Maciej Kot: "Nie mam żadnych kompleksów"

 • 2008-07-08 00:04

Ostatnie zawody Pucharu Kontynentalnego w Kranju były niezwykle udane dla polskiej drużyny. Wszyscy skoczkowie zakwalifikowali się do finałowej serii a dwóch z nich - Kot i Hula znalazło się na podium.

"Nie myślałem przed zawodami o miejscu, jakie mógłbym tu zająć, ale spodziewałem się dobrych skoków. Ze skoku na skok skakałem tu coraz lepiej, rozkręcałem się. Również ten finałowy był dobry, zabrakło tylko wiaterku na dole. To dla mnie największy sukces w karierze jeśli chodzi o starty na arenie seniorskiej, pozostaje mi sobie życzyć żeby tylko było tak dalej. Trudno mi to porównywać do medalu MŚJ, bo to trochę inny typ zawodów" - powiedział zwycięzca Maciej Kot.

"Nie mam żadnych kompleksów w rywalizacji ze starszymi, to miłe czasem móc z nimi wygrać. Czuję, że forma jest już dobra, ale zawsze jest jeszcze coś do poprawienia" - dodał Kot.

"Skakało mi się tu już dobrze podczas serii treningowych, więc liczyłem na dobre miejsce, ale nie aż na lokatę na podium. Co tu dużo mówić - to bardzo fajnie, cieszę się bardzo" - powiedział Stefan Hula po zakończeniu konkursu w Kranju.

"Ten obiekt pasuje mi znacznie bardziej niż ten w Velenje, co zresztą widać po rezultacie. Szczęście w skokach trzeba mieć zawsze i na pewno podczas moich dzisiejszych skoków warunki mi sprzyjały. Cieszę się, że je dobrze wykorzystałem" - dodał zawodnik.

"Faktycznie, dotychczas nie miałem wielu powodów do radości jeśli chodzi o występy na arenie międzynarodowej, ale może ten rok będzie przełomowy i ta zła passa wreszcie się odwróci?" - kontynuował Hula.

"Nie sądzę, aby to był mój największy sukces, ponieważ już trzykrotnie byłem drugi w Pucharze Kontynentalnym. Dla mnie największe osiągnięcie to piąte miejsce na IO, w drużynie, a także starty w Pucharze Świata, w których zdobywałem punkty" - ocenił skoczek.

"Po minionym, niezbyt udanym dla mnie sezonie zimowym dobrze odpocząłem, nabrałem świeżości i teraz mamy nowy program treningowy, który mam nadzieje, będzie nadal procentował" - mówił reprezentant Polski w Słowenii.

"Gdy przyjechaliśmy do Villach miałem problemy z zębem, poszedłem nawet do austriackiego dentysty, ale niewiele to pomogło i rano obudziłem się ze spuchniętym policzkiem. Koledzy z drużyny żartowali nawet ze mnie, że do zdjęc na podium mam obracać się drugim profilem. Na szczęście w skokach mi to nie przeszkadzało, a na dodatek wprawiło w dobry humor, bo chciało mi się śmiać z samego siebie, więc nie było problemu" - zakończył żartobliwie Stefan Hula.

Maciej KotMaciej Kot

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4388) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  M.Kot w "pucharach"

  PŚ 07/08 - 72,57,53,35,52,58,43,38,60,41,62,51,41,44,31,36,50,48,51,56 - nie klasyfikowany(bez pkt PŚ)

  PK 2007/2008 - 29, 7, 5 ------------------------------- 64 miejsce--- 83 pkt - 5 Polak

  LGP 2007 --- 39,38,20,24,26,17,37,54 --------------- 48 miejsce--- 37 pkt - 7 Polak
  LGP 2008 --- 16,12,30,24, 7,14,26,38 ---------------- 17 miejsce - 104 pkt - 2 Polak

  LPK 2008 --- 35, 5, 1 ----------------------------------- 15 miejsce - 145 pkt - 1 Polak

  FIS Cup 2005/2006 - 46,46,22 ---------------------- 219 miejsce ---- 9 pkt-19 Polak
  FIS Cup 2006/2007 - DSQ, 1, 6 ---------------------- 17 miejsce - 140 pkt - 2 Polak
  FIS Cup 2007/2008 -- 5, 2 ---------------------------- 35 miejsce - 125 pkt - 8 Polak

  *** Komentarz zmodyfikowany przez Moderatora(12), 2008-10-13 21:30:28 ***

 • kociaczek555 początkujący
  Będzie się działo... ;)

  Miejmy nadzieję,że w LGP też będą skakali świetnie i zaszczycą nas swoim udziałem w 2 serii niejednego konkursu ;P

 • anonim

  Malysz wygra spokojnie ,w dobrej bardzo formie jest :))

 • vegx redaktor

  @Janne (*j-3.eranet.pl)
  O 19.30 seria próbna, o 20 konkurs.
  Niemalże wszystkie znane nam szczegóły podaliśmy już w newsach. Możesz poczytać ewentualnie janne-ahonen.eu

 • anonim
  @tad

  Wiadomo coś o jutrzejszym benefisie Ahonena (poza tym, że jest jutro :)?

 • vegx redaktor

  Powinni jutro dać wygrać Ahonenowi, ale jeśli Adam by wygrał, to też by było cudownie.
  Tak czy inaczej, myślę, że Janne tak do końca się nie obijał i będzie w stanie to wygrać bez największych problemów.

 • anonim

  A może tak duzo startów jakie Maciek oddał w ubiegłym sezonie w PŚ, to zaprocentuje ?
  Wyniki miał w zeszłym sezonie nie najlepsze, ale tyle startów w PŚ nie może przejśc bez echa, nabył mnóstwo doświadczenia.

  W każdym razie gratulacje dla naszych chłopaków, oby tak dalej !

 • kibic_malysza doświadczony

  Sprawdzałem i nie będzie nigdzie w polskiej tv transmisji z pożegnalnego konkursu dla Janne Ahonena. Szkoda, chciałbym zobaczyć jak ostatni raz skacze Ahonen..no i chciałbym zobaczyć jak Adam skoczył.

 • anonim
  konkurs pożegnalny

  Mam pytanie wie ktos moze czy bedzie transmisja z konkursu pożegnalnego Janne Ahonena? czekam na odpowiedz

 • kaszalot początkujący

  Maciek, oby tak dalej..
  Chciałabym sobie Stefana wyobrazić z tym spuchniętym policzkiem na podium ;P

 • anonim
  gratulacje

  Gratulacje raz jeszcze, a zdjęcie na podium z pucharem bardzo udane.

 • anonim
  kiedy konkurs Ahonen v reszta skoczków??

  tzn wiem ze jutro, ale o ktorej i czy będzie jakaś transmisja?;>

 • anonim

  Szczęście sprzyja lepszym chłopaki ;)
  Gratulacje :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).