Dobre nastroje w polskiej drużynie przed wieczornym konkursem PK w Velenje

 • 2008-07-04 15:09

Przy ponad 30-stopniowym upale, skoczkowie wzięli dziś udział w pierwszych oficjalnych seriach treningowych przed Pucharem Kontynentalnym na skoczni w Velenje (HS 94). Nasi reprezentanci - Marcin Bachleda, Łukasz Rutkowski, Stefan Hula i Maciej Kot nie mieli jednak specjalnych powodów do narzekań.

"Podczas skoków wieczornych na tej skoczni wiatr jest z tyłu, natomiast przed południem wieje tu pod narty. W związku z tym, nie przeciążaliśmy zawodników skokami we wszystkich trzech seriach treningowych, chcieliśmy jedynie, aby zapoznali się ze skocznią. Przy wietrze w plecy skacze się zupełnie inaczej" - mówi Zbigniew Klimowski.

"Z tej grupy na tej skoczni nie skakał wcześniej tylko Maciek, ale skaczemy tu właściwie tylko latem, na konkursie letniego Pucharu Kontynentalnego, normalnie nigdy tu nie trenujemy, więc i tak trzeba było sobie przypomnieć skocznię" - dodaje asystent Łukasza Kruczka.

"Z tych skoków treningowych można być zadowolonym, były poprawne, czyste. Sądzimy, że jeśli chłopcy skoczą to samo wieczorem, to powinno być dobrze. Jeśli chodzi o zagranicznych skoczków, to na razie ciężko coś powiedzieć, bo na treningu wiele ekip się nie pojawiło. Dobrą formę prezentują jednak Niemcy" - zakończyl trener Klimowski.

Humory naszym kadrowiczom dopisują, tym bardziej, że delegaci techniczni nie mieli praktycznie żadnych uwag co do kombinezonów polskich skoczków, które zostały dokładnie pomierzone w czasie porannego treningu.

Do serii próbnej, która rozpocznie się o godzinie 20:00 nasi skoczkowie będą odpoczywać. w Velenje aktualnie przechodzi burza, która sprawia, że temperatura powietrza nieco spadła. Nic jednak nie zapowiada, aby pogoda mogła uniemożliwić przeprowadzenie wieczornego konkursu, wszystko więc wskazuje na to, że czekają nas bardzo emocjonujące zawody.

Korespondencja z Velenje, Tadeusz Mieczyński


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3970) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  velenje

  Aktualnie w Velenje zrobiło się zupełnie ciemne niebo, błyska i w każdej chwili może przejść kolejna ulewa, jednak konkurs powinien odbyć się zgodnie z planem, najwyżej w nieco mniej przyjemnych warunkach ;)

 • anonim

  To będzie relacja czy nie? W tej słoweńskiej TV. Bo mi zależy żeby koniecznie to obejrzeć.

 • anonim

  Pozostaje im zyczyć tylko powodzenia na pierwszych w tym sezonie letnim zawodach.

 • vegx redaktor

  @nieznany (*110.neoplus.adsl.tpnet.pl)
  W Velenje nie ma większości polskiej kadry A, jest dokładnie połowa.

 • anonim

  Zobaczymy, pozycje na treningach są dobre, ale obraz zamazuje brak na treningach dominujących w kontynentalach Austriaków czy Słoweńców

 • anonim

  Te treningi wypadły bardzo dobrze i mam nadzieje że jeden z naszych bedzie na podium a reszta w czołowej 10 a przynajmniej w 15 bo stać ich na to! Ale licze na całą czwórke naszych w 10:)

 • anonim

  A co na to trener Kruczek? Jest tam większosć jego kadry więc chyba jest na miejscu?

 • Nel początkujący
  ...

  Pozytywne nastawienie to jeden krok bliżej do sukcesu. Miejmy nadzieję, że chłopcy się nie skompromitują i nie pokona ich trema (jak to bywa zazwyczaj) - w końcu to tylko Puchar Kontynentalny :)

  Po cichu liczę na dwa miejsca na podium. Trzecie dla Sigurda :) Kolejność dowolna :))
  ***
  od moderatora:
  Polecam lekturę regulaminu komentowania. Pozdrawiam.

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(128), 2008-07-04 17:16:52 ***

 • vegx redaktor

  Nie ma opcji, żeby w tak słabo obstawionych zawodach nasi uplasowali się poza 30. Brak miejsca na podium będzie również niemiłym zaskoczeniem.

 • egl początkujący

  miejmy nadzieję że wszyscy wejdą do '30'

 • vero92 weteran

  Przydałoby się ten sezon letni fajnie i dobrze rozpocząć.
  Wszystko w ich... nogach.

 • Skandinavia początkujący

  Niech się nie denerwują. Spokój to podstawa. Będzie dobrze. Niech poprostu skoczą tak, jak potrafią, bo przecież skakać umieją całkiem nieźle.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).