Werner Schuster nowym trenerem niemieckich skoczków!

 • 2008-03-25 16:45
ong>Nie Andreas Bauer, a aktualny szkoleniowiec szwajcarskich skoczków - Werner Schuster będzie nowym trenerem niemieckiej kadry.

Co prawda na ostateczne potwierdzenie wyboru Austriaka na szkoleniowca Martina Schmitta i spółki musimy zaczekać jeszcze kilka dni, to jak podają niemieckie media, może on już być praktycznie pewny nowej posady.

38-letni szkoleniowiec był m.in. pierwszym trenerem Gregora Schlierenzauera, gdy obaj przebywali w gimnazjum w Stams.Tadeusz Mieczyński, źródło: sid.de
oglądalność: (12551) komentarze: (40)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Werner Schuster w PŚ

  Werner Schuster ur.1970

  1987/1988 - 26 miejsce - 30 pkt - 5 Austriak
  1988/1989 - 57 miejsce--- 6 pkt - 9
  1989/1990 - bez pkt PŚ
  1990/1991 - 43 miejsce - 10 pkt - 9
  1991/1992 - 49 miejsce--- 4 pkt-10
  1992/1993 - 54 miejsce--- 2 pkt-10
  ---------------------------
  1993/1994 - 52 miejsce - 47 pkt - 7
  1994/1995 - 93 miejsce--- 1 pkt-11

  Do sezonu 1992/1993-stara punktacja(1-25 pkt,2-20,3-15,4-12,5-11,6-10,15-1 pkt)

 • jozek_sibek redaktor
  Ostatni sezon Wernera Schustera w Szwajcari

  Szwajcarzy w PŚ 2007/2008:

  7.A.Kuettel --- 778 pkt
  9.S.Ammann - 728
  42.G.Landert -- 46

 • marta początkujący

  eh, oni to chociaż mają normalny związek zajmujący się skokami, nie to co u nas, tylko kasa, kasa i kasa..
  Ciekawe, kto bedzie trenował Szwajcarów,
  zmian się zachciał ;-P
  Ciekawe co z polskim terenerem?

 • #Madzia początkujący

  Byłam przekonana, że Shuster pozostanie dłużej w Szwajcarii... Cóż, młody trener widocznie szuka nowych wyzwań, gdyż postawił się przed nielada zadaniem - musi wyciągnąć z dołka niemieckie skoki... Czy mu się to uda, nie wiem. Chociaż patrząc na młodzież u naszych zachodnich sąsiadów, mozna sądzić, że nadchodzi "nowa epoka" dla nich w tym sporcie. Może coś z tego będzie:)

 • anonim
  -

  kto w takim układzie będzie trenerem Szwajcarów?
  P.S. Cos duuże przetasowanie nam się szykuje wśród trenerów na przyszły sezon ;)

 • JoaN bywalec
  cd

  Jeśli zaś nie Kruczek to kto?!
  i w końcu chciałabym wiedzieć co z tymi współpracownikami -są czy też nie?Bo tzw."konsultacje" ( o zgrozo!) z psychologiem,prof.Żołądziem czy kimkolwiek innym to kpina!

 • JoaN bywalec

  Czytam Wasze dywagacje na temat nowego trenera naszych skoczków i powiem szczerze - ja ŻADNEGO POLSKIEGO kandydata na trenera kadry A NIE WIDZĘ.
  Co więcej....boję się co się stanie z kadrą,z Adamem Małyszem jeśli prawdą okaże się przejęcie kadry A przez Ł.Kruczka.
  Nie mam tu na myśli osiągnięć czy ich braku u Kruczka jako zawodnika bo to wcale nie jest adekwatne do funkcji trenerskiej - ale zasób wiedzy,doświadczenie , umiejętność ich zastosowania oraz EFEKTY tego w pracy z zawodnikami.
  Możecie mnie tutaj zrugać ale ja to czarno widzę....Obawiam się,że nie zobaczymy niczego dobrego w przyszłym sezonie i co najgorsze w MŚ! Chyba,że Adam kolejny raz sam,cudownie odrodzi się jak Feniks- tylko czy to nastąpi?
  Czy ON dotrwa do IO w Vancouver aby zwieńczyć olbrzymią kolekcję swoich trofeów tym najważniejszym-olimpijskim ZŁOTEM ?
  Być może i szczerze,z całego serca MU tego życzę....
  Jednak Adam ma już skończone 30 lat i o wszystko będzie teraz trudniej-młodzi są w ataku,są w pełni sił co więcej chyba niektórzy osiągają apogeum możliwości.
  Choćbyśmy nie wiem jak pragnęli dla Adama tego by ze spokojem mógł "zejść ze sceny niepokonany" jeśli tak zdecyduje ..........czy tak się stanie?

 • anonim

  Właśnie dlatego nie mogę się doczekać 28-ego marca,
  wtedy poznamy trenera :) i chyba cały nowy sztab,
  tak to rozumiem, że tego dnia bedzie podane to do publicznej wiadomości.
  jestem bardzo ciekawa ile z tych obietnic zostanie spełnione i jak bedzie teraz wyglądał współpraca pomiędzy trenerami z innych kadr, bo to przecież bardzo ważne.

