Brązowa medalistka MŚJ kończy karierę

 • 2008-07-10 21:00

Czołowa zawodniczka słoweńska - Katja Pozun - podjęła decyzję o zakończeniu przygody ze skokami.

Zaledwie 15-letnia zawodniczka w minionym sezonie wywalczyła m.in. brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Zakopanem, ma na swoim koncie również sporo dobrych występów w Pucharze Kontynentalnym.

Katja jako powód rezygnacji ze skoków podaje brak motywacji do dalszych treningów i planuje skoncentrować się na piłce nożnej.

Zarówno trenerzy, jak i rodzice młodej zawodniczki mają nadzieję, że jeszcze zmieni ona zdanie i powróci do skoków, czego również i my jej życzymy.

Więcej informacji na www.ladies-skijumping.com


Tadeusz Mieczyński, źródło: www.ladies-skijumping.com
oglądalność: (3880) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Widocznie nie chce juz dłużej skakać, jesli woli grac w piłkę to ja jej życze powodzenia.
  No bo co to za przyjemnośc uprawiac dyscyplinę, która jest mało popularna jeszcze na świecie.
  Natomiast w piłkę nozna babki grają, są drużyny żeńskie, które ze soba rywalizują.
  Tak samo jak hokej na trawie dziewczyn.

 • Boy profesor

  @(s)KOKI
  W sumie racja, to samo z Benkovicem.

 • Emu początkujący

  Jakoś mimo tego strasznego braku motywacji już zdążyła odnieść sukcesy... Brązowy medal to co, pies?

 • anonim
  BRAK NIEZBEDNYCH CECH

  Dobrze ze zrezygnowała. W skokach nie ma miejsca dla ludzi bez wiary motywacji i sinego charakteru. Widocznie ona nie posiada tych cech, a także niedostatecznie kocha tą dyscypline sportu skoro rezygnuje w tak młodym wieku. Powodzenia w futbolu choc i tam kariery nie wróże, bo tam kobiety tez łątwo nie maja.

 • Canton doświadczony

  Ile można gadać o tym, żeby wysyłali nasze na poważne międzynarodowe zawody. Są tu osoby, które, że tak powiem, ględzą o tym i ględzą, ale raczej ciężko będzie, by coś się zmieniło... Przecież już setki razy były pytani o tego typu sprawy osoby z polskiego związku narciarskiego, i mówiły one stanowczo. Nie! Czemu? Bo nie! I dość tego gadania. Uznajmy sprawę za zamkniętą. Pozdrawiam.

 • Anika bywalec

  Asia Gawron też ma 15 lat, ale skakać zaczęła dopiero w wieku 12 lat. Obawiam się, że jeżeli w Polsce skoki kobiet nadal będą traktowane po macoszemu, to i ona, jak już wiele jej polskich koleżanek, też zrezygnuje.
  Mam nadzieje, że w tym sezonie będzie wysyłana na zawody międzynarodowe, choćby po to, żeby zdobyć doświadczenie.
  Jeżeli chłopcy mogą jeździć na PŚ po doświadczenie, to dlaczego nie miałoby to dotyczyć dziewcząt.
  O ile się orientuję to Asia jest jedyną w kraju skakajką w tym wieku i sądzę, że należy jej dać wreszcie szansę, choćby miała nie zdobyć żadnego punktu (jak Maciek w ub. sezonie).

 • anonim

  Ona trenowała od chyba 6 roku zycia. W tym wieku może byc znuzona skakaniem i ciągłymi treningami. Będąc nastolatką na pewno bardzo źle znosi izolację od życia towarzyskiego, które prowadzą jej znajomi.
  Miejmy nadzieję, że zmądrzeje i za rok dwa wróci do skoków. Przed nią była piekna kariera. Jednak prawdą jest, że w piłce noznej ma większą szansę wystartować na IO niż w skokach. Nawet będąc zupełnie przeciętna zawodniczka może startować a w skokach nawet będą najlepsza skoczkinia świata i przeskakiwać wielu najlepszych skoczków w swoim (i naszym kraju- vide zawody z Zakopanego, gdzie w wieku 13 lat przeskoczyla naszych 15 latkow) to jednak jej wystartować nie wolno.

 • anonim

  wybrała życie, że tak powiem.
  ale co to za życie bez skoków :p

 • anonim

  Katja juz w zimie miała ponoć takie plany...
  No szkoda, może jednak kiedys wróci. Ma przeciez tylko 15 lat.

 • egl początkujący

  no cóż młoda zawodniczka , ale skoro skoki jej już nie cieszą to nie ma się co 'męczyć'
  powodzenia w futbolu

 • KochamSkoki bywalec

  co? nieno powiedzcie ze to koszmar;/ dla mnie za duzo osob teraz pokonczylo kariery .. wlasciwie jej kariera dobrze sie niezaczela a juz ja skonczyla...;/ tez mam nadzieje ze zmieni zdanie ...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).