Wielkie pieniądze nie dla Rosji

 • 2008-06-27 20:56
ong>Niedawno Rosyjski Związek Narciarski zwrócił się z prośbą o sponsoring drużyny skoczków narciarskich i dwuboistów do 20 największych światowych koncernów samochodowych. Efekt? Sportowcy nie dostali ani rubla. Powodem odmowy była zbyt mała popularność skoków narciarskich w Rosji.

"Nasza sytuacja nie jest ciekawa. Tak naprawdę nie mogliśmy nigdy realnie marzyć o zwycięstwach w Mistrzostwach Świata z prostego powodu - w naszym kraju brakuje skoczni. Te obiekty są bardzo kosztowne stąd moje częste wizyty u gubernatorów poszczególnych regionów. Na razie jednak nie przyniosły one rezultatów" - powiedział szef rosyjskiego narciarstwa, Władimir Sławskij.

Rosyjski Związek Narciarski skontaktował się ostatnio z 20 największymi firmami samochodowymi na świecie, jednak żadnej nie udało się przekonać do zainwestowania w rosyjskich skoczków i dwuboistów z powodu zbyt małego zainteresowania Rosjan narciarstwem klasycznym.
Odpowiedź Hondy brzmiała: "Przeanalizowaliśmy rynek skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Nie wchodzą one jednak w skład popularnych dyscyplin sportu w Rosji, dlatego wasza propozycja jest dla nas nieopłacalna".

Ostatnią nadzieję władze rosyjskiego narciarstwa upatrują w Ministerstwie Sportu i Komitecie Olimpijskim. Czy szansa rosyjskich skoczków i dwuboistów na rozwój przepadnie? Okaże się niebawem.

Anna Pałac, źródło: Wjes Sport
oglądalność: (4230) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anja bywalec

  To generalnie duża zasługa Steierta, który zachodzi w głowę, jak pozyskać nowe środki dla drużyny. Gdyby prześledzić jego działania w tym kierunku, to można śmiało stwierdzić, że zrobił dla rosyjskich skoczków naprawdę dużo.

 • anonim

  No to jak to się dzieje, że Rosjanie poczynili takie postepy w tym sporcie, bo poczynili, skaczą naprawdę bardzo dobrze i coraz lepiej.
  Niby mają problemy ze skoczniami ale świetnie sobie radzą podczas PŚ.

 • anonim
  Ciekawe

  No nie jest za głośno w Skokach Narciarskich w Rosji. Ale nie można tak robić przecież wszystkie kraje mogą brać udział w Skokach. To jest nieuczciwe, powinni im wybudować skocznie do treningów tak jak są te skocznie w Polsce. Dużo ich nie jest ale wystraczy są 3 na których mogą swobodnie trenować nasi Polscy skoczkowie.

 • Boy profesor

  Niech nie gadają, bo od biedy w Rosji bez modernizacji da się przygotować z pięć dużych skoczni narciarskich i dziesięć normalnych. A że mają przestarzały profil to trudno, jakoś w Lake Placid, Iron Mountain czy Steamboat Springs da się skakać, a te skocznie wcale nie są lepsze od tych rosyjskich.

 • anonim
  @Du Du

  No może z ilością tysięcy przesadziłam, ale zawsze to trasa długości przynajmniej 800-900 km czyli jak u nas z Zakopanego do Gdańska a ruch kilkakrotnie mniejszy i to przez tereny z o wiele niższą gęstościa zaludnienia niż nawet w Polsce. Do niedawna u nich prawie wszystko szło koleja lub samolotami, czyżby nagle te środki transportu zlikwidowali?

 • Du Du stały bywalec

  @nieznany
  Proponuję kupić atlas lub poszperać w internecie a wtedy dowiesz się że to nie kolej transsyberyjska.
  Propomuję podróż turystyczną po Rosji wtedy pogadamy .

 • anonim
  @Du Du

  Czy ruch na trasie Moskwa - Sankt Petersburg jest tak intensywny jak na trasie Kraków-Warszawa? Wątpię, i raczej bezsensem jest budowanie autostrady o długosci kilku tysiecy kilometrów w takim miejscu, to nie Europa Środkowa.

