Polscy skoczkowie zakończyli zgrupowanie w Kuopio

 • 2008-07-13 19:59

Polscy skoczkowie zakończyli zgrupowanie w fińskim Kuopio. Dla podopiecznych Łukasza Kruczka była to okazja do oddania pierwszych skoków na dużej skoczni tego lata.

Kadra polskich skoczków do Kuopio udała się prosto z Lahti, gdzie odbył się pożegnalny konkurs Janne Ahonena.

"Plany treningowe udało się w pełni zrealizować, chociaż z trudnościami, ponieważ w Kuopio dosyć mocno wiało. Czasem musieliśmy przerywać trening, zawodnicy schodzili z belki, ale ostatecznie wszystkie zaplanowane treningi przeprowadziliśmy. Na skoczni pracujemy cały czas nad tym samym - czyli nad techniką" - relacjonuje Łukasz Kruczek.

"Jeśli chodzi o przejście ze skoczni normalnej na dużą, to niektórzy kadrowicze mieli z tym pewne problemy. Czasem zawodnicy nawet wracali do skakania na obiekcie średnim, jak np. Piotrek Żyła czy Krzysiek Miętus. Natomiast ci, którzy startowali w Pucharze Kontynentalnym oraz Adam Małysz, nie mieli z przejściem na duży obiekt większych problemów" - kontynuuje trener polskich skoczków.

"Marcin Bachleda w Kuopio skakał dobrze, ale dobrze prezentował się również i przed Pucharem Kontynentalnym, a w zawodach zaczął popełniać błędy. Układ sił w kadrze nie uległ jednak większym zmianom, ci skoczkowie, którzy byli w najlepszej dyspozycji przed zgrupowaniem, nadal skaczą najlepiej" - dodał polski szkoleniowiec.

W zgrupowaniu w Finlandii nie wziął udziału Kamil Stoch, który doznał kontuzji podczas ostatniego treningu w Zakopanem.

"Kamil miał trochę nietypowy upadek, bo już na wybiegu, podczas hamowania rozjechały mu się narty i pechowo uderzył w ziemię, na skutek czego doznał urazu barku. Teraz jest już praktycznie wszystko w porządku, Kamil wkrótce powinien wznowić treningi" - zakończył Łukasz Kruczek.

Jeszcze przed Letnią Grand Prix polscy skoczkowie wezmą udział w trzech treningach na skoczni w Zakopanem. Skład na inauguracyjne zawody w Hinterzarten (26 lipca) poznamy w tym tygodniu.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5142) komentarze: (21)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Karola początkujący

  Mam nadzieję że Kamilkowi się nic nie stało i zobaczę go nareszcie na LGP.

 • anonim

  Jesli to prawda, to bardzo się cieszę.
  O to własnie chodzi aby z nimi przebywał jak najczęściej.
  Szkoda tylko, że w artykule powyższym, nie ma nic na ten temat, takie szczegóły sa bardzo wazne dla kibica.

 • anonim
  psycholog

  Żeby rozwiac jakieś domysły, donoszę - psycholog był i na tym zgrupowaniu.

 • anonim
  Hinterzarten

  Rezerwacja skoczni w Hinterzarten:

  15.07 Francuzi, Kazachowie
  16.07 Czesi, Kazachowie
  17.07 Czesi, Kazachowie
  18. 07 Czesi, Kazachowie, Szwajcarzy
  19.07 Szwajcarzy
  20.07 Szwajcarzy

  Polacy oczywiście olewają takie wieśniackie skocznie.

 • anonim
  Dzidek Hryniewiecki

  Troche mi wstyd za tych wszystkich miłośników narciarstwa, odwiedzających nasz portal - skijumping.pl, którzy przyznają się do tego, że nie wiedzą, lub nigdy nie słyszeli o jednym z najwybitniejszych skoczków naszego Kraju, Dzidku Hryniewieckim i jego trgicznych losach po nieszczęśliwym upadku na skoczni narciarskiej, tuż przed Olimpiadą w Squaw Vallay, w 1960r.
  W archiwum Skijumping. pl są artukuły, drukowane chyba w 4 odcinkach, 5 lutego 2008. rKto nie czytał, oponuję zajrzeć tam i nadrobic to - naprawdę warto !

