Wyciąg na Krokiew do końca miesiąca

 • 2008-07-07 12:15

Rozpoczęta końcem kwietnia budowa nowego wyciągu krzesełkowego na Wielką Krokiew dobiega końca. Prace posuwają się naprzód zgodnie z planem i kolejka ma ruszyć do końca lipca.

Wyciąg jest już w dużej części gotowy. Zakończono budowę zarówno górnej jak i dolnej stacji. Obecnie trwa montaż podpór. W czwartek ma się rozpocząć zawieszanie liny a od 20 lipca ekipa budowlana chce przeprowadzać już jazdy próbne.

"Zakończenie inwestycji i odbiór wyciągu przewidujemy na koniec lipca. Nie ma żadnych opóźnień w stosunku do harmonogramu i wyciąg będzie gotowy na czas" - zapewnia Jan Walkosz-Jambor, zastępca dyrektora zakopiańskiego COSu.

Koszt wymiany wyciągu wyniósł około pięć milionów złotych. Stary miał ponad 40 lat i często się psuł, budowa nowego była już koniecznością przed tegorocznymi zawodami letniej Grand Prix. Nowa kolejka ma 340 metrów długości. Zawodników będzie wywozić na skocznię składać 50 dwuosobowych krzesełek. Producentem wyciągu jest niemiecka firma Loipolder.


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4118) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MarcinBB redaktor
  PDM

  PDM w tym roku jest raczej wątpliwy, ale Elopak jeszcze całkiem pomysłu nie zarzucił. Być może będzie we wrześniu - jeśli się uda znaleźć wolny termin.

 • anonim

  @Tonio---- co do sieprnia to nie wiem jaki jest rozklad treningów czy zawodów watpie czy dowiesz sie tutaj czegokolwiek bo ja juz nie zlicze który raz pytam o zawody jakiekolwiek które odbeda sie z zakopcu, heh i cisza jakby nikt nic nie wiedział :/

 • anonim

  To w końcu kiedy będzie Puchar DM? A tak wogóle to w sierpniu będą jakieś zawody pomiędzy 15 a 25 sierpnia albo treningi jakiś kadr?

 • anonim

  Wagonikiem technicznym wywożą sobie materiały budowlane na górę. Jak się przyjrzałem teraz temu skrótowi myślowemu tak z boku, to też go nie rozumiem ;-)
  pzdr

 • andbal profesor
  @Marcin Hetnał

  Dziękuję bardzo. Dzisiaj jest bardzo ciężki dzień. Niskie cisnienie temperatura około 26-27 st C zbiera się na burzę. Może to tylko mnie tłumaczyć, że nie rozumiem ostatniego zdania. -;)

 • anonim
  tak skończyli :-)

  Natomiast nie nastąpił jeszcze odbiór przez nadzór techniczny.
  Niema to jednak żadnego znaczenia, bo przecież trwa tam drugi etap budowy, więc "cywile" i tak nie będą z niego do jesieni korzystali. Natomiast Skobud dostał pozwolenie i wykorzystuje go jako pomoc budowlaną.

 • andbal profesor
  @Marcin Hetnał

  Dziękuję bardzo. Na dzień dzisiejszy wystarczy informacja "tak skończyli" lub "nie jeszcze nie skończyli". -:)

 • anonim
  Skalite

  Kolejny raport ze Skalitego w środę, może w czwartek.

 • andbal profesor
  niedoinformowany

  Mam tylko jedno pytanie. Czy wyciąg na Skalitym został skończony i odebrany. Bo termin ukończenia minął 30 czerwca. Poza tym miał już rozpocząć prace Skobud. Czy może coś wiadomo na ten temat ?

 • anonim

  Czyli zaplanowany przez PZN na 12-13 lipca Puchar Doskonałego Mleka się jednak nie odbedzie?
  No to Panowie z PZN cos źle pytali w Zakopnem skoro plan remontu przewidywał ukończenie budowy na koniec lipca a nie na początek.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).