Andreas Goldberger 215 w triathlonie w Mondsee

 • 2008-08-27 14:29

Andreas Goldberger swoją przygodę ze skokami narciarskimi zakończył kilka lat temu, jednak jego przygoda ze sportem trwa nadal. Sympatycznego Austriaka często możemy zobaczyć w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Tym razem "Goldi" wystartował w triathlonie.

W sobotę 23 sierpnia w miejscowości Mondsee w strugach deszczu odbyły się po raz ósmy zawody triathlonu. W zmaganiach indywidualnych wystartowało blisko 600 zawodników oraz 100 sztafet - składających się z trzech sportowców. Trasa triathlonu składała się z pływania (1,5 km), jazdy na rowerze (40 km) oraz biegu (10 km).

Na starcie oprócz zawodowców stanęli także znani i lubiani Austriacy, między innymi właśnie Andreas Goldberger. Andi pokonał całą trasę w 2:33:11 i ostatecznie został sklasyfikowany na 215 miejscu.


Anna Szczepankiewicz, źródło: Salzkammergut Zeitung
oglądalność: (4168) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Andreas Goldberger w PŚ

  1990/1991 - 37 miejsce ---- 16 pkt - 7 Austriak
  1991/1992--- 8 miejsce--- 123 pkt - 4
  1992/1993--- 1 miejsce--- 206 pkt - 1
  ------------------------
  1993/1994--- 3 miejsce--- 927 pkt - 1
  1994/1995--- 1 miejsce - 1571 pkt - 1
  1995/1996--- 1 miejsce - 1416 pkt - 1
  1996/1997--- 6 miejsce--- 817 pkt - 1
  1997/1998 - 17 miejsce--- 327 pkt - 4
  1998/1999 - 17 miejsce--- 400 pkt - 5
  1999/2000--- 5 miejsce - 1034 pkt - 2
  2000/2001 - 14 miejsce--- 373 pkt - 5
  2001/2002 - 13 miejsce--- 419 pkt - 5
  2002/2003 - 12 miejsce--- 556 pkt - 4
  2003/2004 - 18 miejsce--- 299 pkt - 3
  2004/2005 - 36 miejsce ---- 94 pkt - 6

  Pierwsze 3 sezony 1990/1991 do 1992/1993 punktowane według starej zasady(1 miejsce - 25 pkt,15 miejsce - 1 pkt).

 • anonim

  PaTrząc na Olimpiadę naprawdę nalezy podziwać niektórych sportowców, bo coniektórzy dobijali 40-stki prawie,
  i potrafili zdobyć medal.
  Wiek ? Nie ma znaczenia jesli zawodnik jest w doskonałej kondycji fizycznej.

 • anonim
  Golberger

  Zawsze mi się podobał ten człowiek. Uśmiechnięty, miło nastawiony na kibiców, gdy oddał słaby skok nie zazdrościł rywalom, tylko śmiał się sam z siebie. Ma dystans do siebie. Był, ba, jest wielkim sportowcem. Sztuką nie jest wygrywać, ale wygrywać i przegrywać w wielkim stylu. Kochał niewątpliwie to co robi, potrafił rzucić nałóg i skakać.
  Teraz nadal motywuje swoich rodaków i pokazuje, jak być wielkim sportowcem.

 • anonim
  nieznany (*k76.neoplus.adsl.tpnet.pl),

  zgadzam się...Choćby popatrzyć na innych skockzów, którzy są starsi od Andiego i nadal biorą udział w konkursach PŚ i zdobywają wysokie lokaty..

  Przykładem jest chćby 40 czy 50 letnia kolarka która wystartowala na IO w Pekinie z zdobyła srebro..;D
  Wiek naprawde nie ma dużego znaczenia ...

 • Emu początkujący

  Mondsee to tak przepiękne miasteczko, że naprawdę szczęka opada. Zimą byłam z mamą na nartach we Włoszech i po drodze tam nocowałyśmy akurat w Mondsee (w drodze powrotnej w Ustroniu). Dojechałyśmy już po ciemku (po drodze zatrzymałyśmy się w Nydku na skoczniołazostwo). Kiedy mama zgasiła światło, ja trochę odsunęłam grubą zasłonę, bo boję się całkowitej ciemności i choć na dworze było niezbyt jasno (ale nie tak całkiem ciemno, czyste niebo), zążyłam się zorientować, że tam musi być coś ciekawego. ;) Rano mama odsłoniła okno i po prostu oniemiała. Hotel prawie tuż nad jeziorem, gładka, lustrzana tafla wśród gór... Jak na moją opinię do Mondsee warto pojechać choćby po to, by to zobaczyć.

 • anonim

  Oj dzieci, dzieci. Goldberger jeszcze nie skończył 36 lat. Co to za wiek? Wielu ludzi w jego wieku uprawia sporty wytrzyamłościowe i bardzo dobrze sobie radzi. A niektórzy Japończycy nawet skaczą w PŚ i tak jak Okabe stają nawet na podium zawodów ;)

 • Boy profesor

  Wynik może nie rewelacyjny, ale triathlon to jest totalny hardcore, wszystko trzeba zrobić w jednym ciągu jak najszybciej. A Goldiego mam nadzieję będziemy oglądać w kolejnym sezonie w PŚ jako przedskoczka.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).