FIS Youth Hinterzarten: Przybyła i Zniszczoł wygrywają serie treningowe

 • 2008-07-25 21:30

Dziś rano na skoczni K75 w Hinterzarten odbył się trening juniorów, którzy jutro będą rywalizować w konkursie FIS Youth.

Do Hinterzarten pojechało pięciu naszych skoczków z rocznika 1994: Aleksander Zniszczoł (KS Wisła Ustronianka) Jakub Przybyła (WKS Zakopane), Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane), Stanisław Biela (Start Krokiew Zakopane) oraz Krzysztof Biegun (Sokół Szczyrk).

W pierwszej serii treningowej najdłuższy skok oddał Kuba Przybyła, podopieczny trenerów Edwarda Przybyły i Mariusza Chrapka. Zakopiańczyk poszybował na odległość 76 m i jako jedyny przekroczył punkt K obiektu. Na drugim miejscu, z wynikiem 74 m, sklasyfikowany został Olek Zniszczoł, natomiast trzeci był Szwajcar, Andreas Schuler. Daleko skakał także zawodnik gospodarzy, Ludwig Pohle (73 m) i dobrze znany już niektórym kibicom narciarstwa, Sami Saapunki (71,5m).

Drugą serię treningową wygrał podopieczny trenera Jana Szturca, Olek Zniszczoł, który lądował na 76 m. 4,5 metra mniej uzyskał w swoim skoku Szwajcar Bjoern Fischer, natomiast trzecia odległość serii należała do Staszka Bieli (71 m). Ponownie w czołówce nie zabrakło Fina, Saapunki i zwycięzcy pierwszego treningu, Kuby Przybyły.

Wśród dziewczynek zdecydowanie najwyższą formę pokazała Francuzka, Coline Mattel.

Po tak dobrych wynikach na treningach liczymy na świetny występ naszych młodych zawodników w jutrzejszym konkursie. Początek o godzinie 9:00.


Skrócone wyniki:

I trening:

1. Jakub Przybyła (POL) 76 m
2. Aleksander Zniszczoł (POL) 74 m
3. Andreas Schuler (SUI) 73,5 m
4. Ludwig Pohle (GER) 73 m
5. Sami Saapunki (FIN) 71,5 m
6. Jarkko Maatta (FIN) 71 m
---
Klemens Murańka (POL) 69 m
Stanisław Biela (POL) 68 m
Krzysztof Biegun (POL) 62,5 m

II trening:

1. Aleksander Zniszczoł (POL) 76 m
2. Bjoern Fischer (SUI) 71,5 m
3. Stanisław Biela (POL) 71 m
3. Aljaz Ogrinc (SLO) 71 m
5. Sami Saapunki (FIN) 70,5 m
5. Jaka Kosec (SLO) 70,5 m
5. Fabian Waldis (SUI) 70,5 m
8. Jakub Przybyła (POL) 70 m
---
Klemens Murańka (POL) 68,5 m

Pełne wyniki treningu


Barbara Niewiadomska&Maciej Mikołajczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5364) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Piątkowe treningi Polaków

  Miejsca Polaków w piatkowych treningach:

  1.A.Zniszczoł -- 2 i 1 miejsce
  2.J.Przybyła --- 1 i 8
  3.S.Biela ------15 i 3
  4.K.Muranka - 11 i 15
  5.K.Biegun --- 23 i 27

  Odległosci Polaków w piatkowych treningach:

  1.A.Zniszczoł -- 74.0m i 76.0m
  2.J.Przybyła --- 76.0m i 70.0m
  3.S.Biela ------- 68.0m i 71.0m
  4.K.Murańka --- 69.0m i 68.5m
  5.K.Biegun ----- 62.5m i 62.5m

 • john początkujący
  GRATULEJSZYNS!!:))

  1.PRZYBYłA
  2.MURAńKA
  6.ZNISZCZOł
  10.BIELA
  14.BIEGUN

 • anonim

  a czy odrazu musi wygrywac Klimek wszyscy tylko za nim a czy inni skoczkowie np. Olek Staszek, albo inni z naszegokarju się nie licza oni sa tacy smi jak Klimek niby czym sie różnia bo ja zadnej różnicy nie widze

 • anonim
  ta

  no rosną chłopaczyska, nie da się ukryć. Kuba Przybyła i Olek mają dużo większą siłę wybicia niż Klimek czy Staszek. Ale myślę, że wszystko będzie ok :)

 • anonim

  W ostatniej edycji FIS Youth w Lahti (III 2008) Murańka wygrał w podobnej obsadzie obie serie treningowe, w konkursie był 2. ze stratą 0.2pkt do Samiego Saapunki. 4. był Byrt a 6.Zniszczoł. Ale chłopaki sa teraz w okresie bardzo szybkiego wzrostu, zmieniaja się proporcje, sylwetka. Wtedy w dużo gorszej formie był np.Przybyła. Ja bym sie o nich nie martwił. Więcej spokoju, cierpliwości i zaufania. Niektórzy tylko maja potrzebę, by w każdym newsie o Klimku widziec sensację, a przeciez on sie rozwija normalnie bez większych zakłóceń od lat

 • anonim

  Klimek co roku robi to samo , zawsze na treningach jest daleko ;.W ubiegłym roku było to samo a w zawodach już wygrał .To samo było w Enssideln w treningu 9 a na drugi dzień był 2.W Zakopanem było to samo więc czekajmy do jutra.

 • Boy profesor

  Rok, dwa lata temu, Klimek dokładał tutaj rywalom po parę metrów, a dzisiaj?

 • bigus początkujący
  Turek!!!!

  Wkońcu ktoś oprócz Barisa Demirci! Narazie odstaje ale ważne że jest!

 • anonim

  A co za problem, jutro posmarują narty naftą i polecą o kilka metrów dalej

 • anonim
  Polska rządzi

  A mnie zastanawia, że w międzynarodowych turniejach od kilku lat nasi zawodnicy z roczników 93-94 zajmują pierwsze miejsca (albo po kilka w pierwszej dziesiątce). Nie tylko o Murańce słyszeli już jego rówieśnicy, w swoim czasie brylował Słowiok, wysoko są też Byrt, Zniszczoł, teraz zaczynają rządzić Przybyła, Biela. Po prostu potęga, dziwi mnie to, ale oczywiście bardzo cieszy. Wiekszą dominację jednego narodu dostrzegam tylko w CoC - Austriaków. Raz w trzynastce było ich 9

 • anonim
  Skocznia

  Według oficjalnych wyników treningu - K75 / HS77

 • Boy profesor

  No to jak z tą skocznią, to K75 czy K70? Rok temu jeszcze to była K70. Błąd czy kosmetyczna zmiana?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).