XIV Letnia Liga Szkolna: Jarząbek, Kołodziej, Leja i Biela zwyciężają

 • 2008-06-14 16:29
ong>Przyszedł wreszcie czas na inaugurację sezonu letniego w zakopiańskim ośrodku. W środę rozegrano pierwsze zawody XIV Letniej Ligi Szkolnej.

Wśród najmłodszych dzieci startujących na K15 pierwsze miejsce zajął Dawid Jarząbek z TS Wisła Zakopane, lądując na 16,5 m i 17,5 m. Tuż za nim znalazł się jego klubowy kolega, Damian Skupień, który uzyskał takie same odległości. Trzecią lokatę wywalczył Michał Ziobro z WKS Zakopane (14,5 m i 15 m). W tej kategorii wiekowej wystartowały dwie dziewczynki, które bardzo dobrze poradziły sobie w rywalizacji z chłopcami. Wysoką, piątą lokatę wywalczyła Maja Stachowska z WKS Zakopane (12,5 m i 13,5 m), natomiast siódma była Kamilka Bafia z TS Wisła Zakopane (12,5 m i 11 m).

Dziesięcio- i jedenastolatkowie skakali na K35. Wśród nich wygrał Krystian Kołodziej ze Startu Krokiew Zakopane, który uzyskał odległości 28 m i 27 m. Drugie miejsce wywalczył Bartek Jarząbek (27 m i 26,5 m), a trzeci był Andrzej Pałasz (25 m i 24,5 m). Startująca w tej kategorii Asia Szwab zajęła 6. lokatę (21 m i 21 m).

Wśród młodzików triumfował faworyt - Krzysio Leja, który w obydwu seriach skakał najdalej - 32 m i 32,5 m. Drugie miejsce wywalczył jego kolega z klubu Start Krokiew - Bartek Gąsienica-Laskowy (31,5 m i 31 m). Na najniższym podium znalazł się natomiast Kuba Bachleda-Szeliga (31 m i 31 m). 18. miejsce w tej grupie zajęła Magda Pałasz (20 m i 18,5 m).

Najstarsi zawodnicy - z roczników 1993 i 1994 skakali na K65. Na podium bez niespodzianek - wygrał Staszek Biela (64,5 m i 64,5 m), przed Jankiem Ziębą (63 m i 65,5 m) i Andrzejem Gąsienicą (63 m i 62,5 m).

Pełne wyniki

Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5672) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Czy Polacy jada na zawody do Czech?
  Niestety w Turnieju 4 Skocznia na skoczniach w Hinzenbach nikt z naszych nie startował. Na zawodach byly obecne nie tylko dzieci z Austrii, Niemic i Czech, ale z takich "potęg skokowych" jak Węgry czy Rumunia. No i Rumuni pokazali prawdziwą klasę!

 • anonim

  XX BESKIDZKI TURNIEJ SKOKÓW NARCIARSKICH 5.06.2008

  Zapraszamy na dwudziestą edycję Beskidzkiego Turnieju Skoków Narciarskich Dzieci i Młodzieży, które odbędą się w dniach 19-22 czerwca na skoczniach narciarskich w czeskich miejscowościach Nýdek, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnov pod Radhoštěm oraz Kozlovice.
  Regulamin imprezy w języku czeskim w zajączniku

  zobacz:
  http://www.files.jasnet.pl/sport/ogl /80_&Rozpis%20BT%202008.pdf

 • Boy profesor

  "Dawid Jarząbek z TS Wisła Zakopane, lądując na 16,5 m i 17,5 m. Tuż za nim znalazł się jego klubowy kolega, Damian Skupień, który uzyskał takie same odległości. "

  W wynikach jest napisane, że było to 17 m, nie 17,5 m, a to różnica, bo 17,5 m to już jest rekord tej skoczni.

 • anonim

  Szkoda, że nie startuja zawodnicy z Wisły i Szczyrku. PZN powinien zapłacić za start tych ze starszej kategorii, skoro się tak ślimaczy z dokończeniem skoczni w Szczyrku i Wiśle i pozbawia starszych zawodników z tamtych rejonów mozliwości treningu i współzawodniczenia z rówieśnikami..

