Pięciu Czechów na LGP w Hinterzarten

 • 2008-07-21 18:57
ong>Roman Koudelka, Jan Matura, Borek Sedlak, Martin Cikl oraz Ondrej Vaculik zostali wytypowani przez Richarda Schallerta do startu w inaugracyjnych zawodach Letniej Grand Prix.

Czeska kadra przez ostatnie kilka dni trenowała w Hinterzarten. To właśnie na podstawie sprawdzianu, przeprowadzonego podczas tego zgrupowania wybrano pięciu zawodników, którzy pojadą na pierwsze zawody LGP tego lata.

Po piątkowych treningach, z tej piątki zostanie wyłoniona czwórka czeskich skoczków, którzy wystartują w konkursie drużynowym.

Pozostali członkowie kadr A i B udadzą się do Kranj, gdzie jest zaplanowane kolejne zgrupowanie.

Tadeusz Mieczyński, źródło: skoky.net
oglądalność: (4216) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Trener Czechów będąc zawodnikiem

  Richard Schallert w PŚ
  Richard Schallert ur.21.04.1964

  1981/1982 - 42 miejsce - 11 pkt - 9 Austriak
  1982/1983--- 9 miejsce - 98 pkt - 2 *
  1983/1984 - 31 miejsce - 34 pkt - 6
  1984/1985 - 21 miejsce - 35 pkt - 3
  1985/1986 - 50 miejsce--- 8 pkt - 6
  1986/1987 - 70 miejsce--- 4 pkt - 8

 • Boy profesor

  Janda jest już na wylocie, tylko czekać aż przeczytamy newsa o tym, że zakończył karierę.

 • egl początkujący

  skład Czechów optymalny na daną chwilę
  Hlava może i w COC skakał lepiej ale od lat wiadomo że w PŚ sobie generalnie nie radzi

 • anonim

  @ Barthelemew
  Bardzo dobrze, że do Hiza jedzie Jan Matura jest bardziej doświadczonym zawodnikiem od Lukasa Hlavy, który zawsze w konkursach rangi Pś czy też Lgp nie radzi sobie i zajmuje miejsca w ostatniej dziesiątce. Jeśli w ogóle awansuje do konkursu.
  Jeśli chodzi o Jana Mazocha to informacja o zakończeniu przez niego kariery skoczka nie jest jeszcze potwierdzona. Poczekajmy na informacje na jego oficjalnej stronie.
  Roman Koudelka na treningach spisywał się bardzo dobrze podobnie zresztą jak Jan Matura, także jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami to powinniśmy widzieć co najmniej dwóch Czechów w czołówce każdego konkursu LGP.

 • anonim
  Kadry czeskie

  Pozostali skoczkowie z kadr A i B; czyli Lukáš Hlava, Jakub Janda, Jiří Mazoch a Martin Plhal oraz Čestmír Kožíšek przebywaja pod opieka braci Jiroutków na zgrupowaniu w Kranj (od poniedziałku do piątku)

 • Norbert1888 początkujący

  i tak zgarnie wszystkie nagrody pewnie Morgi:) ale kto wie? może się komuś innemu pofarci

 • anonim

  Ciekawe jak się zaprezentuje młody Koudelka?

 • anonim

  Więc może poczekajmy na jakiś oficjalny komunikat, który predzej czy póżniej się ukaże,
  ja strasznie nie cierpię plotek i jesli jest cos nie potwierdzone.
  A jeśli okaże się to prawdą, to smutne.

 • anonim
  Mazoch

  Tam skoczkowie zarabiają grosze lub wcale i ponoć nie mają do swojej dyspozycji nawet kawałka kombinezonu czy nart. Często się zdarza, że pensję otrzymują tylko od rodzimego klubu a jeśli ten ich nie sponsoruje to żyja ze świadczeń dla bezrobotnych.
  Mazoch ma na utrzymaniu rodzinę i chyba musiał wybierać miedzy swoja pasją a koniecznością zapewnienia jej bytu. To sa tylko domniemania po dyskusjach na czeskich portalach a jak było naprawde wie tylko on.

 • anonim

  jesli to prawda to szkoda by bylo :/ myslalam ze wroci do kadry A

 • anonim

  Chodzą słuchy (z bardzo dobrze poinformowanych źródeł czeskich), że Jan Mazoch ukończył karierę.
  Jest to bardzo prawdopodobne, bo nie ma ma go równiez w składzie na zgrupowanie w Kranj ( a trenerzy Jirotki zabierają tam "resztki " kadr A i B, czyli tych co nie startuja w Hinterzarten).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).