Pascal Bodmer Mistrzem Niemiec

 • 2008-07-20 03:15

Pascal Bodmer wywalczył tytuł Mistrza Niemiec na skoczni HS 140 w Klingenthal. 17-letni skoczek skokami na 128,5 i 129,5m pokonał utytułowanych starszych kolegów - Georga Spaetha (129,5 i 125,5m) oraz Michaela Uhrmanna (129,5 i 126,5m).

Na czwartym miejscu uplasował się Stephan Hocke (124,5 i 127,5m), a piąty był Martin Schmitt, którego drugi skok na 131,5m był najdłuższym w konkursie.

"Nie sądziłem, że wygram. Przez cały tydzień trenowaliśmy na tej skoczni i nie szło mi najlepiej. Dziś moje skoki były stabilne" - powiedział po konkursie Mistrz Niemiec w kategorii juniorów i seniorów.

Wyniki Mistrzostw Niemiec, 19.07.2008
1. Pascal Bodmer 128,5 i 129,5m; 244,9pkt
2. Georg Spaeth 129,5 i 125,5m; 241,5pkt
3. Michael Uhrmann 129,5 i 126,5m; 241,3pkt
4. Stephan Hocke 124,5 i 127,5m; 233,6pkt
5. Martin Schmitt 120,5 i 131,5m; 232,1pkt
6. Felix Schoft 122 i 128,5m; 229,9pkt
7. Tobias Bogner 121 i 128,5m; 227,1pkt
8. Erik Simon 125 i 125m; 227pkt
9. Andreas Wank 122 i 125m; 224,6pkt
10. Michael Neumayer 127,5 i 121,5m; 223,2pkt
----
13. Maximilian Mechler 118,5 i 127m; 215,4pkt
15. Christian Ulmer 115 i 124,5m; 207,6pkt


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6468) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Nie tak bardzo dawno w zimowym CoC w Kranj 6.01.2008 Pascal Bodmer byl 35. Wyższe miejsca zajęli nasi kadrowicze B: K.Miętus 23., S.Hula 18., Ł.Rutkowski 8., K.Murańka 7. Poczekajmy, co będzie następnej zimy

 • anonim

  Proszę.Bomba niemcy mają na co długo czekali,nie boję się o takie stwierdzenie bo Pascal już w tym wieku jest lepszy do ścisłej światowej czołówki.No no może za jakieś 5 sezonów to Schliri schowa się w cień a maciek kot z Bodmerem będą bili się jak hanavald z małyszem.Ah to były czasy.Czekam panowie;-)

 • anonim

  Zgadzam się z Tobą Matti :) ...i mam nadzięje, że masz rację ... wierzę w MArtina :p NApewno sobie poradzi :) A co do Spatha to on zawsze dobrze skacze latem , a zimą... już słabo mu idzie :/ więc to nic dziwnego ... pozdrawiam fanów Maddina :)

 • anonim

  No... Jednak Speath nie jest takim słabeuszem. Dziwi mnie takie niskie miejsce Neumayera.

 • anonim

  Klasyfikacja Letniego Pucharu Kontynentalnego:

  2. Pascal BODMER......176 pkt.
  3. Maciej KOT...............145 pkt.

 • anonim

  Schmitta stac na dobre skakanie.On jest jeszcze nierówny pierwszy skok moze byc słaby ale drugi moze dobry.On moze zepsuc skok jak i skoczyc bardzo daleko.mam nadzieje ze bedzie skakał na dobrym poziomie

 • Radek początkujący

  Pascal był w stanie wygrać 1 konkurs COC, by w następnym byc pokonanym przez Maćka Kota. Jakas rewelacyjna forma to raczej nie jest. W LGP najwięcek co mógłby osiągnąc to miejsce w okolicach 15stego miejsca.

 • anonim
  DLACZEGO ?

  Dlaczego Schmitt był 5-ty skoro skoczył najdalej ? ? ? ? ? ? ? ? ? proszę o odpowiedź

 • vegx redaktor

  Kiepskie te odległości jak na Klingenthal, to przecież skocznia o punkcie K na 125 metrze.
  Jednocześnie miło widzieć lekkie poruszenie w niemieckich skokach i jakąś lekką zmianę generacji.
  A trzecia sprawa to ciekawie zapowiadające się zawody LGP w Hiza, bo w Lahti Spaeth skakal równie daleko jak Adam, a okazało się wczoraj, że jest jeszcze paru Niemców na podobnym poziomie.

 • anonim

  Pascal Bodmer, Felix Schoft, Maciej Kot...3 olbrzymie talenty, którym w wygrywaniu w ostatnim sezonie bronił gwałtowny wzrost.

  Felix Schoft skoczył daleko na treningu przed zawodami w Klingenthal.

 • anonim
  Marco Polo

  Tylko nie pisz "powolna smierć " bo to dość dziwnie brzmi i niektórych może przygnębić ;)

 • Marco Polo weteran
  no to rodzi się pytanie

  I jest dość proste.
  Czy w niemieckich skokach pojawił się w koncu talent na miarę pozostawionych w pokonanym polu przeciwników z ich najlepszych czasów czy to tylko potwierdzenie degrengolady skoków w tym kraju czego wyrazem jest powolna smierć Schmitta, Uhrmanna czy Spaetha nie potrafiących pokonać przeciętnego nastolatka.
  Myślę, że mamy do czynienia z tą drugą sytuacją, ale dla skoków byloby lepiej, żeby miała miejsce ta pierwsza. Czego wszystkim prawdziwym kibicom tego sportu życzę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).