 • Du Du stały bywalec
  nie są głupcami

  Byłem w maju w Rosji.Moim zdaniem to "mocarstwo" to kolos na glinianych nogach.U nas narzekają na autostrady a tam autostrada Moskwa -Sankt Petersburg to tak jak u nas droda 2-giej kategorii.Na pozostałych mogą jeżdzić tylko czołgi.Dlatego nie dziwię się firmom samochodowym bo nie są głupcami.

 • MarcinBB redaktor
  Naiwność

  wiąże się raczej z ogólnym doświaiczeniem życiowym, lub doswiadczeniem w jakiejś dziedzinie. Historia zna przypadki sławnych i bardzo inteligentnych osób które z powodu swej naiwności dali się różnym cwaniakom oszukiwac jak dzieci.
  A co do pieniędzy, to myslę że Rosjanie przeznaczaja na skoki narciarskie większe kwoty niż my. Przynajmniej na reprezentację skoczków.

 • anonim

  Dziecinnie naiwnym mozna byc i w wieku 100 lat. Naiwnośc nie ma nic wspólnego z wiekiem, ale raczej z poziomem inteligencji.

 • Julka początkujący

  @nieznany (*y78.neoplus.adsl.tpnet.pl)
  Co racja, to racja. Ale też wszyskich na "dzień dobry" nie można mierzyć jedną miarą.
  Pewnie o skokach wszystkiego nie wiem, choć interesuję się nimi od kilku ładnych lat i wydaje mi się, że chyba całkiem laikiem nie jestem ;). No i z dziecka też mam bardzo mało z moją metryką;)
  Pozdrawiam.

 • anonim
  @Julka

  Ok, niech będzie, ale tylu tu naiwniaków, że łatwo sie pomylić, co do ludzi i wygrzebać z morza naiwnosci i dziecinności kilka osób co cos o skokach wiedzą

 • Julka początkujący

  @nieznany (*y78.neoplus.adsl.tpnet.pl)
  Nie uważam, że tam jet gorzej niż u nas. Użyłam słowa teoretycznie, więc nie oznacza to gorzej ...

 • anonim

  No skoro uważasz, że oni maja gorzej niz my?
  My mamy tylko Małysza, któremu PZN podkłada nogi jak tylko może...

 • Julka początkujący

  @nieznany (*y78.neoplus.adsl.tpnet.pl)
  Tak się składa, że naiwna nie jestem.

  Może się źle wyraziłam, a może ty źle mnie zrozumiałeś.

 • anonim
  @Julka

  Nie bądź naiwna. Oni maja sponsorów, ale szukali sponsorów strategicznych by przyśpieszyli budowę wielkich skoczni.
  Gdyby było źle, to nikt by nie zatrudniał drogich zagranicznych fachowców i nie planował kilkunastu zagrganicznych zgrupowań. Są nawet plany zatrudnienia zagranicznego fachowca dla kombinacji norweskiej.

 • Julka początkujący

  Więc może być teoretycznie gorzej niż u nas. Skocznia jakieś mamy, sponsorów też, wyniki Małysza mamy.

  W sumie dziwi mnie takie podejście firm do sponsorowania np. skoczków w Rosja. Każdy laik widzi, że Rosjanie poczynili ogromne postępy w ostatnim czasie. Gdyby mieli sponsorów, obiekty to sądzę, że byłoby u nich jeszcze lepiej z wynikami.

 • kibic_malysza doświadczony

  Narzekają na kase a powinni i tak się cieszyć, że skoki w ich kraju poszły ogromnie do przodu bo jeszcze pare lat temu zawodnik ruski miał problem żeby sie zakwalifikować do 50-tki.

 • anonim

  Biedactwa Rosjanie ;)
  Czy już zwolnili Steierta i Schoedlera i przestali jeździć na zagraniczne zgrupowania?

 • anonim

  Czy w tej sytuacji my mamy jeszcze na co narzekac ?

  Popatrzcie co oni przeżywają, ani rubla na ten sport nie mają i co zrobią ?
  Naprawdę, nie ciekawa sytuacja.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).