Manuel Fettner: "Myślę, że w naszej drużynie jest jeszcze dużo potencjału"

 • 2008-07-27 11:34

Po konkursie drużynowym odbyła się tradycyjnie konferencja prasowa. Jako przedstawiciel zwycięskiej Austrii przybył Manuel Fettner, Niemców - Martin Schmitt, a jako wysłannik Czechów pojawił się Borek Sedlak.

Jako pierwszy zabrał głos Borek Sedlak: To były bardzo udane zawody, bez wiatru, więc warunki były sprawiedliwe dla wszystkich. Oczywiście byłoby o wiele przyjemniej, gdyby świeciło słońce. Jesteśmy bardzo zadowoleni z trzeciego miejsca, ze swoich wystepów. Przez ostatnie trzy lata zajmowaliśmy tu wysokie miejsca, więc mieliśmy nadzieję, że teraz też się uda. Liczę, że na LGP będę dobrze skakał, a co do zimy to chcę robić to, co do mnie należy, czyli dawać z siebie wszystko, ale konkretnie sprecyzowanych celów nie mam.


Po nim wypowiedział się tutejszy bohater Martin Schmitt: Ważne dla nas jest, że zaraz na poczatku, podczas pierwszych zawodów i to przed naszą widownią tak dobrze wypadliśmy. To nam dało sporo wiary w siebie. Mimo iż był to konkurs drużynowy to każdy pojedynczy skok się liczy. W drużynówkach zawsze byliśmy w okolicach podium. Trenowaliśmy ciężko i teraz cieszymy się, że pokazało to efekty. Dla mnie jeszcze daleka droga do sezonu zimowego, ale zmierzam w odpowiednim kierunku. Jeśli nadal tak będzie szło i moje skoki będą bardziej stabilne, to mogę mieć nadzieję na dobre występy zimą. Zawsze wspaniałym przeżyciem jest skakanie przed własną publiką. Mimo deszczu atmosfera była wspaniała. Dlatego też bardzo chcieliśmy, aby nasz występ był udany. Nasi zawodnicy pokazali, że skaczą teraz na dość wysokim poziomie, więc miejmmy nadzieję, że któryś z nas zdobędzie wysokie miejsce w konkursie indywidualnym.


Na końcu o podsumowanie dzisiejszych zawodów został poproszony Manuel Fettner: Mamy w tej chwili bardzo silną drużynę. Każdemu z nas ta skocznia pasuje i jesteśmy w dobrej formie. To spowodowało, że wszystkie nasze skoki nie miały mniejszej odległości niż 100 metrów. Jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że w ogóle nie było w planie na początku, że tu przyjadę. Jestem jeszcze w fazie przygotowawczej, więc na tym muszę się na razie skoncentrować. Ponieważ o zwycięstwo walczyliśmy z Niemcami bylo to emocjonujace do ostatniego skoku i mamy nadzieję, że jest to przedsmak tego, co będzie się działo zimą. Myślę, że w naszej drużynie jest jeszcze dużo potencjału, który dziś nie był jeszcze w pełni wykorzystany.


Karolina Osenka, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5588) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boy profesor

  Racja, ale w drużynówce był jednym z lepszych zawodników, dzisiaj jednak w I serii była loteria i się nie dostał...

 • egl początkujący
  @Boy

  jednak nie będzie jeszcze walczył , przynajmniej nie dziś
  ale skakać potrafi

 • egl początkujący

  ciekawe jakby zaprezentował się młodszy brat Manuela , Nicolas który skakał podobnie jak brat w COC czy w FIS Cupie
  ale chyba młodszy Fettner jeszcze będzie musiał trochę poczekać na LGP czy PŚ i poskakać w PK

 • Boy profesor

  Fettner jest dziwny, w CoC był 10, 4 i 15, a teraz nagle będzie walczył o I dziesiątkę w LGP...

 • anonim

  Hm....... przypadkiem Fettner nie startował w tym sezonie we wszystkich letnich konkursach ? ( COC , FIS CUP , LGP )

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).