 • anonim
  @łoś

  Na skijumping jest pdf z wynikami.
  22 lipca zajął 11 miejsce na K-65 (63,5 m; 57,5 m) i skakał w kategorii 1992 i młodsi, oczywiście był najmłodszym skoczkiem. I wcale nie twierdzę, że ma skakać na K-120, ale powinien regularnie na K-65 i czasami na K-85. W ten sposób jego talent rozwinie się najwłaściwiej bez ryzyka zniszczenia mu stawów i bedzie mógł kiedyś godnie zastapić Małysza.

 • anonim

  dziś Krzysiek Leja na K-85 skoczył grubo ponad punkt K :)

 • anonim

  Pozatym sprawdziłem Twoje informacje o tym crunchipsie i jakoś sie niedoczytałem ty 63,5m. Podaj link jak możesz:) Ja zamieszcxze swój z 21 lipca 2007(zeszły rok);p http://orliki-skoki.blog.onet.pl/1,DA2007-07-21,index.html

 • anonim

  Jeżeli to prawda, bo przyznam szczerze nie pamiętam tego to mamy do czyniena z podobnym talentem co Murańka, ale to nie zmienia faktu, że normalnie rozwijający się zawodnik w wieku 12 lat wogóle nie skacze na skoczniach tego kalibru i nie mówie tu, że skoczył by całkiem na bule bo źle mnie zrozumiałeś mówie o skokach na odległość 35-45 m podczas gdy inni fizycznie bardziej rozwinięci skaczą regularnie pod 55-60. Dlatego dalej uważam, że nie ma sensu dawać "normalnych" 12 latków na K-65

 • anonim
  Czy 63,5 metra to bula na K-65?

  Na zeszłorocznym Crunchipsie Krzysztof LEJA skoczył 63,5 metra na K-65. Czy to jest lądowanie na buli?
  Zwycięzca skoczył 65 metrów ( Klemens Murańka)

 • anonim

  A byłeś kiedyś na zawodach? Jak nie to ty nie pleć bzdur! na małych skoczniach nawet głupi z ulicy by skoczył porównywalnie (mam tu na myśli skocznie do K-20) zresztą ja jestem na prawie każdych zawodach...nie wiem czy kojażysz np taki Krzysztof Kabot skacze bardzo ładnie na skoczniach K-35, a jak idzie na wyższą to nieprzelatuje buli! Bo jest poprostu za słaby na to i tak jest z Krzysiem Leją i wieloma innymi! K-65 to ogromna skocznia na 12 latka!

 • anonim

  A co do Klimka to on naprawde obecnie zasługuje na skakanie na większych skoczniach ale on ma wspaniałą technike na progu i niewątpliwie wielki talent ale powiedzmy sobie szczerze on jeszcze rośnie jest i skacze tak jak mu warunki fizyczne pozwalają...gdyby on nie był tak lekki i lotny to nawet najlepsza technika niepozwoli mu przelecieć buli ! Także tu wielkie wyzwanie dla trenerów żeby go prowadzić dobrze, bo jak podrośnie to będzie sie liczyć siła i trening na mniejszych skoczniach...także ludzie nienapalajcie sie:)

 • anonim

  K-65 to duża skocznia?
  Dokad ma deptrać K-35? Aż sie zestarzeje? A Krzysiek ma 12 lat a nie 13 i nie pleć bzdur, że buli na K-65 nie przelatuje.

 • anonim

  Zakopane niech sie cieszy że Wisła Ustronianka nie startuje bo by baty wszędzie dostali ! A co do Krzycha Leji to on ma 13 lat i nie przesadzajmy z tym przenoszeniem skoczków na większe skocznie...niech wygrywają co mają, a jak będą naprawde zasługiwać na większą skocznie to ją dostaną. Przecież powiedzmy sobie szczerze że Krzycho Leja tak jak większość uważanych za Was mega młodych gwiazd nie przelatuje buli na większej skoczniach i po co im to? Tylko psychike niszczą;p Od dużych skoczni są treningi i chyba trenerzy wiedza nieco lepiej niż my :) Pozdro...

 • anonim

  A Leja nadal maltretuje K-35? Tylko dlaczego tego chłopca nie wpuszczą na K-65? Ma nieodpowiednie nazwisko, czy co?

 • anonim

  A co z Klimkiem?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).