Memoriał im. Aloisa Lipburgera

 • 2008-07-08 12:22
ong>W sobotę 5 lipca na skoczni K60 w Stams (Austria) odbył się Memoriał im. Aloisa Lipburgera, tragicznie zmarłego w lutym 2001 roku trenera austriackich skoczków.

Rywalizacja odbywała się w ramach sześciu kategorii - panowie, roczniki: 96-97, 94-95, 92-93, 89-91, seniorzy 70-88 oraz panie.

W kategorii seniorów wystartowało zaledwie pięciu zawodników. Zwyciężył Andreas Widhoelzl przed Mathiasem Hafele i Florianem Lieglem, który szansę na triumf stracił podczas pierwszego skoku, upadając po lądowaniu.

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Jacqueline Seifriedsberger, która pokonała swoje dwie rywalki różnicą blisko 70-ciu punktów.

Zobacz pełne wyniki klikając tutaj >>>

Paweł Guzik, źródło: ewoxx.com
oglądalność: (4569) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Alois Lipburger w PŚ

  Alois Lipburger ur.1957 - zginął 4.02.2001

  1979/1980 - 17 miejsce - 70 pkt - 7 Austriak
  1980/1981 - 11 miejsce - 88 pkt - 4

  Do sezonu 1992/1993-stara punktacja(1-25 pkt,2-20,3-15,4-12,5-11,6-10,15-1 pkt)

  Najlepsze wyniki - miejsca w 10 konkursu:

  13-02-1981 Ironwood ------------ 1 miejsce
  14-02-1981 Ironwood ------------ 1
  10-02-1980 St. Nizier ------------ 2
  16-03-1980 Oslo/Holmenkollen - 4
  28-02-1981 St. Nizier ------------ 7
  09-02-1980 St. Nizier ------------ 7
  22-02-1981 Thunder Bay -------- 8
  26-02-1981 Chamonix ----------10
  23-01-1981 Gstaad ------------- 10

 • Boy profesor

  Kto wie jak by skakał, może i by zdołał walczyć o medale, ale nie mógł się pozbierać...

 • Luk profesor

  @Emil

  Czyli wg. Twojej teorii na MŚ także by skakał na bulę - czyli dobrze że nie pojechał.

 • Emil początkujący

  Widhoezl po tym wypadku nie mógł sie pozbierac psychicznie. Nie pojechał na MŚ mimo ze spokojnie by sie zmieścił w czwórce, a po MŚ w Pucharze Świata skakał na bule.

 • Canton doświadczony

  A Widhoelzl jechał też w tym samochodzie. Hoellwarth pojechał w przeciwieństwie do Widelca na Mistrzostwa Świata w Lahti.

 • vegx redaktor

  Samochód prowadził wtedy Martin Hoelwarth, ale nic mu sie nie stało. Niedługo później startował na MŚ w Lahti.

 • anonim
  Pamięć

  Pamiętam tą straszną informacje po zawodach w Willingen :'(

 • tomek początkujący

  Widhoelzl, Liegl, Hafele? Czyżby kategoria seniorów została obsadzona niemal wyłącznie przez zawodników, którzy skończyli kariery?
  Tak czy inaczej, bardzo fajnie jest móc zobaczyć raz jeszcze notkę o zwycięstwie Andreasa Widhoelzla :)

 • Jadwiga początkujący
  memoriał im. A. Lipburgera

  Szkoda, że w kategorii dziewcząt nie wystartowała Daniela Iraschko.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).