Raport ze Skalitego - wyciąg na chodzie

 • 2008-07-16 00:23

W Szczyrku trwa kolejny etap przebudowy kompleksu skoczni Skalite. Firma Mostostal zakończyła montaż wyciągu krzesełkowego na skocznię. Trwają jeszcze drobne prace wykończeniowe przy tym urządzeniu.

Tymczasem Skobud - firma która wygrała przetarg na I etap pod II etap przebudowy skoczni, zabrała się już do pracy. Rozpoczęto od rozebrania mostku nad Żylicą. Mostek służył za zeskok głównej skoczni. Ponieważ teraz na Skalitem mają być aż 3 skocznie, potrzebny będzie nowy, dużo szerszy. Rozpoczęły się już prace przygotowawcze do jego budowy.

"Trwają intensywne prace ziemne - powiedział Zbigniew Łagosz - dyrektor ośrodka COS w Szczyrku. "Skobud pracuje przy skoczni K-70 ale K-40 też jest już kształtowana, co ułatwi kończenie II etapu wiosną przyszłego roku" - dodał.

Wyciag krzesełkowy już pracuje. Robotnicy wykorzystują go do celów transportowych. Wagonikiem techniczym wywożą materiały budowalne na górę skoczni. Rozpoczęła się tam budowa domków dla skoczków.
Kliknij, aby zobaczyć fotorelację »
Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (13956) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  słychać coś nowego na Malince? Jest już konstrukcja pod igelit? Jeśli można prosiłbym o zdjęcia ;)

 • MarcinBB redaktor
  było tak kiedyś w ogóle?

  Dziś się tak przyjęło, że termin oddania do użytku mostu, stadionu, skoczni, odcinka drogi czy pływalni jest ustalany w eleganckim gabinecie bardzo daleko od placu budowy. Wykonawcy najpierw wzruszają ramionami, twierdząc że ktoś ma źle w głowie. Wiedząc, że termin jest mało realny nawet nie próbują się się spieszyć. Na miesiąc przed datą ktoś zbierze się wreszcie na odwagę powiedzieć "nie zdążymy".
  Wtedy zaczyna się panika, ktoś komuś grozi wylaniem z pracy, ktoś komuś skandalem, karą finansową. Wtedy ściąga się dodatkowych robotników, wydłuża godziny pracy, stoi nad ludźmi z batem. Na dzień uroczystego otwarcia przygotowuje się to, co pokażą kamery. Przyjeżdża dygnitarz, przecina wstęgę, błyskają flesze, strzelają fajerwerki, śpiewa zespół pieśni i tańca a dzień po fecie zamyka się obiekt i dłubie się przy nim jeszcze kilka miesięcy.
  A ja bym chciał, żeby było tak, że jak coś jest rzeczywiście otwierane, to jest gotowe na ostatni szlif i dopięte na ostatni guzik. Pozamiatane i obsiane trawką. I zaraz po przecięciu wstęgi normalnie użytkowane.
  Czy zna ktoś taki przypadek? Nie pytam o prywatne centra handlowe, tylko o obiekty, które były budowane przez publiczne instytucje.

 • anonim

  wyrwa niebawem zniknie, osuwisko zostanie wypełnione styropianem, w przyszłym tygodniu elementy deskowania będa montowane od dołu skoczni, także powoli będzie wszystko ok:).MP odbędą sie napewno, ale prace wykończeniowe będą trwały zdecydowanie dłużej niż miesiąc:P

 • MarcinBB redaktor
  @Adi.P

  Do igelitu to jeszcze bardzo daleko. Na razie ułożyli drewnianą "podściółkę" od progu do urwiska. A przy urwisku wciąż pracują i wciąż zionie tam wyrwa.
  Dziś oglądaliśmy Malinkę z Wojtkiem Szatkowskim. On kręcił głową i twierdził, że nie ma szans by zdążyli, ja idę o zakład że MP się odbędą, ale potem jeszcze przez miesiąc będą trwały na skoczni prace wykończeniowe.

 • anonim

  Niech juz się rozpoczną jakieś konkursy, bo jeszcze trochę a popadnę w depresję :)

 • Adi.P. początkujący
  A co tam na Malince?

  Jeśli chcą zdążyć na MP we wrześniu to już powinni kłaść igelit. Ostatni dzwonek dzwoni !

 • anonim

  Bardzo ładna skocznia, dobra wiadomość.

 • Anonimowy Anonim bywalec
  @Tomek_Schwarzwald

  No i pozytywnie. Szczęście w nieszczęściu.

  ...


  Czy może na Malince kładą już igelit?

 • maja88 bywalec

  Skocznia prezentuje się dobrze. Oby nie było żadnych problemów i opóźnień.

 • anonim
  Upadek K. Horlacher "2"

  .... i wyjdzie z tego bez zadnych trwalych kontuzji...

 • anonim
  Upadek K. Horlacher

  JAk narazie wiadomo ze ma uszkodzone kregi na wysokosci klatki piersiowej

 • vero92 weteran

  Skocznia prezentuje się naprawdę całkiem nieźle. To wszystko cieszy że inwestujemy w przebudowy skoczni i decydujemy się na budowanie nowych, czasami idzie to mozolnie ale lepiej tak niż by całkiem miało stać to w miejscu.

 • egl początkujący

  nie wiadomo za wiele , w szpitalu leży w Lipsku
  może redakcja coś napisze

 • egl początkujący

  skocznia prezentuje się imponująco tylko szkoda że tak późno..
  tak z innej beczki groźny upadek na skoczni w Klingnethal miał niemiecki junior Kevin Horlacher

 • Anonimowy Anonim bywalec

  Skocznia rzeczywiście wygląda świetnie. Myślę że jak zostanie ukończona będziemy mieli wtedy 6 konkursów Pucharu Kontynentalnego. Szkoda tylko ze tak bezsensownie rozplanowano budowę Malinki.

 • Boy profesor

  Bardzo profesjonalny ten wyciąg, a skocznia K95 z góry wygląda imponująco.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).