Daiki Ito najlepszym Japończykiem przed LGP

 • 2008-07-21 18:53

Japończycy intensywnie przygotowują się do tegorocznej edycji Letniego Pucharu Świata. Podczas minionego weekendu w japońskim Sapporo skoczkowie z Kraju Kwitnącej Wiśni wzięli udział w krajowych zawodach (Shicyo cup).

Najpierw rywalizacja toczyła się na obiekcie "Miyanomori". Na skoczni HS100 najlepiej wypadł 22-letni Daiki Ito. Utalentowany zawodnik z Shimokawy dwukrotnie skoczył na odległość 95,5m i o 3,5 punktu. wyprzedził Taku Takeuchi (92,5m i 97,5m). Na najniższym stopniu podium stanął doświadczony Yuta Watase (94m i 94m). Tuż za najlepszą trójką sobotnich zmagań uplasowali się dwaj weterani skoków narciarskich. Czwarte miejsce zajął Noriaki Kasai, a piąty był Takanobu Okabe.

W niedzielę podopieczni Kari Ylianttili walczyli na olimpijskiej skoczni "Okurayama". Na dużym obiekcie, podobnie jak dzień wcześniej, najlepszy okazał się Ito. Młody zawodnik w pierwszej serii osiągnął 127m natomiast w drugim skoku poszybował aż na 139 metr. Druga lokata przypadła w udziale Fumihisie Yumoto, a brąz powędrował do Shohhei Tochimoto.


Maciej Mikołajczyk, źródło: ski-jumping.net
oglądalność: (6101) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Konkursy krajowe w Japonii zazwyczaj rozgrywane są w loteryjnych warunkach a różnica odległości uzyskiwana przez skoczków w obu skokach nieraz dochodzi do 50 metrów. Często jakiś mało znany zawodnik plasuje się na podium w krajowych zawodach, a w zawodach międzynarodowych i tak startują ciągle ci sami zawodnicy.

 • egl początkujący

  oni raczej lato traktują treningowo także nie spodziewałbym się cudów w Hiza

 • maja88 bywalec

  Ciekawa jestem ich formy podczes LGP..

 • Norbert1888 początkujący

  może w końcu japończycy podniosą się z kolan

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).