Mała Kryształowa Kula powraca do łask FIS

 • 2008-06-05 20:57

Podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Cape Town, zadecydowano, że od przyszłego sezonu do Pucharu Świata powróci tzw. "Mała Kryształowa Kula". Trofeum to będzie przyznawane zawodnikowi, który zbierze największą ilość punktów we wszystkich konkursach lotów.

Kolejną nowinką jest wprowadzenie do kalendarza Pucharu Świata tzw. FIS Team Tour, rozgrywanego na terenie Niemiec. Będzie to cykl, składający się z trzech konkursów indywidualnych i dwóch drużynowych, odbywających się na trzech obiektach (Willingen, Klingenthal i Oberstdorf).

Dodatkowo FIS zatwierdził zmiany w przepisach dotyczące kryteriów przygotowania skoczni, a w szczególności najazdu, jak również poprawki w przepisach dotyczące kombinezonów oraz zwrotów kosztów poniesionych przez drużyny, uczestniczące w zawodach.

"Zwiększenie liczby konkursów drużynowych w przyszłym sezonie, a także utworzenie FIS Team Tour to rezultat dużego zainteresowania ze strony opinii publicznej oraz ekip tego rodzaju rywalizacją. Teraz z niecierpliwością czekamy na reakcję kibiców na te zmiany" - powiedział Walter Hofer.


Tadeusz Mieczyński, źródło: FIS
oglądalność: (15872) komentarze: (21)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  fajnie się czyta komentarze po pięciu latach, kiedy krytykujecie trenera Kruczka i "resztę tej bandy". Teraz trener Kruczek jest już dobry według was i nie ma już "reszty tej bandy". Mamy dobrą, wyrównaną drużynę i wejście do drugiej serii drużynówki jest normalnością, tak samo wejście więcej niż jednego skoczka do drugiej serii konkursu indywidualnego i kilku naszych skoczków w pierwszej dziesiątce.

  Pozdrawiam

 • Piotr stały bywalec

  Myślę że Fis Team tur i Mała kula za loty uatrakcyjnię rywalizacje

 • Mario bywalec

  Winner of KOP Trophy 2006 - Roar Ljoekelsoey, not Bjoern Einar Romoeren
  http://www.moj-album.com/album/2608445/?os=2612943

 • Papaj początkujący
  `

  kompletnie nie masz racji w polsce problemen nie jest trener Kruczek a chory system szkolenia oraz brak pieniedzy, skoczni to wszytsko nie pozwala sie rozwijac młodym zawodnikom

 • anonim
  @Łukasz

  Problemem u nas są trenerzy a nie skoczkowie. Porządny trener potrafi nawet z przeciętniaków stworzyc porządną drużynę (Norwegia, Rosja a teraz i Francja) a beznadziejny i leniwy trener nawet z porządnych skoczków nieloty.

  A drużynówki są świetne. W tym roku w Planicy, to właśnjie drużynówka była najpiękniejszym konkursem.

 • anonim
  WALTER HOFER

  MOIM ZDANIEM TE KONKURSY DRUŻYNOWE TO BEZNADZIEJNY POMYSŁ. CIEKAWE CO JESZCZE WYMYŚLI HOFER. PRZRCIERZ DRUZYNÓWKI NIKOGO NIE INTERESUJĄ, BO CIEŻKO JEST OGLADAĆ KONKURSY W KTÓRYCH WYGRYWAJĄ AUSTRIACY, FINOWIE LUB NORWEGOWIE. POLACY JAK WEJDĄ DO DRUGIEJ SERII TO BEDZIE SUKCES. ZWŁASZCZA SZKODA MI MALYSZA BO MUSIE SIĘ MORDOWAĆ Z TYMI DEBILAMI Z NASZEJ KADRY

 • anonim

  @Mario

  Jak się domyslam potrafisz czytac po polsku zatem wutłumacz mi bo nie bardzo wiem co napisałeś, bo jesli chodzi o loty, to Adam, ma 3 kule za te imprezy,
  po kolei,
  za sezon, 2000/01, za miejsce 2
  za sezon 2002/03, za miejsce 3
  i sezon 2006/07 za miejsce 1

  I stoją one w jego galerii w Wisle, innych z lotów nie ma, albo ja nie pamiętam:)

 • Mario bywalec

  Malysz also won the small crystal globe (Mała Kryształowa Kula)
  for events without ski-flying (Ski-jumping world cup, awarded between 1995/96 - 2000/01) in season 2000/01.

 • anonim
  @Morgi Fan

  Ja mam lepszy pomysł. Idź sobie do sklepu, kup 5 kryształów w kształcie kuli, nazwij je np. małymi kulami za loty i będziesz lepszy od Małysza. Nieważne że i Ty Małysz nie będziecie tego mieć od FIS tylko od właścicieli skoczni (Puchar KOP) a Ty od siebie. Zawsze możesz mówić, że masz więcej kul od Małysza, hehehe. No bo co to za problem czy ma się małą kulę z kryształu (zwaną Pucharem KOP) czy Małą Kulę za Loty (jako nagrodę FIS)?

