pojawi się inny Polak, który potrafi trenować?
  No może z Kanady ściągną trenera Bafię, ale o jego umiejętnościach trenerskich trudno coś wyrokować, bo trenuje kanadyjskich obżartuchów, z którymi nawet Kojon by sobie nie poradził (z ich tyciem).

  A pozostali nasi trenerzy? No z pewnością są o niebo lepszymi trenerami niż KRUCZEK czy FIJAS, ale nigdy kadry narodowej nie trenowali, więc trudno coś wyrokować.

  Jeśli nasi skoczkowie będa trenowani tylko przez polskich zawodników, to szykujmy pogrzeb polskich skoków i spodziewajmy się, że Małysz bardzo szybko rzuci nartami i uznam to za bardzo rozsądną decyzję z jego strony...

 • vegx redaktor

  Celej: "Nie dostałem propozycji"

  To niewątpliwie pozytywna wiadomośc w tym całym zamieszaniu, bardzo mnie ucieszyła.

 • anonim
  dfs

  trenerem kadry A powinien być Kruczek , nie ma dużego doświadczenia ale za to pracował z Lepistoe i dobrze zna polską kadre i jej realia

 • anonim

  Żaden polski trener nie nadaje sie na głownego trenera kadry A.
  ŻADEN!

  Kadrę A powinien jednak trenowac Jan SZTURC jako trener pomocniczy dla MAŁYSZA (skoro Małysz nie chce sam trenować).

  Trenerem głównym musi być ktos z zagranicy (bez układów towarzysko_"mafijnych").
  I to trener głowny powinien sobie dopberać asystentów.
  Trener Kruczek powinien byl juz dawno wyleciec Na zbity p.... On tez ponosi winę, ża marne wyniki kadry! Nie będzie żadnej poprawy bez wywalenia głownych hamulcowych!

 • anonim

  Mówiłem Wiedziałęm że tak BęDZIE NIE PO TO KRUCZEK BYł PAZIEM 2 POPRZEDNICH TRENERóW I ROBIł SOBIE DOBRY GRUT POD NOGAMI żEBY TERAZ GO AWANSOWAł PREZES TAJNE. To jest straszne dokładnie jak z wycieczkami Tonia do Japoni. Kruczek to żaden trener zobaczcie jego super tajną broń jaką dyspopnuje :) http://youtube.com/watch?v=E4RVrKUNdQw

 • Karolina początkujący

  Uff... jeden z głowy.
  Jeszcze tylko wykluczcie Kruczka, Klimowskiego, Fijasa, Tajnera Seniora i Tajnera Juniora i bedę spokojna o przyszłość polskiej kadry.

 • dziadek początkujący
  @ MBB

  jak rozumiem usiłujesz uświadomić tą część czytających, którzy nie potrafią dodać dwa do dwóch;)

  Chwalebny zamiar, ale z góry skazany na niepowodzenie.
  Ale nic to, postaram się nieco pomóc. Po występie Celeja w TVP widać było, że jego poglądy na stan i przyszłość kadry są diametralnie różne od punktu widzenia prezesa. Na takie cuś można sobie pozwolić tylko w dwóch przypadkach: albo ma się poparcie dużej części tzw. "działaczy narciarskich", albo już się wie, że zostanie się odstrzelonym. Jest też 3 przypadek ale przez szacunek do Celeja nie biorę go pod uwagę.

  Jeśli trenerem ma zostać ktoś z krajowego grajdołka to tylko Fijas. Lub Kruczek. Obaj nadają się idealnie do kierowania z tylnego siedzenia. Pierwszy pokazał już jak trenować aby podopieczni do niczego nie doszli, drugi się tego dopiero uczy.

  Z dwojga złego wolę już Kruczka.

 • anonim
  Trener.

  A mi się wydaje, że trenerem zostanie dwójka polaków Kruczek i Tonio Tajner, ostatnio mu nie idzie, a musi przecież zarabiać na życie. ;/;/;/ Hannu był dobrym Trenerem.

 • ... początkujący

  No nie! Jeszcze tylko brakowało tego, żeby pan Celej nie przedlużył umowy...
  Jakaś makabra!

 • andbal profesor
  @Radek

  Tylko czy czasami za to nie poleci to nie wiem. Sytuacja w kadrze młodzieżowej przypomina mi kadrę A. Łukasz Rutkowski a potem długo długo nikt. Dawid Kowal na 8 występów w PK tylko 9 pkt., Toczek nie znam przyczyny (kontuzja czy cóś że tak słabo), Kubacki, JKot PK słabo FC średnio, Gąsienica-Kotelnicki mało występów 2 x w PK 2x AC i 2x FC - bez komentarza, Cieślar występów więcej (10 w AC i FC) "mizeria", Ziobro najmniej występów tylko 4 razy w FC wyniki jak poprzednicy.

 • Radek początkujący

  Celej w telewizji pokaza charakter. Mówił o tym co ważne i robi to otwarcie. Za to - szacunek dla niego.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).