 • anonim

  Skład bedzie podany po trzech treningach w Zakopanem.

 • anonim
  @andbal

  Rzeczywiście jest mało informacji na temat Kamila, a zwłaszcza jego formy, a nasi skoczkowie mieli już trochę treningów i dwa zgrupowania, a tylko jedna wypowiedź trenera o kontuzji tego skoczka mogą zastanawiać. Chciałbym, żeby, to nie było nic poważnego, ale słowa Łukasza Kruczka "teraz jest już praktycznie wszystko w porządku" mogą sugerować coś innego. Może "czepiam się słówek" ale brak informacji powoduje snucie różnych przypuszczeń.

 • Boy profesor

  Jaki skład na Hinterzarten? Małysz, Stoch, Kot, Bachleda i Hula?

 • andbal profesor
  @Piotr S

  Trochę źle mnie zrozumiałeś. Ja nie napisałem, że Kamil nie był na wcześniejszych zgrupowaniach. Ja napisałem, że po raz pierwszy o Kamilu wspomniano.

 • anonim
  @ andbal

  Kamil na pewno był na zgrupowaniu w Ramsau, bo na stronie PZN jest informacja o tym zgrupowaniu, umieścili też grupowe zdjęcie naszych skoczków, Kamil jest też na tym zdjęciu.

 • anonim

  Jest o tym dośc szeroko opisane w dzinniku.pl w art.
  pt" Malysz trenuje jak komandos "

 • anonim

  @kolesio

  To nie były bajery, psycholog był z kadrą w Ramsau, pracował z zawodnikami i tak chyba powinno być.
  Ale dowiedzialam się o tym zupełnie z innych żródeł, co robili, jak z nim pracowali,
  ja myslę, że bardzo dobrze sie dzieje, iz rozpoczyna z zawodnikami pracę i to na dobre, dlatego ponawiam pytanie czy był i w Kuopio ?
  I dlaczego tutaj na ten temat nic się nie pisze.

 • andbal profesor
  Zgrupowanie

  To juz kolejne zgrupowanie a dopiero pierwsza informacja o "drugim" skoczku reprezentacji Polski Kamilu Stochu. I to wcale nie w jakiej formie tylko że nie był na zgrupowaniu. Jego aktualny stan formy zaczyna budzić u mnie niepokój. Jeśli nie załapie się do składu na inaugurację LGP (co jest prawdopodobne) to będzie mogło znaczyć, że jego druga pozycja może ulec zagrożeniu.

 • kolesio bywalec
  @Fanka

  No włąśnie - tez czytałem że Łukasz wymyślił jakieś bajery ze wsponaniem się na słup. No, no - rośnie nam Mistrz Mijagi wśród trenerów:D

 • vero92 weteran

  Adam nigdy z niczym nie ma problemu :)).

  Co do Bachledy to dla niego awans do 30 jest sukcesem i moim zdaniem jest zawodnikiem i do tego w takim wieku że więcej nie da się już w jego karierze wyciągnąć z niego.

 • oleshia początkujący

  Kamilku, trzymaj sie! Mam nadzieje, ze nie dlugo znow bedziesz mgol trenowac!

 • Fanka Kuby i Maćka początkujący

  Kamil trzymaj się !

  A czy będą jakieś fotki z tego zgrupowania...? :D

 • malyszomanka początkujący

  Mam nadzieje że Kamil wróci do treningów już niedługo.

 • Julka początkujący

  Mam nadzieję, że Kamilowi nic nie będzie i normalnie będzie w stanie trenować.

 • anonim

  Mam pytanie czy i tym razem był z zawodnikami psycholog ?

  Bo w Ramsau był, razem z nimi i robił im bardzo fajne testy psychologiczne ale w praktyce, o czym nie napisaliście, a szkoda,
  bo ludzie znowu zaczną biadolić, że psycholog siedzi w domu, a to nie prawda.
  Dlatego chciałabym wiedzieć czy i tym razem na tym zdrupowaniu był z kadrą psycholog!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).