 • anonim

  @MorgiFan

  Najlepiej to pojedż do Wisły i zajrzyj do galerii Adama,
  tam są wszystkie kule,
  czyli 4 duże i 3 małe ! Tak ! stoją 3 mniejsze kulki :)

  Z opisami, co, za co i kiedy otrzymał.
  Dwie pierwsze małe to za drugie i trzecie miejsce w lotach,
  ta trzecia za pierwsze w sezonie 2006/07,
  kiedyś przyznawano do trzeciego miejsca, mniejsze kulki, Adam ma obecnie 3.
  Prawdziwe cacka, zobaczyc to na własne oczy :)

 • anonim

  Jak to nie dostał, a co trzymał w rękach jak nie dwie kule, w sezonie 2006/07,

  Jedna była za generalkę a druga za loty, tylko nasza telewizja łaskawa nam tego nie pokazała,
  no i organizatorzy dali plame nieco, bo jak Adam szedł na podium jako zwycięzca trzeciego konkursu lotów, to juz wtedy powinni mu wręczyć małą kulę a oni dali mu ją owiele póżniej, my tego nie widzieliśmy.

  Ale najwazniejsze, że są zdjęcia z tego wydarzenia, mam je, jak Adam klęczy i pozuje do zdjęć, z dwiema kulami, jest nawet fotka jak Janne Ahonnen, podchodzi i mu gratuluje.
  Ja mam te fotki:)

 • anonim

  Oczywiście Adam Małysz zdobył Puchar KOP w sezonie 2006/2007.

 • MorgiFan stały bywalec

  A czy Adam Małysz dostał jakąś kulę za zwycięstwo w KOP? Chodzi mi oczywiście, o to że wręczyli mu coś, a nie tylko satysfakcja za wygraną/

 • anonim

  hcę jaknajwięcej lotów - najlepiej 6 lub 7 konkursów w sezonie

 • anonim

  Ale wszystko mylą, juz sami nie wiedzą co zmienić od przyszłego sezonu.
  A co niby Adam odbierał rok temu jak nie małą kryształową kulę za zwycięstwo w lotach ?
  Dla mnie to była mniejsza kula i kropka, za loty.
  Interesują mnie również te poprawki w przepisach odnośnie kombinezonów, co to jest znowu ?

  A jak Walter chce tyle tych konkursów drużynowych to może tylko je robic dla Austriaków, Norwegów i Niemców !

 • anonim

  A kto niby KOP zlikwidował? W zeszłym roku Puchar KOP otrzymał Adam Małysz a w tym sezonie (2007/2008) Janne Happonen przecież.
  KOP trwa, to Małej Kryształowej Kuli nie było przez kilka lat.

 • vegx redaktor

  W ogóle śmiech na sali, że na pare lat zlikwidowali KOP, a teraz znów będzie.
  A co do konkursów drużynowych, dla Norwegów i Austriaków to może będą to atrakcyjne konkursy, ale dla Polaków - wątpie. Szczególnie jeśli nasza drużyna będzie prezentowała podobną, stabilną formą jak w zeszłym sezonie, czyli regularnie poza czołową 8.
  Wiele zależy od tego co trener zdziała z tą naszą "bandą", może ich zmobilizuje do jakiegoś wysiłku i poważnego traktowania sportu.

 • anonim

  Also,KOP Trophy hadn't nothing to do with the FIS, it was a trophy awarded by International Ski-flying Organization (KOP), it is a shame that KOP doesn't have official homepage or any kind of contact information.

 • Mario bywalec
  Puchar KOP

  Hello
  The KOP Trophy isn't (wasn't) the same thing as Ski-flying world cup. For example, for the season 2006/07 when Adam Malysz won it, the classification was based on the points system that is used in Four Hills Tournament and Nordic Tournament, not the world cup points. Also,it is unclear wheather or not this is (was) a trophy only for the best ski-flyer of the world cup season or ski-flying world championships were also included in the total evaluation (or for ex. Continental Cup competitions at Vikersund 2004). Another thing, on the page
  http://www.hiihtoliitto.fi/makihyppy- yhdistetty/finnjumping_info/photo_gallery/ski_jumping/
  there is a picture which says : KOP Cup winner, best ski flyier 2007-2008, and on the picture there is Janne Happonen. Now,it is completely unclear how can he be the winner of the KOP Cup, because he was far behind Janne Ahonen in both world cup ski-flying points and total points added from all the competitions.
  Sorry for writing in English, I can read Polish but I can't write it :(

 • anonim

  Po co te konkursy drużynowe? Nie lepiej więcej indiwidualnych zrobić? Eh.

 • anonim

  No szok przywracają Małą Kryształową Kulę, która ponoć Małysz wygrał rok temu :PPP
  Czyżby tamta nią nie była, tylko po prostu był to Puchar KOP?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl