Andreas Aren Mistrzem Szwecji

• 2008-03-20 01:45
We wtorkowy wieczór na skoczni Paradiskullen (HS100) w Oernskjoeldsvik odbyły się zimowe Mistrzostwa Szwecji. Pewne zwycięstwo z przewagą pięciu punktów odniósł Andreas Aren.

Aren wywalczył złoty medal skokami na odległość 95 oraz 99,5 metra. Tytuł Wicemistrza Szwecji przypadł Isakowi Grimholmowi, który zaledwie o jeden punkt wyprzedził trzeciego - Johana Eriksona.

Tuż poza podium sklasyfikowany został, znany już wiernym kibicom skoków narciarskich, Carl Nordin. W sumie w zawodach wzięło udział 24 skoczków.

"Warunki były dobre i równe dla wszystkich. Moje skoki też, nie jestem jednak do końca zadowolony z mojej próby w pierwszej serii. Uzyskałem co prawda drugą odległość tej serii, ale żeby wygrać trzeba oddać dwa dalekie skoki" - powiedział srebrny medalista Mistrzostw Szwecji, Isak Grimholm.