 • Beti początkujący

  Coś mi się wydaje, że ten plan z całym sztabem, fizjologiem i psychologiem siedzi na razie tylko w głowie p. Tajnera i żaden z zainteresowanych jeszcze o niczym nie wie, dobrze, że chociaż Kruczek wie, że może być trenerem...

  Zagrania Tajnera osiągnęły już apogeum...wychodzi na to, że prezes mydli nam oczy. Najpierw tym, że ma wielu kandydatów na trenera (a w rzeczywistości właściwie tylko Kruczka brał pod uwagę , bo z innymi nie rozmawiał), a teraz że ma być cały sztab, tyle, że członkowie rzekomego sztabu nic nie wiedzą :/

  To zmierza do nikąd O_O

 • anonim
  AHONEN ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ!

  Niedawno Ahonen na konferencji prasowej w Helsinkach powiedział, że kończy karierę.
  Decyzja, której można się było spodziewać, jednak szokująca.

 • anonim
  prof. Żołądź

  Onet za Dziennikiem Polskim podaje, że poza luźną rozmową, która miała miejsce jakiś czas temu, prof. Żołądź nie otrzymał żadnej konkretnej propozycji. Rozumiem, że 28 marca poznamy nazwisko trenera kadry, ale ze sztabem też chyba już pora rozpocząć jakieś wstępne rozmowy. Jeśli opcja z trenerem polskim i sztabem jest aktualna...
  P.S. Przypomina mi to niedawną sytuację, gdy Horngacher był kandydatem na trenera, tyle że kontakt był jednostronny i tylko z jego strony...

 • Anika bywalec

  Skoro pod sąsiednim newsem, "pod kreską" mógł się wypowiedzieć p. Łagosz i odpowiedzieć na pytania, to nie widzę przeszkód, żeby tego samego nie mógł zrobić p. Tajner.
  Zapewniam, korona z głowy nie spadnie :).
  Zapraszam P. Tajnera do zajęcia stanowiska i być może obronienia swoich racji.
  Do odważnych świat należy.

 • anonim
  TAJNER

  W założeniach, obietnicach wszystko wygląda pięknie ładnie, zresztą Pan Tajner już niejednokrotnie składał różne obietnice, deklaracje, wypowiadał różne słowa, np. że nie wtrąca się do pracy trenera Lepistoe (przykładowo- to była jego decyzja, by wystawić drużynę na MŚ w lotach, trenerzy i Adam byli przeciwni), w trakcie Turnieju Nordyckiego jako gość TVP mówił, że decyzji w sprawie trenera na przyszły sezon jeszcze nie ma, mówił o 3 opcjach (1. Lepistoe, 2. trener zagraniczny, 3. trener krajowy), a tymczasem 5 marca (dzień po 2. zawodach w Kuopio) PZN podjął decyzję o nieprzedłużaniu kontraktu z Finem. ( O ile dobrze pamiętam- to gościem transmisji z fińskiej części turnieju był A. Celej, Tajner wystąpił w części norweskiej, a więc po posiedzeniu). Nas jednak nadal karmił słowami, że decyzji nie ma, będzie po zakończeniu sezonu. Pomijam obietnice podium Adama, gdyż to już nie od niego zależało.
  Teraz znowu założenia są piękne, jest mowa o sztabie (miał być za czasów Lepistoe), o tym że ON nad wszystkim będzie miał pieczę. Słyszymy kolejne obietnice. Ale czy można mu wierzyć?
  Uważam, że pomysł z Kruczkiem nie jest dobry. Sztab sztabem, prezes prezesem (ew. nadtrener- nadtrenerem), ale trener Kadry A musi być dobry i doświadczony. Puste deklaracje Pana Tajnera nie wystarczą.

 • Julka początkujący

  @Fanka
  Teraz Pan Prezes też obiecywał zagraniczne nazwisko jako trenera. I co? I nic. Za dwa dni zobaczymy jak będzie ...
  A co do tego psychologa, to zawodnicy i tak studiują w Krakowie to mają w zasadzie po drodze.
  Inna kwestia, że niezbyt to im pomogło.
  Ale racja. Jeśli sztab szkoleniowców i specjalistów był obiecany to być powinien. I właśnie teraz trzeba zacząć Tajnera rozliczać z obietnic. Sam powiedział, że jak do olimpiady coś z Małyszm nie wyjdzie to sam bierze to na siebie. Ciekawa jestem....

 • anonim

  Tak, pamietam te słowa Prezesa przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu,
  doskonale to pamietam, gdy podczas jednego z wywiadów w sportowym wieczorze obiecywał i mówił, że bedzie sztab ludzi,
  faktycznie, nikogo takiego nie było.
  Dwóch tylko zawodników rozpoczęło współpracę z psychologiem i to jeszcze sami musza do niego jeżdzić do Krakowa.

  Osobiscie to jestem pełna obaw, ale poczekamy i zobaczymy, jak to bedzie tym razem.

 • anonim

  @ nnnnnnnnnnnnnnn (*225.neoplus.adsl.tpnet.pl),

  Skróć sobie nicka bo ciągnie się za tobą jak makaron nitki :))

  Jesli piszesz, ze niby ja nie mam pojęcia o sporcie to co napisac o tobie ?
  Powtarzasz moje słowa,jak papuga:)
  W dodatku to co ja napisałam, to nie moje własne wymysły ale mówią o tym w TV, od marca, piszą o tym na każdej prawie stronie sportowej o skokach, pisza w gazetach, a także same wypowiedzi Prezesa w TV,

  I to nie moja decyzja o tym co robi Pan Prezes ani co zrobi, tylko jego własna, więc kieruj żale i pretensje na meila do niego osobiscie a ni do mnie .
  Buahahaha :)

 • MarcinBB redaktor
  sztab fachowców i rozmyta odpowiedzialność

  Trudno powiedzieć, jaki scenariusz jest gorszy dla polskich skoków - czy taki, w którym niedoświadczony trener dostaje do ręki wszystkie sznurki i osobiście decyduje o wszystkim, czy taki, w którym kadrą nie rządzi tak naprawdę nikt, nikt nie jest władny sam podjąć jakichś decyzji, członkowie sztabu bezskutecznie przekonują się nawzajem do swoich koncepcji a na końcu nie można znaleźć winnego porażek, odpowiedzialność się rozmywa, a co gorsza, nie wiadomo, które decyzje były błędne, więc nie wiadomo, gdzie tkwi problem i jak się zabrać za jego naprawę.
  Przypominam też słowa prezesa Tajnera, gdy trenerem polskich skoczków zostawał Hannu Lepistoe: "Z trenerem będą współpracować oprócz asystentów także naukowcy: psycholog, fizjolog, biomechanik, lekarz. Nazwiska tych osób poznamy w najbliższym czasie."
  Wtedy skończyło się na zapowiedziach. Jak będzie tym razem?

 • anonim

  No i już przestańcie siac panikę, bo z tego co czytałam na wielu stronach nie tylko tutaj, Kruczek nie bedzie decydował sam o wszystkim,
  mówił to tez wyraznie w TV podczas jednego z wywiadów, że bedzie wspomagany przez sztab ludzi, którzy będą mu pomagać, przypominam, ze ten sztab ludzi to profesjolaniści w swoim fachu, którzy już kiedys współpracowali z naszą kadrą, choćby Prof.Żołądż, o d którego będa zależały choćby prawidłowe treningi,
  Kruczek nie bedzie sam, ale jesli to prawda, to bedzie cały sztab ludzi do tego powołanych,
  czyli jest to to, o czym tu nieraz się pisało i nawoływało,
  fizjolog, psycholog, biomechanik, czyz nie ?


  BUhahhaa!

  Widać, że nie masz najmniejszego pojęcia o sporcie. Powiem Ci jedno, to tak naprawde jeszcze gorzej, że Kruczek nie będzie miał kontroli nad kadrą. Nie będzie mógł sam nic zrobić bo za każdym razem będzie sie konsultował z wielkim panem prezesem A. Tajnerem. To żałosne! A nie od dzis wiadomo ze Małysz nie chce już współpracować z Tajnerem. A to wielki skok Kruczka ;p http://pl.youtube.com/watch?v=E4RVrKUNdQw

 • anonim

  No i już przestańcie siac panikę, bo z tego co czytałam na wielu stronach nie tylko tutaj, Kruczek nie bedzie decydował sam o wszystkim,
  mówił to tez wyraznie w TV podczas jednego z wywiadów, że bedzie wspomagany przez sztab ludzi, którzy będą mu pomagać, przypominam, ze ten sztab ludzi to profesjolaniści w swoim fachu, którzy już kiedys współpracowali z naszą kadrą, choćby Prof.Żołądż, o d którego będa zależały choćby prawidłowe treningi,
  Kruczek nie bedzie sam, ale jesli to prawda, to bedzie cały sztab ludzi do tego powołanych,
  czyli jest to to, o czym tu nieraz się pisało i nawoływało,
  fizjolog, psycholog, biomechanik, czyz nie ?

 • anonim

  @ nieznany (*j42.neoplus.adsl.tpnet.pl),

  W czyms się wyraznie mylisz.

  W ostatnich zawodach w Planicy to nie KRuczek decydował kogo wystawić w drużynie na zawody, wyraznie Tajner mówił, że o tym juz dawno zdecydował trener Lepistoe,
  ale najłatwiej było mu zwalić winę na kogos kogo nie było, kogos kto nie mógł sie obronić,
  ale tak powiedział.
  No i skoro już sam zaczął pod koniec tak ingerować w drużynę i w to co się dzieje, to co za problem był dla Prezesa kazać przyjechac na loty np: Mateji ?
  Ale to nie Kruczek zdecydował.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).